2017-08-04

Sausos šildomos grindys.

Supratau, kodėl statybininkų darbas kainuoja tiek daug. Jis toks nykiai monotoniškas! :)
Kito namo nestatysim nes tiesiog atsibodo!
Paįvairindamas darbą, viską darau kitaip nei normalūs žmonės: išbandau ar sugalvoju naujas nebandytas technologijas (ko nebando net kitokie statytojai Namas Kitaip ;)

Taigi, antrame aukšte padarėme dar retą dalyką „sausas šildomas grindis“, bet savaip, aišku.
Kodėl sausas?  Todėl kad mūsų perdanga lengva, medinė. Nesu tikras, kad ten tiktų liejamos grindys. 1a grindys su šildymu jau išlietos.
O lengvą medinę perdangą dėjome nes 2a bus mažiau gyvenamas. Be to mūsų namas neturi detalaus inžinerinio plano. Jis kuriamas darbo metu, o medinėje perdangoje skyles gręžioti kur kas lengviau ;)

Kartais žmonės 2a nešildo nes šyla nuo 1a, bet pamenu pažįstamo naujakurio žodžius „jau pabodo užlipus į 2a šiltų šlepečių ieškoti“.

2 aukšto šildymo planas

Sausų šildomų grindų technologija

Šią sąvoką, rodos į rinką įvedė Knauf, pristatęs sausas išlyginančias grindis be šildymo. Jose „liejamas“ kelių cm sausas keramzito sluoksnis kuris uždengiamas 2  Knauf Brown plokščių sluoksniais.
Vandeniu šildomą sistemą siūlo Uponor:  čia ant medinių lentų išvedžiojamas į aliuminį įsprausti šildymo vamzdžiai. Galima daryti įvairiai: su firminėmis aliuminio plokštėmis, tiesiog folija arba putplasčio/aliuminio plokštėmis:

Bet tokie sprendimai nepatiko - jie neturi garso/amortizacinio sluoksnio. Jį galima papildomai įrengti po vamzdžiai bet tai paaukština ir pabrangina grindis. Be to, jei viską daryti firminėmis medžiagomis, kai kaina nuo 20€ / m2 prasideda...

Mūsų sausos šildomos grindys

„Išradau“ naują technologiją: šildymo vamzdį dėti šilumą išskaidančias aliuminio plokštes o šias- į kietą vatą. Tokios grindys nėra aukštos, jos izoliuoja garsą. Be to - išlygina grindis - mūsų perdangos lentos kartais 5mm peršokimus darė, kuriuos vata puikiai išlygino.
Toks sprendimas yra ir pigesnis jei reikia tik papildomo šildymo, kad kojos nešaltų.

Pirma klojam 3cm vatą Paroc SSB1 (3€ / m2) ir joje pjaustome griovelius aliuminio plokštėms.
Darbas lengvas ir malonus.

Instrumentai

Grioveliai buvo kas 20cm

Aliuminio plokštės paimtos pigiausios: Capricorn 1000x395 (6€ / vnt).
Vamzdį paėmėm ne pigų grindininį o daugiasluoksnį šildymo sistemos vamzdį, kuris išlaiko formą. Tokį kloti lengviau, jis neatšoka kaip spyruoklė, sulenkus. Visgi kloti geriau dviese.
Lenkimuose, kur vamzdis visgi spyriojosi, ten ji tvirtinome atlikusiais lubų profilių laikikliais.

Aliuminio plokštes galima pjaustyti
Dušo trapo nuolydį formavome nedėję vatos. Po vamzdžiai pakišome tiesiog aliuminio folijos, o ant vamzdžiu su nuolydžiu dėjome gipso plokštes.

Dušo nuolydis su trapu


 Visur naudotos Knauf Brown gipso blokštės 2 sluoksniais. Jei raudonos plokštės yra 2 kart tvirtesnės už pilkas, tai rudos 2 kart tvirtesnės už raudonas. Per tokias grindis automobiliu važinėt galima, spėju :)
Plokštės klijuotos PVA klijais. Pagal technologija reikėtų ištisai užtepti, bet pataupėm ;)

Knauf Brown plokštės klijuojamos

Laminato klojimas. Grindys buvo labai lygios tad pakako 1mm pakloto

60m2 dviese padarėm per 3 dienas, atrodo.

