2016-08-19

Geriausi langai - lietuviški!

O lenkiškos braškės 5 kart pigesnės...


Galvojau, kad langai kainuos daug, bet net geri langai kainuoja tik apie 5% namo kainos. Mums - 3000€. Sąlyginai - ne dramblys. Tad labai taupyti neverta, o imti geresnius.
Taip, namas jau su tinkamais langais. O buvo taip ...


Lango šilumos nuostoliai

Vienas svarbiausių langų parametrų - tai jo šiltumas (Uw).
Jis gaunamas kombinuojant 2 parametrus: rėmo šiltumą (Uf) ir stiklo paketo šiltumą (Ug).
Rėmo šiltumas kinta 0.8 (puikus) ... 1.5 (labai prastas)
O stiklo paketo šiltumas nuo 0.4...0.7 (3 stiklų) iki 1.0 .. 1.3 (2 stiklų).
Taigi, jei lange 3 stiklų stiklo paketas, kuo langas didesnis, kuo jame mažiau rėmo, tuo jis šiltesnis.

Tagi, nesuklyskit vertindami langus: į viso lango šiltumą Uw neverta kreipti dėmesio, nes jis labai priklauso nuo lango dydžio. Šis dydis svarbus nebent inžinieriams skaičiuojantiems konkretaus namo šilumos nuostolius.

Kokie turi būti šiuolaikinio namo langai

Visus įstatomus langus, pagal poreikį, galima paskirstyti gal taip:
 1. Reikia pigiausių. Tai bus pigi plastmasė, kokios 5 kameros, Uf>=1,  gal net 2 stiklai.
 2. REIKIA GERŲ, bet taupant. Plastmasiniai, bet rėmo Uf<1,   3 stiklai būtinai.
 3. Reikia būtinai medinių. Mediniai langai, deja ir brangūs ir ne tokie šilti kaip plastmasiniai. Jei reikia būtinai medinių, teks daryti kompromisus...
 4. Biudžetas neriboja. O, tada galima įstatyti įdealius langus. Ar šiltintus medinius ar kokius mandrus šiltintus aliumininius. Ten įvairių variantų yra. Kaina - 2-3 kart didesnė nei gerų plastmasinių.
Taigi, mūsų reikalavimai buvo gana tipiniai statančiam namą sau:
 (2) Reikia gerų, bet ne brangiausių plastmasinių. Atrodo, tokie turi būti statomi į daugumą šiuolaikinių namų. Rodos, tai net privaloma nuo rudens, nes namus privaloma projektuoti A klases.

Pasidariau sąrašą Lietuvoje parduodamų profilių, kurių šiluminis laidumas Uf<1.
ALUPLAST 8000
VEKA ALPHALINE PLUS (90MD+)
REHAU GENEO MD
ADAMS PASSIV LINE PLUS
GEALAN S9000

Kiti profiliai rinkoje, nežiūrint pardavėjų pagyrų, yra arba šaltesni (Uf>=1) arba išvis be rėmo šiltumo duomenų.
Renkantis spalvą iškilo problema. Aš norėjau rudos, draugė norėjo pilkos. Kompromisas gavosi keistas - balta! :) Na, bet sutaupėme bent 500€ - tiek kainuoja langų laminavimas namui.
Balti yra praktiškiausi, bet atrodo gana banaliai. Teks rimtai pagalvoti kaip baltus ramus gražiai įpaišyti į namo išvaizdą.

Kaip reikia daryti langų kainos užklausas

Nesuprantu kai žmonės savo namo 20 langų užklausas išsiuntinėja visiems rastiems langų pardavėjams. A jus sąžinės turit? Dešimtys žmonių turės kažkokį beprasmį darbą daryti - juk 90% tų atsakymų išmesit į šiukliadėžę iškart! Be to, kai kurie teisingi langistai tokias užklausas (prisipažino) patys net nežiūri - kam laiką beprasmiškai gaišti jei ir taip darbo yra? :)

Aš užklausą suformulavai žmogiškiau:
Prašau suskaičiuoti šių 2 tipinių mano namo langų kainą su įstatymu Vilniaus rajone. 3 stiklai. Profilis baltas, galimas toks: .... Jei tiks Jūsų kainos, konkretinsim užsakymą visam namui.

Paieškojus su google, įmonę patikrinus čia http://rekvizitai.vz.lt, išsiunčiau gal 8 užklausas.
Gavau tuziną kainų, išsirinkau kelis profilius ir gamintojus su kuriais verta kalbėti toliau.

