2019-07-08

Fasado apdaila tamsintu maumedžiu

Medinis fasadas - tai prabanga. Mes fasadą tinkavome.
Bet prie namo pastatėme tambūrą. Pagal dizaino principus ir pažįstamų ekspertų rekomendacijas, toks priestatas turi būti visai kitos apdailos ir spalvos. Namo spalvos priestatas atrodytų kaip koks prielipas.
Taigi, priestatą sumanėme medinį, tamsų. Štai rezultatas.

Apdaila maumedžio dailylentėmis

Maumedžio dailylentės

Įprastas (pigus) impregnantas nuvylė: prieš 5 metus statytas namukas atvirose vietose nusilupo. Gal rimtesnis impregnantas ar dažyvės laikys ilgiau, bet vis vien perdažinėt užknisa.


Impregnuotas medis po 5 metų

Nutarėm dėti natūralų nedažytą, niekaip neapsaugotą medį. Lauko poveikiui labiausiai atsparus maumedis. Taigi, pasirinktos maumedžio lauko dailylentės.
Koks profilis? Klasikinis horizontalios plačios ar modernios rombinės? Rombinės!

Fotkė 'iš interneto'

Pasirinkom minimalaus pločio 70x20mm dailylentes. Su jomis daugiau vargo, bet mažam priestatui labiau tinka.
Dailylentės pirktos iš www.alobera.lt . Tai nei arti nei pigiausia, bet daug ko turi. Ir vieninteliai turėjo siauras maumedžio rombo dailylentes vietoje. Kainavo lyg 12€/m2.

Dailylenčių juodinimas

Maumedžio dailylentės natūraliai juoduoja. Bet ne iškart ir netolygiai.
Iškart jas pajuodinti galima nutepus geležies sulfato tirpalu. Kainuoja apie 3€ už 100 g. Tiek pakanka apie 10m2 pajuodinimui.Prieš tepdamas dailylentes gerai pašlapinau dieną. Tiesiog kažkodėl. Bet gal ir teisingai padaryta, nes sudrėkusios jos keičia formą. Kai kurios (apie 10%) šiek tiek pasisuko - išbrokavau, panaudojau kitiems dalykams.
Kai kurios lentos įgeria ir juoduoja staigiai, kitos lėčiau.


Nuteptos dailylentės atrodė skirtingai, tačiau per savaitę spalva susivienodino.
Beje, tai parodo kodėl maumedį beprasmiška impregnuoti spalvotai - jis beveik neįgeria.

Kur įgeria, juoduoja smarkiai

Geležies sulfatas dažo ne tik medį. Ant trinkelių jis greitai virsta rūdimi ir ruduoja. Tad ant trinkelių nedažykite, net išdžiuvęs ir nuplautas sulfatas patekęs ant trinkelių šias pagadina.

Daryta ankstyvą pavasarį

Sulfatas pagadino trinkeles. Nuplauti nušveisti nepavyko.

Tambūro apkalimas


Mūsų tamburas nešildomas ir šiltintas tik minimaliai - 5cm vatos. Tad visa konstrukcija elementari.

Tambūro plokščio stogo parapetas uždengtas metalu.
Dailylentes sukom su 3cm nerūdijančio plieno medvaržčiais. Kažkur skaičiau, kad net geriausi cinkuoti varžtai anksčiau ar vėliau parūdija ir nuvarva.
Kiek juos įsukti? Nuotraukoje ankščiau (iš interneto) varžtai neįsukti į medį iki galo. Gražu, bet dailylenčių juk nepritraukia?
Tarp dailylenčių darėme 2mm tarpą.

Angokraščių apdaila

Duris užsakėm kaip ir namo langus - iš gerai užsirekomendavusių GEALAN profilių pas pažįstamus www.velansta.lt . Durys laikosi puikiai. Bet apdailinti jų angokraščius buvo vargelio :)
Na viskas nuotraukose matosi.
Apdailos apačia - toks komplikuotas reikalas. Dailylenčių iki pat trinkelių nenuleisi - supus. Tai arba palikom tarpą arba uždėjom nuo palangių atlikusią skardą.

Dar buvo klausimas: kaip apdailinti kampus? Tiesiog sujungti lenteles sunku, daug krapštymosi.
uždėti tas pačias 2cm lentas? Masyvu, negražu. Uždengėm vidaus apdailos pajuodintais uosiniais kampais iš Senukų. Tiesiog priklijavom juos lengvai. Tikėtina, kad po 1-2 metų šie nukris. Tada galvosim ką rimtesnio uždėti ;)


Maumedžio dailylentėsKatė anga patenkinta :)  Nors anga dar be durų.

Dar liko stogelį padaryt virš durų. Bus įrašas ir apie jį.
Jei nori sekti įrašus - dešinėje yra naujienų prenumerata ;)

 

Maumedžio fasadas

+ po 2 metų. Atrodo identiškai kaip ir buvo.
Gal tik pačioje apačioje nuvarvėjimai matosi, ten kur matyt lietus atšokdamas nuo grindinio taškėsi.


2 komentarai:

 1. Sveiki, svarstome daryti maumedzio dailylenciu fasada ir galvojam, ar palikti naturaliai ji senti, ar vis tik nutepti gelezies sulfatu. Smagu pamatyti, kaip atrodo jusu dar sviezias jau nuteptas oksidu maumedzio fasadas, bet butu labai vertinga pamatyti, ir kaip atrodo jau po ilgesnio laiko, dabar. Ar galetumet pasidalyti keliomis foto siu dienu? Labai padetumet apsispresti. Daug kas teigia, kad neva, ar tepsi oksidu, ar naturaliai paliksi senti maumedi, neva ilgainiui nusene abu vienodai nupilkes. O kaip jus manote? Ar nesvarstet palikti tiesiog naturaliai nusenti fasado? Ir ar papildomai dar ka=kaip gal impregnavot lentutes? Tarsi pats medis labai atsparus, tvirtas, bet tas nugelezevimas juk nuo visokiu pelesiu neapsaugo... Siek tiek neramu :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laba.
   Tepti vienareikšmiškai. Vaizdas tik geresnis o darbo nedaug.
   Įdėjau apačioje ir vaizdą po 2 metų
   Atrodo visiškai identiškai kaip ir buvo. Galvojau net nedėti foto.
   Gal tik pačioje apačioje nuvarvėjimai matosi, ten kur matyt lietus atšokdamas nuo grindinio taškėsi.
   Netoli mūsų namas stovi niekaip neteptas. Gal eglė ten. Po 5 metų atrodo pakenčiamai, bet iš pradžių labai aiškiai matėsi tamsi zona kur vanduo pasiekia. Kur neužlijo buvo šviesu.
   Kas blogai, tai kad trinkeles Geležies sulfatas paspalvina irgi. Na bet jei lentas gerai nuplausit, mėnesį palaikysit gryname ore tai jau bus viskas išsiplovę.

   Panaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.