Sausų grindų kaina

60 m2 sąmata:
Vata Paroc SSB1: 3€/m2 = 180€
Knauf Brown: 6€/m2 = 360€
Aliuminio plokštės: 230€
16 mm vamzdžiai, 3 kontūrai po 50m: 110€
= 900€ arba 15€ / m2

Ar verta?  Gal ne. Nes kiek žinau už liejamas grindis prašo 7-10€ / m2 su medžiagomis.
Nors... jei šioms pridėti vatos ir vamzdžių kainą...?

Pirmi įspūdžiai

Labiausia bijojau, kad nepavyks vamzdį gražiai išsukioti ir jis pasidės nelygiai (hor. plokštumoje). Nedideli nelygumai buvo, bet užspaudus sunkokomis gipso plokštėmis viskas puikiai išsilygino. Niekas nejuda, negirgžda .... O kaip šildo parašysiu žiemą patyrinėjęs su termovizoriumi.

38 komentarai:

 1. Na gaila kad jus statybos užkniso juodai ;) o man tai vis dar patinka... svarbu darbų kaita, kad pats darbas neužsitęstų labai ilgai. :) dabar garažą mūriju, tad kažkaip ir vėl smagus tie darbai... :) o panaudojant tas aliumines plokštes kyla man noras pasidaryti saulės kolektorių ;) gal kitą sezoną reiks paeksperimentuoti... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mūryt - lengviausias darbas ;)
   O gražiai apdailą padaryt tikrai ilgiau užtrunka.

   Panaikinti
  2. Pas mane name jau 95% pilnos apdailos padaryta ;) jau gyvenam ir dziaugiamies ;) tad tikrai zinau ka tai reiskia ;)

   Panaikinti
 2. Koks vamzdzio diametras? Kas 20 cm atrodo didokas tarpas, o dar tokia technologija. Manau, teks auksta temperatura paduot i grindis, kad butu juntamas efektyvus sildymas. Saunu, kad darai kitaip, o jei dar tenkina rezultatas tai super, bet siaip, eksperimentui ant savo pirmo ir paskutinio namo as nedrisciau. Geriau rinktis patikrintus sprendinius :-)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad kažką daryti, turi išsiaiškinti gerai. Statybas jau išmanau geriau nei dauguma prarabų. Tai įdomiausia statant namą.
   O kas yra patikrinti sprendimai? Namą pirmą statau. Niekas nėra patikrinta. Tai duoda laisvę statyti kitaip nei dauguma daro ;)

   Panaikinti
  2. Nuo vamzdžio storio šildymo intensyvumas nepriklauso.
   O šiaip tai tik pagalbinis šildymas. Jo nereikės intensyvaus.
   Beje, tos aliuminio plokštelės būna tik 1 tipo, atrodo: 16mm vamzdis, 20cm žingsnis.

   Panaikinti
  3. pas save dėjau kas 20 cm vamdžius, bet 20 mm diametro, tai tikrai nesijaučia, kad kažkurioj vietoj šilčiau ar šalčiau, tik visa kita grindų technologija standartinė (t.y. betonuota)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-08-04 23:55

  ar galima tokios grindis naudoti virtuveje?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aišku galima. Padarėm tokios duše, padarėm saunoje.
   O kuo virtuvė ypatinga? Šiuolaikinių virtuvių įranga dažnai nesiskiria nuo kitų kambarių.

   Panaikinti
  2. na pradžiai reikėtų išssiaiškinti ar jos tikrai šyla, o tada sakyti, kad galima :D

   Panaikinti
  3. Žmonės neretai klaidinami binariniu mastymu: taip/ne.
   Ką reiškia nešildys? Vamzdis kaista o grindys nešyla? Kaip taip gali būti? Kur dingsta šiluma? ;)
   O viskas yra sudėtingiau. Galima tokias sąlygas padaryti, kad vamzdžiu paleidus 25C net šalčiausią žiemą kambaryje temp pakils iki 24C.
   Tiesiog reikia žiūrėti kokia šilumos izoliacija, vėdinimas ir kiti šilumos šaltiniai.
   Jei arčiau prie reikalo: manyčiau kad toks sprendimas tiktų B klasės namo antram aukštui arba A klasės (bet geriau A+) namo pirmam aukštui.