Plastikinių langų profilių kainos

Štai, maždaug tokios minimalios šiltų (3 tarpinės, 3 stiklai, baltas, Uf<1) profilių kainos Vilniuje, su paprastu įstatymu į mūrą, be sandarinimo juostų.

ProfilisUf laidumas, W/m2K1m2 kaina
ALUPLAST 8000 0,94?100€
VEKA ALPHALINE PLUS (90MD+) 0,88?110€
REHAU GENEO MD0,91?125€
ADAMS PASSIV LINE PLUS0,90105€
GEALAN S9000 0,92100€

Tai 1m2 kainos mano 2 'tipiniams' langams: 1 visas varstomas, kitas - pusiau.
Realios JŪSŲ langų kainos bus kitokios - tai priklauso nuo langų dydžio, įstatymo būdo, furnitūros etc. Čia - minimalios kainos be pagerinimų.

Gamintojų gudrybės nurodant profilio šiltumą Uf

Lango šiluminis laidumas nurodomas 2 parametrais: lango rėmelio laidumas Uf ir stiklo paketo laidumas Ug. Kuo mažiau, tuo geriau.
Pasiekti Uf<1 - tai gana sunkus uždavinys. Tokiam šiltam rėmui būtinos 3 guminės tarpinės (varstomoje dalyje), bet to nepakanka. Vieni gamintojai išima metalinį profilio sustiprinimą, ar pakeičia jį kompozitu. Taip pat ertmės šiltinamos putplasčiu. Bet yra niuansėlis: tokie patobulinimai ne visad galimi. Pvz dideliuose languose metalinis rėmas privalo būti visada. Tad didelių langų rėmų Uf bus ne nurodytas 0.9, o tik 1. O jūs už tokį paprastą langą užmokėjote kaip už šiltą... ;) Aišku, 10% mažesnis šiltumas nėra daug, bet jūs apgavo ...
Panaši situacija su šiltinimu putplasčiu: jis paprastai dedamas į modelius su pavadinimu Plius ar panašiai. Bet kas garantuos, jog gavote versiją Plius, o ne paprastą?
Štai REHAU GENEO MD rėmų variantai: Uf galimas nuo 0,85 iki 1.1.


Minėtas 2 problemas turi profiliai, kurių Uf lentelėje nurodytas su '?' - ten nurodyta minimali rėmo Uf reikšmė. Bet realiai gali gautis kitaip.
Nemėgstu tokių neaiškų dalykų, tad iš pasirinkimo Aluplast, Veka ir Rehau profilius išmečiau. Užsienyje lyg siūlomi šiltinti Kömmerling 88 plus profiliai, bet ten tokia pati maišatis su Uf.
Visgi norėčiau pagirti tikrus vokiečius Rehau: šie langai jau 11 metų stovi mano bute; atrodo bei veikia kaip nauji ;) Bet jie, dėsningai, brangiausi.

Gealan S9000 lietuviški langai  - geriausi

Pasirinkime liko lenkiškas ADAMS PASSIV LINE PLUS ir Lietuvoje gaminamas GEALAN S9000. Gealan yra vokiškas produktas, o lenkai Adams rinkoje - dar sąlyginai naujokai.
Nugalėjo ir racionalumas ir patriotiškumas - GEALAN.
Jei Adams visas gamybos ciklas yra Lenkijoje, čia jie vežami jau surinkti, tai Vokietijoje kurtas Gealan profilis ir patys langai gaminami Lietuvoje! Taip galvojau pirkdamas langus.
Apsigavau. Įstačius langus ant profilio pamačiau "Made in Germany". O galvojau, kad profiliai gaminti Lietuvos gamykloje. Siaubas, apgavo :)
Užklausus, gamintojas pažadėjo, jog S9000 profilis rudenį jau bus gaminamas ir Lietuvoje. Mat šio ir pasyviems namams tinkančio profilio paklausa net Lietuvoje auga. O iki šiol gamykla prie Trakų gamino paprastesnius profilius.Plačiau apie Gealan S9000
http://s9000.gealan.de/site/index.php?lang=lt
Prospektas LT: http://s9000.gealan.de/download/pdf/S_9000_FUTURA-lt.pdf
Detaliai DE: http://www.windowmakers.be/UserFiles/uploads/S9000_productleidraad.pdf

Stiklo paketas

Užsakiau standartinį stiklo paketą 4-18-4-18-4, su selektyviniais stiklais ir argonu. Rėmelis - aliumininis.
Tai optimalus kainos/šilumos santykis. 
Šilti, ne aliumininiai rėmeliai stiklo paketuose - kainuoja daug, efekto mažai - kažkur mačiau rimtus tyrimus (lyg šis). Be to, Gealan pasirinkau ir todėl, kad paketas smarkiau apgaubiamas plastmase (įgilintas 26mm, žr aukščiau) ir taip eliminuojamas šilumos nuotėkis per rėmelį.

