2023-07-02

SUV automobilis užmiesčiui. Naujas ar daužtas?

Manau daugumai aktuali tema.
Namų statytojai paprastai turi problemų žiemą, kai sninga. Kai kurie net asfaltuotų kelių neturi, tad kažkoks "visureigis"  būtinas. Jų yra įvairiausių. Visų atvejų nenagrinėsiu, tik optimalaus 10-20 tūkst. eurų diapazono.

Reikalavimai mūsų automobiliui:

 • "Visureigis". Geriau 4x4, bet tiks ir priekiu varomas aukštesnis nedidelis "miesto visureigis"
 • Pigus, na iki 15 tūkstančių.
 • Patikimas. Neturėtų būti senas (tad kaina gaunasi virš 10 tūkst.) ar smarkiai daužtas (į priekį).
 • Automatas ir benzinas. Važinėjama juo nedaug, priemiestyje tik.
 • Neperkam 3F. Tik vokiška, japoniška ir korėjietiška. Nors dabar tarp gamintojų skirtumas mažas. Bet.. neseniai bandyti Fordas ir Fiatas nenudžiugino.

Privalumai

 • Lengvas, apie 1200 kg - ir ekologiškiau ir  mažiau šansų užklimpti
 • Negalingas. 1L varikliai visai neblogi
 • Geriau iki 50 tūkst km.
 • Kažkokia garantija, gražus (skonio reikalas), šildomas vairas :)

Žmonos 25 metų senumo 4x4 visureigis buvo geras. Neužmušamas, beveik negendantis. Kaskart stebėdavomės kaip techninę praeidavo. Šį kart nutarėm net nebandyti, ne parduoti už 1000€, o atiduoti tiems kam labiau reikia. Ukrainiečių dronistų komanda tikrai apsidžiaugė dovana. Subaru sutvarkė, perdažė ir išsiuntė dirbti.

Infošaltiniai

Informaciją daugiausia rinkausi iš:

https://www.rac.co.uk/drive/car-reviews/ - naujų ir naudotų apžvalgos, palyginimai, SUV.
https://www.jdpower.com/Cars/Ratings/quality/2020/small-suv - JAV reitingai (2020)
https://www.auto-data.net/en/ - konkrečių modelių palyginimas (keli SUV)
https://www.carsized.com - dydžių palyginimas - patogu palyginti ir aukštį (pvz).
https://www.autocentrum.pl/testy-opinie/ - PL atsiliepimai (LT vertimas)

Svarbiausia: automobilio VIN patikrinimas

Tikrinančių tinklapių daug, bet vieni arba jokios info neduoda, kiti mokami (ir dažnai neranda).
Šis rodos be ribojimų, neblogas https://driving-tests.org/vin-decoder/
Šis  geriausias ir nemokamas:
https://vindecoded.com - iki 5 nemokamai (galima iš mobilkos dar 5 paimti), 50 už 10€

Variantai

Gana geras naudotų mažų SUV 2019 sąrašas yra čia: https://www.jdpower.com/Cars..

Skelbimai
Brangesni visureigiai,  Pigesni visureigiai, 4x4 maži.
Čia visur duodamos nuorodos į autoplius, automatus. Jei reikia mechanikos, persijunkite

Suzuki

Įpratusi apie šio nedidelio Subaru, žmona svajojo apie Suzuki SX4 (1 foto) - tai nedideli 4x4 visureigiai. Bet tokių pardavime faktiškai nėra.
Gana naujas modelis Suzuki Ignis panašus (2 foto). Pamatęs tokį pardavime už 14 tūkst., iškart nulėkiau pabandyti. Bet labai nusivyliau: automobilis be garso izoliacijos (na tai įprasta pigiuose auto), o greičio dėžė dirba labai nemaloniai, lėtai.