   Panaikinti
  4. zmonems grindinis sildymas asocijuojasi su "Siltomis grindimis", mano mama ziema atejusi pas mane i nama kuriame yra +22, ir kur vaikstom dazniausiai su maikutem, sako, tai kodel pas tave grindys saltos?
   Sunku suprasti, kad viskas, kas yra maziau nei ~36(zmogaus kuno temperatura) laipsniai zmonem atrodo salta, ar ar bent jau nesilta. taciau siltame name to puikiausiai uztenka. Kiek atsimenu grindys pas mane buvo siltos tik tuo metu, kai pirm karta buvo paleistas grindinis sildymas :)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2017-10-04 16:44

  Sveiki,

  Ačiū už šaunų straipsnį Ignui. Norių pageneruoti įdėjas toliau. Nesenai patys renovavom sau namą. Namas yra senos statybos murinis, o perdanga medinė. Pirmame aukšte įsirengėme betonines šildomas grindis nuo dujinio katilo. Palėpės perdanga susideda iš balkių, tarpuose vata, balkiai išlyginti su išlyginamaisiais balkiukais ir ant viršaus 22mm osb su špuntu. Pirminė įdėja, buvo tokia, kad bus pora miegamūjų antrame aukšte su dviem radijatoriais. Visai nesenai pradėjau galvoti, o kaip būtų jei išfrezuočiau šildomiems vazdeliams griovelius osb plokštėje ir juos ten įleisčiau? Ant viršaus dėčiau laminato paklotą ir laminatą. Aš galvojiu gal irgi neblogas variantas, nes šiluma šeip niekur neturėtų dingti ir tai galvojių daryti be aliuminiu plokštelių. Dar kaip tik turiu porą laisvų išėjimų/įėjimų kolektoriuje. Ką manote ar bus geriau nei radijatoriai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Verta pagalvoti:
   ar OSB pjaustymas nesusilpnins konstrukcijos?
   ar namas pakankamai apšiltintas? Nes ši konstrukcija daug šilumos neduota, ypač jei ją pigiau darysies. Tad 2a gali būti vėsoka. Kaip rodos rašiau, sausos šildomos tiktų 2a su bent 20-25cm putplasčio apšiltinimu ty B+ klasės namui.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-10-17 16:53

   Manau jūs teisus, kad supjausčius OSB susilpnės konstrukcija, todėl šios minties jau atsisakiau, ir pergalvojau galbūt geresnį variantą. Vamzdukus suleisti į dujų silikato (20cm) vidinę sieną kuri skiria abu miegamuosius. Silikate visai nesunku padaryti griovelius, tad jei įleisiu 16mm vamzduką į ~30mm griovelį ir poto užtinkuosiu griovelius betoniniu tinku, galbūt gausis visai nebloga šildoma siena. Panašei kaip senais laikas būdavo pečiai su šildomom sienom. Ir taip pasidaryčiau iš abiejų pusių, vienam ir kitam kambariui. Siena poto užtinkuočiau gipso tinku arba užklijuočiau gipso plokštę. Ką manot apie tokį sprendimą?

   Panaikinti
  3. Na gal. Bet skirtingų medžiagų ir temperatūrų paviršiai keičia sienų/dažų spalvą. Negarantuoju, bet taip gali atsitikti ten kur vamzdis eis. Gipsas aišku tai eliminuotų, bet jis mažiau šilumą perduoda. Jei namas prasčiau apšiltintas tai radiatoriaus neatsisakyčiau. Nebūtina statyt, pakaktų vamzdžius nutempti 'dėl visa ko'.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2017-10-19 09:40

   Na žiūrėsiu. Ačiū už atsakymus. Reiks manau bandyti pasidaryti.