Kriptonas ir 4 stiklai dar geriau, bet kažin ar atsiperka. Beje, kriptonas tinka tik iki 12mm tarpams tarps stiklų (4 stiklai pakete).
Aiškinausi, kiek šilumai turi įtakos atstumas tarp stiklų. Iš vienos pusės: didesnis atstumas geriau, bet didinant atstumą oras pradeda cirkuliuoti ratais. Optimalus atstumas yra apie 18mm. (ISO ir NFRC - tai skirtini matavimo būdai)
Vienas 6mm stiklas privalomas vitrininiuose stikluose, bet privačiuose namuose to retai kas laikosi.
Tamsinti, saulės kontrolės stiklai mūsų klimate kažin ar tinkami. Pernelyg jie tamsina. Pamenu vienas naujakurys skundėsi "Nesitikėjau, kad taip užtamsins...".

Papildomi priedai

Laminavimas - apie +20%. Dažymas - apie +30%.
Saugi, sunkiau išlaužiama furnitūra "grybukais" ir iš išorės neatidaromos rankenos kainuoja nedaug.Šiuolaikinis lango montavimas mūre su garo, difuzinėm ar/ir besiplečiančiom juostom. Tai brangiau, bet būtina. O dar geresnis bet brangesnis yra montavimas apšiltinimo sluoksnyje 'su išnešimu'. Plačiau:
http://www.poliservis.lt/info/papildomi-skyriai/i3-langu-montavimo-sistema
http://remontogidas.lt/images/Konstrukcijos/Profesionalus%20langu%20montavimas.%20www.remontogidas.lt.pdf
http://www.reimpex.lt/site/files/Reimpex_failai/Montavimo_medziagos/Langu_montavimo_siltinimo_ir_sandarinimo_technologijos_v_2012_11.pdf


Langų gamintojo pasirinkimas: Gamlana

Išsirinkus tinkamą profilį, laikas rinktis kas gamins langus.
Man geriausius pasiūlymus davė www.gamlana.lt ir www.velansta.lt.
Abi, seniai dirbančios, ir su dideliais objektais, nebijančios inovacijų: gamina ir naujo S9000 profilio langus.
Kaip gi taip? Firmučių tinklapiai blankūs, pardavimo ofisų praktiškai nėra, reklamos nėra, o jos dirba ir dar kaina mažą siūlo?!  Ogi taip - tai įmonės kurioms reklamos nereikia :)
Atkreipkite  dėmesį, abi firmos siūlo TIK Gealan profilio langus. Tai todėl, kad firmos pačios langus gamina. Dauguma kitų - tiesiog patys negaminantys prekeiviai. Tai nėra labai blogai bet jei dirbi su 15 profilių, galvoje - košė ... Kažin ar tokie pardavėjai gerai žino visus niuansus.
Pasirinkau Gamlana, nes Velansta ofisas už oro uosto, o Gamlana - arčiau. Be to Gealan patvirtino, jog Gamlana - pažįstamas, rimtas gamintojas. Štai mažos šalies, "švogerių krašto" privalumai - visi pažįstami, gali garantuoti ;)
Beje, visi kiti, reklamose ir parodose mirguliuojantys, tipo nuolaidas siūlantys gamintojai atsiuntė apie 20% brangesnius pasiūlymus; neretai piršdami savo neaišku kur ir kieno gamintus profilius ir langus. Fu. Rimti gamintojai duoda tiesiog sąžiningą kainą, be jokių nuolaidų.

Langų įstatymas

Užsakius, teko palaukti beveik mėnesį, nes vasarą pats darbų įkarštis.
Sutartą dieną atvažiavo 3 specialistai. Negaliu vadinti jų darbininkais nes greit supratau jog savo darbą gerai išmano, visi trys!
Per 5 valandas įstatė 7 langus (įskaitant terasos duris).


Pirma langai "paruošiami" šiems užklijuojant garo ir difuzines juostas.
Tada lygiai statomi ant plokštelių.Langai prie dujų silikato sienos tvirtinami tokiais 152 ar 182 mm varžtais (yra parduotuvėse). Bet net tokie laiko silpnai. Na ne tragedija, juk putos langą laiko gerai.
Jei norima rimto tvirtumo dujų silikate, reikia tvirtinti su kaiščiais (vargas nemažas) arba Gamlanos pasiūlytu metodu: vėliau varžtus išsukti ir vėl įsukti su klijais.
Išbadžiau su klijais. Toks metodas tikrai tvirtas. Gal vėliau taip padariusiu varstomose langų dalyse.


