Rodomi pranešimai su žymėmis Šiltnamis. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Šiltnamis. Rodyti visus pranešimus

2025-05-11

Kam šiltnamiui protingas namas?

Kad pomidorai nesušaltų.. ;)
Na gal galima ir kokį pašildymą padaryt, bet dabar pakanka tiesiog gero daviklio, kuris įspėja jei reikia bėgti ir žvakėmis šildyt. Nedidelį šiltnamį 1 tabletė pašildo +1C, atrodo, 3 valandomis.

O daviklis toks OWON PIR313. Matuoja viską: judesį, šviesumą, drėgmę, temperatūrą. Veikia toli, nuo AA baterijų veikia 2 metus, palaiko Z2M ir Home Assistant. Ty turi būt HA serveris. Yra ten krapštymosi paleidžiant ir naudojant, ne kiekvienam.


Daviklio šviesos jutiklis jautrus, gaudo ir kelis LUX švakės šviesą, tad galima sužinot jei žvakė užgeso.
Šviečiančių šiltnamių naktys...


Beje, užsuko kažkokia naminė ančių porelė.
Katinas pramiegojo savo Pekino Antį pietums ;)


2021-05-28

Mūsų aliumininis šiltnamis

Kiekviename lietuvio sklype privalo būti šiltnamis .. :)
Kokį rinktis ilgai nesvarstėme - geresnį. Kad aliumininis būtų, ilgaamžis. Geriau lietuviškas.
Tokių pasirinkimas prie 2 metus buvo nedidelis (dabar gal daugiau yra): GAMPRE.
Pasirinkom Sanus L-10.
Tai 2.20x4.30x2.10m šiltnamis su 6mm polikarbonato danga ir 2 automatiniais stoglangiais.
Šiltnamį gavome per kelias savaites. Dabar, atrodo, šiltnamis brangesnis o pristatymas net 2-3 mėnesiai?!

Šiltnamis atėjo gražioje dėžėje.
Pirma susukome rėmą, sužymėjome vietą, įkasėme HAUS pamato blokelius kaip pamatą.


Prisukome rėmą. Patiesėme kurmių tinklelį 2 sluoksniais.

Jau ir vainiką laikas kelti..


Būtina nepamiršti užklijuoti difuzinę juostą ant polikarbonato galų: skylėtą apačioje.
Beje, tai veikia. Po 2 metų šiltnamis atrodo kaip naujas :)


Šiltnamio kampiniai jungimai gana sudėtingi. Vieną niekaip negalėjom sujungti, šeštadienį paskambinom į Gampre, ten maloniai paaiškino ir foto atsiuntė. Įdomu, dabar taip būtų kai šiltnamiams 2 mėnesių eilė? :)


Takelio rėmas sukaltas iš atlikusių gegnių.

 

O takas padarytas iš plastikinių terasos lentų. Šios matyt ilgiau laikys tokioje vietoje?


Eilinis derlius .. Iki Kalėdų pakanka :)
Taip, agurkai su pomidorais - blogai. Bet ir su 1 šiltnamiu yra ką veisti. Antro statyti nesiruošiam.
Gal vertėjo pirkti ilgesnį Sanus L ir skirti jį į 2 dalis ..?

O šalia šiltnamio jau ir pavėsinė statoma.. Nors šiltnamis gana gražus, bet geriau ji paslėpti kiek įmanoma.


Aplink šiltnamį šaligatvio bortelius įmūryjom, padarėm dar lysvę:



Po 3 metų atrodo GERAI.

Maurus nuplovus bus kaip naujas :)
Taip, rasoja. Polikarbonatas bet minimaliai. Jokie augalai neužsiveisia nes išgaruoja greitai.