Suzuki SX4 S-cross ir Suzuki Ignis

Opel Mokka X

Esu opelistas ir visai patenkintas. Tad skelbimuose dominuojantys Opel Mokka X visureigiai sudomino. Jie Amerikoje parduodami kaip Buick Encore, vertinami gerai.
Kai kuriuos LT firmos vos tik juos parduoda.

JAV perkami smarkiai daužti, matyt pigiai.

Bet patikrinus pagal VIN, visi tikrinti pasirodė smarkiai daužti:

Parduodamas vs buvo daužtas

Parduodamas vs buvo daužtas

Parduodamas vs buvo daužtas

Parduodamas jau rado laimingą pirkėją BET buvo daužtas

Parduodami kaip pusnauji, puikūs. Dažnai ir TA praėję. Bet tai manęs neįtikima. Žinau kad, bet koks smarkiai daužtas ir taisytas elektromechaninis prietaisas genda 2-3 kart dažniau.

Brangesni variantai

Toyota RAV4, Hyundai Kona, Kia sportage ar labai populiarus naujas VW T-Cross - virš 20 tūsktančių kainuoja. Nenorėjom naujo, galingo, sunkaus.

Dacia ... Prieš 5 metus bandžiau Dacia Duster automatą naują. Labai blogai.
Bet sako atnaujinti modeliai neblogi, Dacia Sandero giriamas ir tenkina reikalavimus, bet ar brangokas naujas arba nėra naudotų pardavime.
Dacia Spring elektrinis. Atrodo gerai, kainuoja iki 20, bet nedrįsome. O šiaip ir brangoka.

Kia Stonic ar Sportage

KIA pasirinkimai tokie: 
Rio - mažas, Sportage - SUV, Niro - pamažintas SUV, Stonic - mažas SUV.
Kaimynas tik Sportage naujus perka, važinėja daug, patenkintas.
Ok... Tada atkreipiau dėmėsį į skelbimuose mėnesį gulintį Kia Stonic už 14 tūkst €.
2020 metų, 20 tūks parvažiavęs iš Suomijos. Su minimaliais dokumentas, VIN nieko nerodo.

Tamsus arkliukas. Teko vežti į pažįstamo garažėlį detaliam patikrinimui.
Ekspertų išvados: kaip naujas, bet į galą įvažiuota, sutvarkyta blogai, rūdys.
Paėmėm.
Apsispręsti padėjo ir lenkų atsiliepimai iš jau minėto tinklapio https://www.autocentrum.pl


Įdomu, kad nusipirkęs kokį auto, mieste pradedi juos pastėbėti, nors anksčiau nematei.
Tikrai: Kia Stonic Vilniuje daug, nors skelbimuose nėra. Matyt gera auto, kad žmonės nepardavinėja.
Štai ir pažįstama į svečius užsuko su nauju Stonic. Nei ji nei mes kol kas nusiskundimų neturim.

Benzo naudoja apie 6 litrus mieste ir greitkelyje 100km/h.
Bet tai miesto automobilis ir didesniems greičiams netinkamas - pasiekus 120km/h garsokai ūžia.
Automobilis kompaktiškas, vairuojasi malobiai, greičio dėžė nestabdo, 1L man pakanka, džiugina Android panelė, yra ne tik šildomos sėdynės bet ir vairas - rodos tai standartinė komplektacija.
Atseit visureigis gana aukštas: 20cm - tai 5cm aukščiau už mano Opel universalą.