Balto profilio languose paliekami apie 1.5-2 cm tarpai šonuose, o tamsesniuose - 2-3 cm tarpais, nes laminuoti langai saulėje labiau įšyla, labiau 'vaikšto'.
Tarpai užpurškiami mažai besiplečiančiomis putomis. Purkšti reikia 'per kelis kartus', po truputi.
Prieš užklijuojant juostas reikia palaukti kol putos sustings. Galima ir kitą dieną.
Priekaištėlis Gamlanai - gal per greit užklijavo, putoms gerai nesustingus, bet purškė per kelis kartus. Tai vienintelis priekaištas įstatytojams.Pažiūrėjus, darbelis rodos nesudėtingas, galima ir pačiam padaryt.
Bet jei yra vitrinos, tai būtinas stiklo paketo griebtuvas ir 3 žmonės.Terasos durys

Dėl jų daug galvos nekvaršinau, užsakiau "tiesiog optimalias, kokias visi daro". Gavau šiek tiek siurprizą, nes nesitikėjau tokio aukšto slenksčio. Na ką padarysi. Juk žemų slenksčių durys ir brangesnės ir šilumai laidesnės. Išsikišimą gal reikės tiesiog nupjauti.
Gealan aišku siūlo ir normalias duris, su 2cm slenksčiu. Dabar žinosiu :)Kac verdiktas: puiku!
Čia nemokamai pareklamavau Lietuvoje gamintą produkciją nes na užkniso mirtinai tas lietuviškų produktų niekinimas ir lenkiškų aukštinimas. Kaip lenkiškas gali būti geresnis ir pigesnis jei darbo jėga ten brangesnė, o dar atvežti reikia? Stebuklų nebūna. O tautiečiai visiškai nei galvos nei savigarbos neturi :(

Iki ;)

20 komentarų:

 1. o aš į savo kaimą kas savaitgalį pravažiuoju pro gealan fabriką, tai kažkaip irgi savaime linkstu prie jų produkcijos :)
  labai džiugu skaityti optimistines mintis. šaunuoliai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dėkui už informatyvų post'ą, tikrai pravers :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš irgi pro ten pravažiuoju, bet iki langų dar toli. Patiko mintis dėl konkursantų pre-selection. Iš tikro įdomu, kiek nuoširdžiai teikia pasiūlymus, kai žino, kad kokuruoja su 20 konkurentų pvz.

  O šiaip sveikinu! Liuksusiukas!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Langų tvirtinimas kiaurai varžtais per lango rėmą manote gera mintis ? Labai, labai pigiai atrodo tas montavimas. Koks tikslas iš tų kamerų lango rėmo kai pridarome jame skylių. Manau tvirtinimas plokštelėmis kur kas patikimesnis, teisingesnis sprendimas. Mačiau taip sumontuotas balkono duris-langą. Kliba taip sumontuotas irgi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kažką ne taip supratote.
   Tai tvirtinimas pagal STR'ą: 6cm reikia įsukti. Čia apie 12cm įsukta. Jei norisi brangesnio, galima auksuotais varžtais susukti ;)
   O klibančiai galima bet kokį dalyką padaryt. Jūsų balkoną reikėtų tvarkyti, nes jei kliba tai ten skylės didžiulės matyt.

   Panaikinti
 5. is nuotrauku iki galo nesimato prie ko buvo klijuojamos sandarinimo juostos lango apacioje. Isoreje i pirma grioveli turetu statytis palanges krasciukas, ar jis nesigavo uzklijuotas?

  O kaip su vidinem palangem? ji teoriskai turetu pasikisti po lango remu, tad prie ko klijuojasi vidine juosta? Prie Popalanginio profilio?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visos eigos dabar detaliai nepamenu, bet iš paveiksliukų matosi, jog juostos apačioje klijuojamos vėliau, ant polangio profilio. Vietos palangėms - yra, kraščiukai neužklijuoti.
   Pic: http://oknalogos.ru/netcat_files/Image/148.jpg

   Panaikinti
 6. Ar geri pagyvenę pamatysite :) Kaimynai Salamanderius susidėjo, ne iš pigesnių, po pusės (!) metų visas vitrinas pakeitė, kai langai pradėjo "šypsotis" :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Lenkijoje gamintas profilis. Bet ne lenkai čia kalti, o fabrikėlis, kuris iš tų profilių langus gamino ir/arba firma kuri įstatė. Kaip sakiau, jei dirbi su 15 profilių, galvoje - košė. Nesunku klaidų pridaryti. Šiaip ar taip firma turėjo nemokamai pakeisti ir dar apdailinti iš naujo.
   O jei firmutė (Gamlana) jau seniai su Gealan dirba, tai tokių kvailų klaidų nedarys.