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2018-01-16 19:33

  Na kaip antro auksto grindys syla? Uztenka silumos?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dar nepajungta. Nežinau, gal neprireiks šią žiemą, nes 1a pajungta krosnelė pilnai užkaitina 2a.
   Įspūdžiai bus ne anksčiau pavasario.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-02-09 18:13

  Aš taip pat turiu susikonstraves medine perdanga tai norėjau paklaust paroc vata grindinė gerai izoliuoja garsa ir vibracijas į pirma aukšta nes dabar siulo spec plokstes holden silenc ar kaskas panasaus sildomoms grindims tik ant ju nereikia gipso dėt tiesiai grindu danga galima klot

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. nėra universalių dalykų, kurie būtų ir tvirti ir gerai garsą izoliuotų - tai prieštaraujančios savybės.
   Garsą izoliuoja lyg gerai, subjektyviu požiūriu

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-02-28 10:01

  O aš manau jog neturėtu uztekti šilumos.
  Visų pirma - 60 m2 reiktu apie 300 metų Dn16 (su aliuminiu) vamdzio ir tai sudarytu apie 5konturus.
  Antra - juk visi (Uponor, Danfoss, Tece, Wavin) projektuoja sausas šildomas sistemas ir ivertina Jusu namo nuostolius, bei šilumos energijos poreikius, kam kurti nezinia ka jei yra zmonės kurie tai daro ir suteikia visa info.
  Trecia - nejau Jus manote paduodant didesne temperatura i vamdzius (sausoje sistemoje) jums daugiau šils? Juk kekvienas vamzdis turi savo klases bei trumpalaikes maksimalias temperaturas kurios yra nurodytos ant vamdzio (jei jis ne fufelis) man tik viena nesuprantama kodel negalima buvo pasiskaiciuoti ir pasidaryti geras, kokybiskas sausas šildoma grindų sitemą kuri uztiktintu konfotriška patalpos temperaturą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žmonės tiki į magiškus skaičiukus, o pamiršta, jog skaičiuojama tik konkrečiai lauko temperatūrai. -20 sakykim, be vėjo. Jei driokstels -30 su vėju, tai kambaryje bus šalta, aišku. Ką daryt? Skaičiuoti -30 ir daryt smarkiai perteklinę sistemą, kai vidutinė žiemos temperatūra 0C. Na -7C sausį, lyg.
   Dabar, net neįjungus grindų, temperatūra 20C, kai lauke -20C. Kaip rašiau, grindys čia tik pagalbinis šildymas.
   Pinigų turiu, galėjau duoti skaičiuoti. Galėjau ir pats skaičiuoti nes programa išmokau naudotis. Bet prasmės tame, atsiprašau, nematau...

   Panaikinti
 8. Tai kaip suprantu plyteles duse klijuosi tiesiai ant gipso aisku pries tai hidro izoliacija?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Laba diena! norejau suzinoti kaip praejo ziema? kurenat dujoms? nes susiduriau su tokia problema, kaip gipsokortonas praleidzia silumos kofecienta? ar uztenks silumos jaigu daryti langelius 15cm, vamzdelius 16mm? yra dar ideja vietoj gipsokortona dietis iskart laminata, nes tai bus pagrindinis silumos saltinis...

  AtsakytiPanaikinti
 10. Laba diena. jeigu būtų tokia pagrindinė šildimo sistema ar užtektų šilumos? Planuoju daryti langelius po 15cm, 16mm vamzdelius, ar buvo idėjų vietoj gipso dėti iš karto laminatą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai labai kietas gipsas ir jis gerai praleidžia šilumą, paskirsto.
   Iškart dėti laminatą jokiu būdu negalima: Svyruos viskas ir šiluma netolygiai skirstysis.
   Kas 15cm šiuolaikiniam namui smarkiai per daug. Tiek dėdavo prieš 10 metų kai namai buvo 5 kart kiauresni. Tai tik mintys. Praktiškai nemėginęs visgi.

