2015-08-06

Pigaus sklypo užmiestyje rinkimosi patarimai

Nepretenduoju į visažinį, bet patirtis gal bus naudinga ;)

Jei € nėram o norisi erdvės ir gamtos, tai mieste ieškoti net neverta.
Mūsų pasirinkimas buvo sklypas užmiestyje.

Patarimas: negailėkite pinigų sklypui. Jis turėtų kainuoti apie 1/3-1/2 namo kainos. Namas visad kainuoja daugiau nei planavote, tad galutinis santykis gausis  1/4-1/3 - ką ir rekomenduoja specai ;)
Namas kainuoja nuo 50 K€, tad verta pirkti sklypus nuo 20 K€. Pigesni sklypai - išmesti pinigai.

(Mūsų) reikalavimai sklypui už 20-25 K€

 • 15-50 a. Turiu 10a sklypo patirties - blogis. Kai sklypas mažas, tai arba jokio privatumo arba užsidarai tvoromis ar sienomis, gyveni dėžutėje. Kokia tada prasmė statyti namą?
  2 kaimynai greta turi sklypus po 50a - neatrodo per daug. Tiesa, žolės nemažai pjauti. Bet tai jau greitai bus galima patikėti robotams ;)
 • Iki Vilniaus centro - 15-20 min. kelio. Visi žino: atstumas - ypač svarbus. Nėra gerai rinktis pagal atstumą iki parduotuvės, mokyklos ar vaikų darželio - tai laikini pageidavimai. Juk ne 10 metų ketinam gyventi. Jei vaikui reikės važinėti ar jį vežioti, tai gal nėra skirtumo 10 ar 20 min? Jei jau pasirinkome gyventi užmiestyje, tai transporto problemos neišvengiamos.
  Iš kitos pusės man patinka amerikiečių mobilumas: kraustosi į tą rajoną kur vaikams mokykla geresnė. Tai tai jų toks gyvenimo būdas (ir įstatymas - į mokyklą tik pagal gyvenamą vietą). Mes sėslesni.
 • NE soduose. Nors kolektyviniai sodai gundo kaina, bet...
  savaitgalį bum-čikas, žiemą - smogas, o kelių nėra, nes su kaimynais nesusitarsi.
 • NE „laukuose“, o kaime ar miestelyje ar prie miško. Kaime gali būti parduotuvėlė, yra bendruomenė, galima rasti pagalbininkų, nors padidėja vagysčių galimybė.
 • „Feng-šui“ reikalavimai: sklypas aukščiau, pasviręs į pietus ir su miškeliu šiaurėje. Toliau nuo triukšmo.
  Apie fengšui supratimo neturiu :) Bet gyvenimo patirtis sako, kad tokioje vietoje GERA. 
Tokį sklypą radome: 25a, 15 min iki Vilniaus centro, visiškas Fengšui ;)
Vilniaus pietų, rytų kryptimi tokių sklypų nemažai.


Bet pigus sklypas negali būti idealus.. Pas mus:
 • nėra normalios parduotuvės greta. Bet alaus ir čipsų galima nusipirkti :)
 • nėra miesto transporto... Bet automobilis jau nėra prabanga

Patarimas: nebijokite ieškoti ilgai. Per laiką gal geriau suprasite ko jums reikia. Juk tai labai ilga investicija. Negerai apsirikti. Mes ieškojome metus.


Vieta - kryptis


Populiariausia kryptis Vilniuje - šiaurės, vakarų. Buvom ten daug kartų, žiūrinėjomės pasiūlymus, bet na „nelimpa širdis“... Toks įdomus jausmas, kad „ne mums“. Na, dėl skonio nesiginčijama ;)
O ir kainos nedžiugino: už turėtus 20 K€ jokio >15a sklypo arti centro nenusipirksi ...

Verta dėmesio kryptis - pietryčiai.  Tai mažiau civilizuota ir apgyventa kryptis. Bet centras arti.
Taip, „lenkynas“ ;) Pvz vietinis vaikų darželis 3-kalbis. Bet nieko tame blogo, kad vaikai kalbų pramoks ... ;)
Kas turi €, už >3K€/a galima Pavilnyje paieškoti - tai jau Vilniaus zona. Centras čia pat.


Žemėlapiai

Ieškoti jums padės:
http://maps.google.com - nepamirškit „street view“. Plydoviniai žemėlapiai atnaujinti prieš kelis mėn.
http://www.maps.lt - rodo transportą, mokymo įstaigas.
http://www.regia.lt/zemelapis - rodo slypus, Lesto, teritorijų planavimą etc.
http://teritorijuplanavimas.vrsa.lt/go.php/Bendrasis-planas911692399861 - Vilniaus rajono bendrasis planas. Labai naudinga susipažinti. Pvz: vos nenupirkome „idealaus“ sklypo virš kurio numatyta aukštavoltė linija. O šalia dabar nupirkto sklypo radome suplanuotą Vilniaus rytinį aplinkėlį, bet jis už miškelio - nebaisu. Bet būtų katastrofa jei jis praeitų už 100m.