   Panaikinti
 7. as ir vel priekabus :) kodel putos ne elastines? ten reklaminiame stenduke tai elastines tik pablukusios nufotrografuotos :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nepamenu. Turėtų būt elastinės. Pamenu, firminės kažkokios buvo.
   Šiaip smalsu pasidarė, kiek tikrai langai juda:
   mūsų 2,4m vitriniai langai, kai metalinio profilio temp kinta visame diapazone nuo -5C iki 35C (bus pavėsinė):
   po 0,6mm iš kiekvienos pusės - juokai. Tiek ir neelastinės atlaikys.
   Aišku, pagal instrukciją turėtų būt elastinės. Ypač laminuotuose languose, kurie nuo saulės vasarą neuždengiami.

   Panaikinti
 8. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Sveiki, pradėjau domėtos lauko durimis ir nematau įrašo apie jas. Jei tokio įrašo ir nėra, gal galit atgaminti, kokias įsigijot ir kiek kainavo? Kaip jos laiko?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kainavo 0€ kol kas - įstatėm laikinas išmestas.
   O paskui bus tambūras su 2 paprastom durimis. Plačiau apie tambūrą https://a-namas.blogspot.lt/2016/07/kaip-pasidaryti-tambura-ir-plokscia.html
   Tokiam sprendimui nereikės hiper šiltų durų.
   Lauko durys- plastmasinės - bus atidaros vasarą.
   O vidinės bus gal kokios gražesnės, medinės su stiklu.

   Panaikinti
 10. Sveiki,
  kaip jūsų langai? jau praėjo keli metai. ar neturite nusiskundimų dėl langų?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O kas gali būti blogai?
   Langų (gamybos) problemos pasimato gal tik po 10 metų, o štai įstatymo - kur kas greičiau. Šiuo atveju ir langai ir meistrai buvo geri, rodos ;)

   Panaikinti
 11. Galvojam ir mes įsidėt tris vitrininius langus :) Vat tik įdomu, kaip jūs žadat juos uždengti, ar išvis yra toks planas? Dabar svarstom ar dėti į langus termoizoliacines plėveles (http://pleveles.lt/produktai/pleveles-nuo-saules-bei-karscio.html) ar fasadines žaliuzes (kažkas panašaus į šitas https://www.baremarytai.lt/fasadines-zaliuzes/). Abu variantai turi savybę sulaikyt šilumą žiemą ir nepraleist šilumos vasarom. Tik plėvėlių minusas, kad uždėjus nebebus galima nuimti, gal turit kokių dar variantų, kuriuos galbūt pražiūrėjau?

  AtsakytiPanaikinti
 12. Plėvelės - neprasminga, nes nėra tiek saulės kad keptume. Ne Ispanija
  Fasadinės žaliuzi svarstėm, bet brangu, negražu ir neverta ...
  Kol kas ši vitrinų šiluma mūsų neiškepino.
  Kitais metais galvojam markizes pasistatyt

  AtsakytiPanaikinti
 13. Tik nedarykite klaidų, kurias mes padarėme. Neužsakinėkite iš Megrame. Langus užsisakėme 2019.03.01. Baigė montuoti ir šalinti visus brokus 2019.05.24. Nors buvome užsisakę Megrame montavimo paslaugas, atsiuntė Rimvydas ir Ko įmonę. O po to prasidėjo brokų maratonas.. Sudėjo langą su sudaužytu stiklo paketu, sulaužytomis plastikinėmis dėtalėmis, duris atvežė su apibrozdintomis rankenomis. pačių langų rėmai buvo nubrozdinti, terasos langas su kreivu rėmu (po to važiavo lyginti), o garažo langą įstatė net su aplaužytu rėmu. Neseniai neatsidarė balkono langas (buvo nusėdęs), atvažiavo, kitą dieną vėl neatsidaro. Dabar laukiame liepos, kad vėl atvažiuos pareguliuoti... Įmonė naudojasi tik savo žinomumu, o kokybės NULIS. Geriau vengti šios įmonės, dar jokia kita įmonė taip nėra nuvylusi...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aciu uz info,kaip tik su jais bendrauju.Issiunciau uzklausa ir nebeatstoja...
   Vadinasi ir pas mane liko tik trys galimi variantai
   Sumeda,Varkojis ir Q, Gealan
   Ziuresim kas pasiulys geriausia kainos -kokybes santyki

   Panaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.