2019-06-13

Juodai-mėlynų fasadų mada


Apie spalvas ir stilių ;)
Kai tik gavom laisvės ir pinigų, tradicijų ir supratimo nelabai buvo. Dažnai pakeliavę po pietų kraštus, susižavėję raudonais stogais ir linksmomis spalvotomis sienomis, ėmė ir čia statyti. Atseit "gyvenimas bus spalvingesnis"! Bet vakaruose, net ir spalvoti namukų spalvos atidžiai derinamoms tarpusavyje, prie aplinkos. Linksmai Varlamom apie tai rašė.
Na, spalvomis jau pasisotinom ir ateina skandinaviško stiliaus mada: juodai-pilkai-melsva. Atrodo  ilgam. Visgi tai labiau tinka mūsų charakteriui nei rausvai-oranžinis pietų kraštų stilius.

Pasižvalgykim ;)
Nauji kvartalai apie Vilnių statomi saikingomis spalvomisPastebėtas raudonas-žalias išsišokėlis.   Kažkaip negražiai, jaukia visą kvartalo stilių.


Drąsesni bando skandinaviškus melsvus namukus daryti. Estijoje tokių vis daugiau. Bet ar mums tinka, nesu tikras. Bet gražūs, kai jų ne per daug.

 
Bet išsiskirti visgi norisi. Net keli namai greta užsirišo raudoną kaklaraištį ;)


Šis žemiau anksčiau buvo oranžinis, medžio spalvos. Bet perdažė. Rudas stogas liko.


Lenkija didelė. Margumynų pasitaiko, bet rodos dominuoja saikinga tamsiai ruda.
Šiame name ruda ir pilki pagražinimai gal nelabai dera. Iš bėdos.Neįvykusi prezidentė irgi kukliai pasistatė: https://www.15min.lt/verslas/galerija/ingridos-simonytes-namas-pavilnyje-172508#_

Kaip pasirinkti spalvas?

Nežinau. Nesu dizaineris. Bet pats atradau porą triukų.
Patikusio namuko spalvą galima nustatyti ir iš toli. Taip net geriau.
Kaimynas dažė pilkai. Bet pilka/balta spalva prisitaiko prie aplinkos: vasarą ji žalsva (nes atspindi nuo žolės), o žiemą - melsva.Pasirinkite bazinę spalvą (paletę). Mūsų atveju buvo rusvos gegnės.
Na negalėjau statyti vien pilkai... nors draugė pageidavo ;)


Tada kitas spalvas rinkitės iš šios paletės arba derinkite prie šios spalvos.
Mes pasirinkome tos pačios paletės, minimalaus intensyvumo spalvą - juk ne veltui sakoma kad nudažius spalva 'paryškėja'. Jei spalva renkama tik lapuke. O šitaip parinkus realioje situacijoje spalva gavosi kaip ir nuotraukoje. Nors ir tokia pasirodė vos per ryški.


Cokolio apdailai reikalavimai mažesni. Pilka paprastai tinka visada.


Nelaimė: čerpių emalė pabyrėjo

Na beveik į temą... Mūsų gražusis stogas antrais metais pradėjo byrėti ir vis byra...


Byrėjimai net panašios formos - akivaizdus emalės dengimo brokas.
Aš labai nesijaudinau dėl to: juk civilizuotai jau gyvename. Juk nereikės su byta išmušinėti.
Tik nesenai prisiruošiau pardavėjui paskambinti. Šis atvažiavo, apžiūrėjo, patvirtino jog tikrai, buvo broko toje čerpių partijoje, pakeis.


Jei norite sekti šio namo statybas toliau, dešinėje įveskite savo el. pašto adresą - gausite automatinę žinutę apie naują įrašą. Bus dar daug ko ;)

6 komentarai:

 1. Na, viena iš geresnių taisyklių tai yra nedaugiau 3 spalvos visam fasadui su visomis detalėmis. Bet čia tokia laisvesnė forma. Pavyzdžiui man, gražu, kai namo fasadas sudarytas iš dviejų spalvų, t.y. rėmai, apskardinimai ir kitos detalės iš vienos spalvos, o fasadas, cokolis ir pan. iš kitos spalvos. Gyvenimo spalvų reikia ieškoti tikrai ne fasade! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tiesa kaip dėl čerpių ar pakeitė Jums visas ar tik tas kurios buvo pradėję biret?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sakė dabar tų čerpių tiesiog nėra. Keis pavasarį. Patikėjau, nes ir pardavėjas ir gamintojas - rimti. Reputacija nerizikuos.

   Panaikinti
  2. O kas įeina į tą pakeitimą? Atsiųs meistrus kurie nuims ir uždės ar tik atveš kitas čerpes?

   Panaikinti
  3. Žada kad viską patys padarys. Tikiu.

   Panaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.