Netvarkingi sklypo dokumentai - sutvarkoma


Neretai siūlomi sklypai su nesutvarkytais dokumentais.
Pvz. sklypas nepadalintas, nepakeista jo paskirtis, siūlo tapti sklypo dalininkais.
Nesu didelis ekspertas tame, bet tokie dalykai gan įprasti ir nebaisūs.
Bet būtina surašyti rimtą sutartį su baudomis ir pasitraukimo galimybe jei pardavėjas nevykdo įsipareigojimų. Mes sklypą pirkome su nepakeista paskirtimi. Tai užtruko metus - daugiau nei sutarta, tad pardavėjui teko mažinti kainą. Viska OK galų gale.


Amžinos statybos aplink kai daug kaimynų

Dabar peržiūrėjau kelis prieš 3 metus žiūrėtus sklypus išdalintuose sklypų kvartaluose. Dabar juose nieko nevyksta! Arba keli namukai arba nieko. Nors pardavėjas tikino, kad viskas išpirkta, jau tuoj visi statys, o graži vizualizacija žadėjo baseinus ir teniso kortus ;)
Po 3 metu: tik 1/3 sklypų vyksta kelios chaotiškos statybos, o prie gražaus ąžuolyno niekas nevyksta, vis dar plynas laukas.
Kodėl taip? Žmonės perka sklypus bet nestato?
Tad jei daug kaimynų, aplinkinės statybos gali užtrukti labai ilgai - 10 metų girdėsit plaktukų kaukšėjimus. Be to, su daug kaimynų bus sunku ar neįmanoma derinti bendrus.
(Vėlgi, prisimenu JAV reikalavimus: ten tokio chaoso nėra, kvartalai užstatomi iškart ...)

5 komentarai:

 1. Vieta, vietai, bet reikia nepamirsti, kad be fengshui teks ir fiziologinius poreikius tenkinti. Be vandens, nuoteku ir elektros apsieiti nepavyks, o sie dalykai bendrame biudzete gali sudaryti gan zenklia suma: nuotekos ~1,5k eur, vandens grezinys 1,5-2k eur, buna ir be elektros sklypu, vel islaidos...mano atveju dar reikejo apie 1m aukstyn sklypa susikelti, kad duobej nesedeciau, 15a subego ~3k eur...ivertinus visas sias islaidas tikrai, kaip ir sakai reiketu gerai apsvarstyti pries isigyjant bet koki sklypa ir gerai pagalvoti, kodel vienas ar kitas sklypas parduodamas pigiau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nuotekos - fiksuota suma.
   Vanduo - gerai kooperuotis su kaimynais. Mes 3-se susimetėm.
   Elektra - užtrunks ilgai, bet be problemų, jei ne miške kursies ;)

   Panaikinti
 2. sveikinimai :)

  man uztenka ir 7,4 aro :) po krizes mokejome 86KLt 3 km iki europos parko. Kainos ir dabar panasios. Su esamais kaimynais puikiai sutariame, dauguma bendraamziai, ir pagalbeja ir sventes, gimtadienius drauge svenciam, uz tvoru nesislapstome :) jei esi bendraujantis tai nematau tikslo i miska/kaima listi :) Plius salia vos uz poros km ezerai, miskai ko daugiau truksta :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. 25 arai, o dar gamtos apsupty - labai gerai. Pas mus 16, truputį norėtųsi daugiau, bet aišku užtenka ir tiek, nedaug žolės pjaut :). Gėris yra tai, kad sklypas ne kokiuose ankštuose soduose, kur visi daro kas ką nori apie kitus negalvodami, tolerantiškų kaimynų gi nepasirinksi., norėsi vakare ramiai pabūt, o kažkas su žoliapjove šalimais birzgins, ar šakas degins.
  Dėl nuotekų ir gręžinio kainos panašios abiejų, po 3 k Eur už kiekvieną, bet sklypas juk ir kainavo pigiau, tai galima šią sumą iš kart paskirti. Elektra analogiškai, tik laiko prasme gali tekti palaukti jos ilgiau nei planuota.
  Beje, reiktų įsivertinti kokio dydžio namą planuojate statyti, ir ar patys atliksite visus ar daugumą darbų, nes finale namų kainos gali labai smarkiai skirtis. Apytiksliai kiek kainuoja medžiagos, antra tiek samdomi darbai.
  Sėkmės,

  AtsakytiPanaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.