2019-12-10

Pleistras rimtoms žaizdoms - žiauru

Apie saugumo techniką jau rašiau:
http://a-namas.blogspot.com/2018/02/traumos-statybose.html
Rašiau kad ausis pasigadinau.
Tai VĖL apsikurtinau ausinių neuždėjęs: „ai, trumpai pjausiu, garsas nedidelis“.
Dabar ausyse kartais zvimbia... Bet nestipriai, tik jei įsiklausai, laimei.

Turiu gerą patarimą patyrusiems rimtesnes traumas.
Istorija tokia ...

Kaltininkas - juostinis šlifuoklis
Taigi, kartą šlifuodamas apsižioplinau, užsisvajojau ir juostinis šlifuoklis įtraukė pirštą. Dirbau be pirštinių „ai, trumpam tik“...

Šlifuoklis nušlifavo beveik visą nagą. Žaizda nebloga bet į medikus nesikreipiau - ką jie padės? Siūti nėra ką. Apviniojau pleistru ir išgėriau nuskausminamųjų.
Bet vaistų negersi juk nuolat, o jų reikia kai pridžiūvusį pleistrą reikia keisti - skausmas baisus. Gal todėl kad vieta tokia, su nervais.

Gydymas be skausmo ir infekcijų

Paskambinau pažįstamam traumatologui, šis liepė iškart naudoti specialų pleistrą GranuFlex - hidrokoloidinis tvarstis. Tai tokia odą primenanti vienalytė medžiaga. Lipni. Gali ją karpyti ir lipdyti kaip nori.
Pleistras.. tai STEBŪKLAS :)   Užsideda, nusiima be jokio skausmo. Keisti jį reikia ne kas pusdienį o kas 1-5 dienas (keičiau kas 2).
Taigi, toks patarimas. Gal kada ir Jums pravers ;) 
Gydytojai ligoninėse jį dar nenoriai naudoja nes „brangus“ - apie 2€ už 10x10 cm.  Bet taupant galima pirkti didelius lapus ir karpyti mažesniais gabaliukais. Sau pirkau tik ploniausią - Extra Thin.

Nešiojau pora mėnesių, nagas be problemų užgijo.
Pleistras lyg tikra oda uždengia, neleidžia žaizdai nei varvėti nei išdžiūti.
Šviežia žaizda gali turėti lengvą (lavonienos?) smarvę - normalu. Tai mirę audiniai apsivalo, susinaikina patys.

Atsargiai, yra SKAUDŽIŲ vaizdų, bent jau man  ;)

Taip atrodė pirštas po 2 dienų, 2 savaičių, po 6 mėnesių. Nagas nors ir kreivas, bet ataugo.


3 komentarai:

 1. ir aš iš rankų paleidau kampinį šlifuoklį kai šlifavau balkius, tai nušlifuota ranka atrodė nemaloniai. Taip pat pažystamas traumatologas rekomendavo šitą. jo realiai net vieno užteko, bet dėl dydžio kainavo brangiau. užtat kainą atperka funkcija. nereikia perrišinėti, realiai jį galima laikyti iki kol sugis žaizda, svarbu kad nepatektų oras prie limfos ir neprasidėtų džiovinimas.
  rekomendacijai pritariu. taip pat pravartu turėti gerus darbinius drabužius (kokių kol kas net pats neturiu) :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. dėl ausų, tai jei neseniai turėjai klausos traumą, tai dar gali apglušintas klausos ląsteles atstatyti. 10 dienų leidžiami kraujagysles plečiantys vaistai ir pakankamai gerai atsistato. Nepatogumas toks, kad tai daroma arba gulint ligoninėje (!!) arba poliklinikoje, bet po suleidimo bent valandą turi sėdėti koridoriuje, kad kokia kraujagyslė neplyštų :((

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai, yra toks gydymas, bet man nepavyko pas gydytoją užsiregistruoti - eilė 2 mėnesiai, o gydyt reikia iškart, kitai efekto nėra.

   Panaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.