15 vs 20 cm pravaža

Dabar kartais naudoju DI Midjourney darbui ir kūrybai, tai nesusilaikiau paprašęs :)
Imagine silver Kia Stonic goes off road


11 komentarų:

 1. Aš kai pats esu tvarkęs ne vieną automobilį sau iš JAV tai dėl tų Opel Mokka/Buick tai ten nebent paskutinis "stipriau" daužtas, bet ir tai panašu kad lonžeronas gal net nekliudytas ir nereik tiesint. Anyway šitoj vietoj daug kas labai savitą nuomonę turi apie tai kada jau stipriai daužta (man tai tada kai jau suvirinimo aparato reik remontui). Dabar vieną ir tvarkomės sau, tai dalių truputį Signedoj ėmiau, tai sakiau kad mano jau čia stipriau matyt daužtas, tai sakė čia "nieko nėra" nors ten ir lonžeroną tiesint reikėjo. Aišku ten kai padaryta "ant pardavimo" tai gal ir daugiau problemų kyla, bet jei daugiau mažiau pats prižiūri remontą, perki detales tai mano asmeninė patirtis yra labai gera šituo klausimu. Kelis poros metų automobilius iš JAV esu atvažinėjęs nuo ~10-20tūkst km iki 100tūkst km ++ be jokių problemų, dabar jau trečias tuoj išeis į kasdieninę eksplotaciją.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Paskutinis kaip naujas :) todėl ir paėmė greitai. O kiti su iššovusiom pagalvėm ir kapotu sulankstytu baisiai - tiesiog nufotkinta ne iš smūgio pusės. Baisu tokius imti, neaišku kaip sureaguos avarijoje. Dažnai tokie ilgiau skelbimuose guli bet vis vien sulaukia savo laimingo pirkėjo.
   JAV rinkoje Mokka/Buick vertinami kaip patikimi iš pigiausių, bet ir daužo juos negailėdami, ir nurašo.

   Panaikinti
 2. Tas noras pirkt gerus metus visad priveda prie tokių nesąmonių, kaip suzukiai visokie su litriniais motorais, kurių gyvenimas baigiasi ties 100k km.

  RAV4/CRV benzininį imt koks išeina pagal turimą biudžetą ir nesigainiot kuo geresnių metų. Pergyvens visus stonicus ir depresinius opelius. Pravažumas bus geresnis ir išlaikymas pigesnis. Tai, kad pilsi 8-9 litrus benzino, o ne 7, tai atpirks pigesniu aptarnavimu ir patikimumu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Už tuos 14 tūkstančių gali nupirkti 10 metų, RAV4 su 2-2.4 LITRO varikliu. Seniena su abejotina istorija. Norisi važinėt maloniai, su naujesne technika. Kam man RAV?
   Žmona, rašiau, važinėja nedaug, iki 10 tūks. per metus. Kam jai automobilis kuris važiuos milijoną?
   Čia kaip.. statysiu namą vaikams ir anūkams.. :)
   100 tūkstančių riba - tai pasakos. Ypač automobiliuose su automatine greičių dėže. Beje, skelbimuose pilna 1L automobilių nuvažiavusių 200-300 tūkstančių. Tokios ridos pakanka moteriškam automobiliui.

   Panaikinti
  2. Koks skirtumas kiek litrų? Nebent prieš save norisi "pasigirti" tariama ekologija? Su biudžetu 15k vadinti 10 metų senumo mašinas seniena yra kiek ironiška.

   Norėčiau pamatyti nors vieną trijų cilindų litrinį variklį, kuris 300k pravažiuoja be kapitalinio. Užtenka pasidomėti GDI, jei jau apie kia kalba eina, problemomis ir suprasi, kad tokios ridos be investicijų yra neįmanomos. Jie visi yra gaminami išspaust max ekologijai per trumpą laiką, nuo ko stipriai kenčia ilgaamžiškumas.

   Patikimumas svarbu ne tam, kad milijoną nuvažiuotum. O tam, kad mašina dirbtų tau - ne atvirkščiai. Taip pat ir vertė kai kurių automobilių ne veltui išsilaiko ilgai, o kitų krenta drastiškai.

   Nei viena iš šitų mašinėlių nėra skirta užmiesčiui. Jos skirtos trumpiems atstumams mieste. Aukštos apsukos išūš galvą labai greit. Nieks neperka VW Polo, kad užmiestyje važinėtų. 5cm paaukštintas variantas su kitu lipduku esmės nepakeis.