   Panaikinti
 11. Tokį patį planą turėjau ir aš, tik vietoj vatos planavau naudoti plaušo plokštes 2x25mm dėl garso izoliacijos, o antrame sluoksnyje frezuotas griovelius aliuminio reflektoriais. Bet....
  Žiemą pastebėjau, kad antrame aukšte, šildant tik pirmąjį, laikosi vos 2C mažesnė temperatūra. Taigi stipriai suabejojau, ar nebus perteklinis šildymas, temp reikia vos keliais laipsniais sukelti. Plius iš 80m2 46m2 patalpų turi numatytus oras oras kondicionierius, kurie galės ir šildyti. Tai realiai linkstu link plano šildytis oras oras ir elektra. Tiesiant kilimėlius vonios patalpose.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip rašiau, jei aukštai izoliuoti geriau, tai tarp jų skirtumas didesnis nei 2C. Be to komfortas vaikščioti po šiltas grindis

   Panaikinti
 12. Sveiki, ir as sumaniau konstruoti grindinini sildyma ant medines perdangos. Kyla klausimas del aliumininiu reflektoriu ir ar is tiesu juos galima pakeisti aliuminio folija? Padariau eksperimenta: virs virykles kaitinau 10 mikronu 15 cm skiautele ir pirstais nejutau jokio karscio, net ir didesnes silumos. Tai tokia folija neatliktu silumos skleidejo vaidmens, o tik atspindetu ja? Esu rades 18 mikronu folijos, bet gal zinote kur gauti storesnes?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. manau kad su folija žaisti neverta. Taip, ji tik atspindi bet neperduoda. Žr kaip žmogus aprašė savo patirtį žemiau.

   Panaikinti
 13. Sveiki. Norėjau paklausti ar pasiteisino jūsų darytos šildomos grindys?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dar nepajungta.
   Nėr ko abejoti: mano situacijoje, šiuolaikiniame name, antrame aukšte tokio šildymo pilnai pakanka. Tai tik pagalbinis šildymas. Net ir be jo 2a komfortiška - šiluma kyla iš 1a.
   O dėl 1a šildymo man sunku ką patarti. Na gal, pajungus galėsiu pasakyt 'tai, šildo labai gerai, pakaks ir viso namo šildymui'.

   Panaikinti
 14. Skaičiau jūsų komentarus ir negaliu neaprasyti savo situacijos. Stačiau karkasini namą. Antrame aukšte sugalvojome kad nenorime radiatorių tai nusprendėme grindinį šildymą pasidaryti. Žodžiu sudejau lentas 15cm ir tarp lentų išvedžiojau d18 vamzdį kaip ir pertankiai bet galvojau kad patalpos termostatai atjungs kai kambariai sušils. Po vamzdeliu ir lentomis padėjau folija, aliuminiu plokštelių nedejau kažkaip nesureikšminau aš jų, sudejau laminatas 10mm dar paklotas 3mm ir ką salta. Matuojant grindų temperatūra jos sušyla tik iki 20 Max 21 laipsnio, kolektoriuje grįsta temperatūra vienu laipsniu mažiau nei paduodu, gaunasi kad vamzdis neturi kam atiduoti šilumą, o vanduo tiesiog prateka ir tiek. Tai dabar ardau laminata laukiu aliuminiu plokštelių desiu jas ir ziuresiu kas bus. Šiaip nereikia nieko galvoti ir burti viskas yra sugalvota tece, Uponor ir kt. Dar galvoju dėti kanuf brown nes noriu atsisakyti pakloto kuris irgi stabdo šilumą, o gal cetrio plokštė. Tai jeigu kam bus įdomu parasysiu kaip baigėsi mano istorija. Šiaip dar reikia nepamiršti kambario užstatymo baldais jeigu jie nėra dideli gali būti kad nepakankamai atiduos šilumos nes bus uždengtas visas plotas grindų.

  AtsakytiPanaikinti
 15. O pas mane kiek kitokia situacija.
  Planavau antrą aukštą šildytis grindiniu šildymu sauso tipo. Plaušo plokštė frezuota, aliuminio reflektoriai, knauf brown, laminatas.
  Ale skaivoavau ir taip ir taip, ir praėjusių metų žiemos pavyzdys 1a laikiau 19 negyvenant, antrame 17 būdavo. Na ir nedėjau aš to šildymo Paklojau kambariuose po lmainatu šildymo plėvelę infrared dar vadinamą Gyvenam nuo gruodžio pradžios. Antrame aukste 20 21c laikosi Elektra dar nebu vo isijungusi. Jusu atveju folija buvo klaida ji neperduoda silumos visiškai

  AtsakytiPanaikinti
 16. Sveiki.Kur pirkot aliuminio plokštes?

  AtsakytiPanaikinti