2020-05-03

Maža pirtis (butui)

Nesam pirties fanai bet šilumą mėgstam ..
Tai savo name nutarėm padaryt ne lietuviams įprastą prabangą atskirą pirtį šventėms, o suomiškai-švedišką kuklią, minimalią.
Tokią nužiūrėjom Švedijoje slidinėdami. Ten namukai (butai) dažnai turi apie 2-3m2 dydžio pirteles 2-3 žmonėms. Naudojomės - patiko. Užkaista greitai, tvarkymosi minimumas.

Švediška buto pirtis
Mūsų name pirtelė atsirado 2a koridoriuje, tarp tualeto/dušo ir spintos.
Švediškos pirties plotis apie 100-120cm o mūsų net 140cm - ten net atsigulti galima kojas sulenkus.
Bet irgi tik 2 žmonėms.

Planas

Iš išorės: tualetas/dušas - pirtis - spinta
Pirties konceptas nuo pat pradžių rėmėsi vitrininėm durimis. Atseit dėl vaizdo. Dėl ko vėliau pasigailėjom truput (gale). Tulikui buvo panaudotos pigiausios matinės pirties durys, o pirčiai - 2 skaidrio durys 60x190cm (estiškos).

Statyba medinė. Rėmo sienos iš OSB o nuo išorės dar šiltinta 3cm pirtinėmis PUR plokštėmis.OSB dengiamas metalizuotu popieriumi o ant jo 'makaronai' (?) prie kurių metaliniais laikikliais tvirtinsis liepos dailylentės.Ortakis per triukšmą slopinantį kanalą eina į tuliką/dušą

Pirties gultai padaryti išardomi. Horizontalūs guldosi ant laikiklių šonuose.
O vertikalūs tvirtinasi magnetais. Laiko ;)
Gultai 60 cm pločio (gylio). Rodos  pats tas. Bet kitą kart viršutinį gal gilesnį daryčiau, kad 2 žm. erdviau jaustus.Koridoriuje tiesiog laminatas. Jis su plytelėmis jungiasi taip. Kol kas viskas OK. Laminatas kartais drėgmės gauna bet nieko jam neatsitinka jei balų nėra.Atidarius abi duris

Liepos dailylentės ir gultai išlakuoti elementariu vandeniniu laku pirtims. Po metų vidutinio naudojimo dailylentės atrodo kaip naujos.

Įranga

Šildytuvas elektrinis, 3.5KW su temp. reguliatoriumi ir laikmačiu: šildo iki 4 val. Bet galima pirties šildymą atidėti iki 8 val. Puikus daiktas :)  Galios pakanka.
Akmenys - žadetas.


Įdėtas ir BlueTooth/MP3 grotuvas (bet senesnė versija).  Veikia norm, galios pakanka.
Distancinis pultelis patogus, jį galima kur prie sienos priklijuoti.
(kol kas) Įstatytas tik 1 garsekalbis. Pagailėjau 20€ antram :) Tie pirtiniai labai brangūs...Lempa speciali pirtinė, bet vidus perdarytas: ten įdėjau saugesnes 12V lemputes 2 spalvinių temperatūrų reikiamai nuotaikai sukurti. Šios 2 lemputės iš išorės valdomos 2 mygtukais.


2 lemputės. Plafonas nuimtas

Kaip šildo...? Pusė bėdos...

Dabar pajungėm tik 2/3 krosnelės galios (instaliacija dar tvarkoma). Tai pirtis per 1 val įšyla iki 70C. Daugiau niekaip. Tiesiog pusė šilumos išeina per panoramines duris! Stiklas - tai ne šilumos izoliatorius, pamiršom :)  Na, kaip yra dabar iš bėdos pakanka. Nesam kaitros mėgėjai. O pajungus pilna galia iki 90C pakels. Bet .. tokioje mažoje pirtyje, kur 1 siena šilumos visai nelaiko, temperatūra labai netolygi ir nestabili. Iš bėdos...
Taigi.. arba gražus vaizdas pro panoraminį stiklą arba gera ir greita šiluma.

TVARKYSIU: pajungsiu pilną šildytuvo galią, vitrininių durų viršų pridengsiu šilumą izoliuojančia medžiaga, prie šildytuvo įstatysiu mikro ventiliatorių geresnei cirkuliacijai.

Nežiūrint minėtų trūkumų, mikro pirtis visiškai pasiteisino: net mes, tinginiai, pirtinamės bent kartą per savaitę. Gėris :)


Vakar...


2 komentarai:

 1. Ar sau lengva atleist kai taip grotuva imontuoji?:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pirma įmontavimo versija buvo dar blogesnė ;)
   Na tą plastmasiuką nudažysiu ir bus gerai. Jis ten stovi kaip reikia.

   Panaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.