   Mašinų nepardavinėju, rav4/crv tik kaip pavyzdį daviau automobilio, kuri adekvatu rinktis gyvenant už miesto. Straipsnyje minimi tinka, jei gyveni fabijoniškėse, o dirbi senamiestyje. Bet ir tai, jei pro akis praleidi jų problemas.

   Panaikinti
  3. Nelabai suprantu ką norite čia įsiūlyti/įrodyti ir kam įdomi ta 300k rida jei paminėjo, kad nuvažiuoja per metus iki 10k km? Su tokiais kilometrais per metus realiai belenką galima pirkt kas patinka, kas gražiau ar dar kokie fetišai markei kamuoja. O jau kokio segmento automobilį rinktis užmiesty važinėti tai ir manau, kad ne jums spręsti.

   P.S. Pažįstu kas su Yarisu laksto iš Vilniaus į Klaipėda po kartą ar du per mėn su žmona ir vaiku, ir pasukios pirštą virš smilkinio jei didesnę mašiną pasiūlysi. Sakė man ir žmonai visur telpa ir patogu parkuot, komforto užtenka, antros pirkt nenoriu. Man ir sunku įsivaizduot, bet jei jiems gerai - man netrukdo.

   Panaikinti
  4. Pas mus kelias asfaltuotas - pusę patys pasidarėm. Aš be kalbų pasirašiau jam, kai mano Opelio greičių dėžė triokštelėjo duobėje.. Geriau į kelią investuoti nei į auto remontą ar 4x4...
   Dabar tik sniego problema kamuoja ir tas 5cm manau reikšmingas. Kad išvis problemų nebūtų nusipirkau vakar benzininį sniego valytuvą - dabar geros kainos. Sniegą juk vis vien reikia valyt ;)
   O kokia auto geresnė gal neverta ginčytis. Jų yra labai įvairių ir kiekvienas randa savo pirkėją. Mano kaimynas, automobilių meistras ir išmanantis, važinėja su Peugeot pigiausiu, beje. Jam tinka.

   Panaikinti
 3. O koks Opel universalas paminėtas pas patį? Ieškau kuo pasikeisti A4 Avant ir akys limpa prie Astra universalo. Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tokį ir turiu, Astra-J. Patinka. Viskas buvo gerai kol... neprasidėjo remontai - pasirodo turiu kažkokį sportinį variantą kuriai dalių beveik nėra: žvakė tik originali, kainuoja 400€, spyruoklių atramų išvis nėra net savartynuose :) Čia šiaip, kaip anekdotas, anksčiau girdėjau kad Opelis mėgo tokius eksliuzyvus daryti.. Opel dabar tarptautinės kompanijos dalis tad eksperimentuoja mažiau.
   Kliautis kažkieno rekomendacijomis neverta - visi savo auto giria ;)

   Panaikinti
  2. Žodžiu nepirk Sports versijos, iki 2018 metų :)

   Panaikinti
  3. Vat kaip būna:
   "Didžiosios Britanijos leidinys Whatcar.com kartu su draudimo bendrove MotorEasy apklausė 25 000 benzininių automobilių savininkų. Remdamiesi jų atsakymais, ekspertai sudarė nepatikimiausių modelių reitingą.
   Pirmasis!!! sąraše buvo 2009–2015 metų hečbekas „Opel Astra“. Kaip parodė apklausa, tik 44% tokių automobilių savininkų per pastaruosius dvejus metus patyrė gedimų. Dauguma jų buvo susiję su kondicionieriumi ir varikliu, tačiau kartais bėdų prikeldavo akumuliatorius, kėbulas, išmetimo sistema, pakaba ir transmisija.
   Toliau sąraše yra 2014-2021 metų Mercedes-Benz C klasė. 46% automobilių savininkų turėjo problemų su sedanu..."

   Panaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.