2016-06-27

Šildymo schema v2.0. Boilerio problema

Esu inžinierius, ne statybų srities. Tad šildymą, vėdinimą ir elektrą projektuoju pats - ne raketų mokslas tai. Draugė pagrįstai nerimauja ... :)

Trumpai: 136m2 namo šilumos poreikiai šaltą žiemą yra 5-7 KW.
Šildoma 5 KW šilumos siurbliu (š.s.) ir granuline krosnele.

Tik 5 KW šilumos siurblys?? 

Taip. Šilumos siurbliai dirba tik iki -15..-20C šalčio. Svarbu žiūrėti kiek tokioje temperatūroje šilumos reikia ir kiek siurblys duoda. Nužiūrėtas š.s. duoda 5 KW, o žemesnėje temperatūroje siurblys tiesiog nedirba, o šildo jo 3KW elektrinis tenas ir 5 KW granulinė krosnelė. Boileris tuo metu šildomas 2 KW elektra.

Pradinis šildymo eskizas nupieštas prieš gerus metus. Jau atėjo laikas konstruoti, tad projektas konkretėja. Iš esmės jis nepasikeitė, bet firminį (neapsimokančiai brangų) saulės kolektorių pakeitė savadarbis, o granulinė krosnelė bus jungiama į ortakyną.
Naujoje schemoje žemės šilumokaitis neparodytas (nes tai lyg vėdinimo dalis).

 Schemoje kelios įdomesnės dalys:
 • Oras pašildomas vandeniniu oro šildytuvu
  Šis su įrengimu kainuoja apie 200€ bet man rodos vertas išlaidų, nes tai yra greitas namų pašildytojas. Jis galės sušildyti (bent) orą per valandą, kai mūsų namo žiauriai inertiškos grindys įšyla gal per parą.
  Be to, šilumos siurblys vasarą gali dirbti šaldymo režimu ir puikiai vėsinti tiekiamą orą.
 • Akumuliacinė talpa ir stogo šilumokaitis, kuris veiks tik kai stogo temp. >10C
  Šį šilumokaitį pagrįstai kritikavote dėl kondensato, kuris gali atsirasti į vamzdį padavus vandenį tiesiai iš gręžinio. Imtasi priemonių: medis ties vamzdžiais apsaugotas, o šildymo schemoje atsirado vandens pamaišytas - jis neleis stogu labai šalto vandens.
  Šiaip ši konstrukcija nėra labai efektyvi, bet pigi ir tai nemokamas šiltas vanduo vasarą. Koks lietuvis to atsisakytų? :) Augalus reikia laistyti pašildytu vandeniu, o gal ir baseiniuką įsirengsime ..
 • Šilumos srautų valdymas trieigiu vožtuvu.
  Tai būtinas dalykas efektyvioje sistemoje su šilumos siurbliu. Jis į boilerį siunčia aukštesnės, 50 C temperatūros vandenį, o į grindis - žemesnį iki 30 C. Siubliui pakelti temperatūrą iki 50 C gana sunku, tuo metu jis dirba neefektyviai.
  Kai kurie šilumos siurbliai neturi tokio strautų perjungėjo ir visad vandenį šildo iki 50 C kurį paduoda ir į boilerį ir atšaldžius - į grindis. Neefektyvus darbas.
  Toks pajungimas parodytas ir mano nužiūrėto Panasonic šilumos siurblio schemoje.
  Kodėl Lietuvoje nežinomas Panasonic?  Tiesiog man atrodo patraukliai. Bet gal kas gi įtikins kad tai šlamštas, genda, o atsarginių dalių nėra ... ;)

 

Ne kiekvienas boileris tinka š. siurbliui

Mūsų namo šildymo schemoje nupiešti 2 boileriai.
Kodėl 2 ?? Todėl, kad 2 pigiau ir geriau!
Retas kuris žino, jog š.s. darbas labai priklauso nuo šilumokaičio dydžio. Šilumokaitis - tai šildomų grindų vamzdynas ir gyvatukas boileryje. Jei vamzdynas visad yra pakankamai didelis, tai į boilerius gamintojai dažnai deda juokingai mažus gyvatukus: kartais 0.5 m2 ar net 0.2 m2. O normaliam š.s. darbui reikalingas bent 1.5 m2 o dar geriau 2 ar 3 m2! Boileriai su tokiais gyvatukais kainuoja nepadorius 500-1000€ pinigus...
Sumasčiau, kad reikia dėti 2 boilerius nuosekliai ir apjungti jų gyvatukus. Tai kainuos tik 300€. Be to antrą mažesnį boilerį galėsiu sumontuoti tiesiog vonioje (o ne katilinėje už 5-10m) - tai garantuos šiltą vandenį (beveik) iškart atsukus kraną ;)  Taip, kitur ši šilto vandens problema sprendžiama darant brangesnį ir neefektyvų cirkuliacinį karšto vandens tiekimą.

Tiek minčių. Gal bus naudinga kam. O gal ir kliurkų rasite ;)
Gal rekomenduosit kokį teisingą santechiką Vilniuje, kuris tai galėtų realizuoti?
Beje, kaip ten su įrenginių garantija? Ar tiesiog galiu pats nusipirkti š. siurblį ir pasistatyti?

O namukas jau su langais - gražumėlis :)5 komentarai:

 1. Įdomiai. O kokia krosnelė nužiūrėta? Kažkokia speciali, su ortakiais?
  Kažin ar tai verta, tokia papildoma, retai veikianti investicija. Juk pastoviai ja nešildysit? Nepatogu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip pat galvojame: neverta labai išlaidauti retai naudojamam daiktui, tai gal statysim ką nors pigaus (~1000€), su ventiliacijos galimybe. Tokios specialios yra kiek brangesnės. Tad gal tiesiog padaryt ortakį su ventiliatoriumi nuo krosnelės iki pagrindinio ventiliacijos vamzdžio? Nelabai efektinga, bet minimali kaina :)
   Gyvenimui palengvinti į granulinę krosnelę granules galima paduoti iš didesnio konteinerio - saviteka :)

   Panaikinti
 2. Įdomu kaip sekasi isirenginėti šia šildymo sistemą ?

  Turiu itarimą, kad su geoterminiu šildymu ~7000€ laimėtumėt pinigų, komforto ir daug brangaus laiko :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dar neįsirengėm. Su geoterminiu pinigų tikrai nelaimėsi ;) pakanka kainas pamatyt.

   Panaikinti
 3. Idomi schema, tik vienoje vietoje matau trukuma. Atsitirpinimo metu tau sals abu boileriai ir grindys. As jungciau viena boileri kai akumuliacini atsitirpinimui ir uz jo visa sistema atskiru siurbliu kad butu galima atjungineti cirkuliacija atsitirpinimo metu.

  AtsakytiPanaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.