Rodomi pranešimai su žymėmis Daržas. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Daržas. Rodyti visus pranešimus

2025-05-11

Kam šiltnamiui protingas namas?

Kad pomidorai nesušaltų.. ;)
Na gal galima ir kokį pašildymą padaryt, bet dabar pakanka tiesiog gero daviklio, kuris įspėja jei reikia bėgti ir žvakėmis šildyt. Nedidelį šiltnamį 1 tabletė pašildo +1C, atrodo, 3 valandomis.

O daviklis toks OWON PIR313. Matuoja viską: judesį, šviesumą, drėgmę, temperatūrą. Veikia toli, nuo AA baterijų veikia 2 metus, palaiko Z2M ir Home Assistant. Ty turi būt HA serveris. Yra ten krapštymosi paleidžiant ir naudojant, ne kiekvienam.


Daviklio šviesos jutiklis jautrus, gaudo ir kelis LUX švakės šviesą, tad galima sužinot jei žvakė užgeso.
Šviečiančių šiltnamių naktys...


Beje, užsuko kažkokia naminė ančių porelė.
Katinas pramiegojo savo Pekino Antį pietums ;)


2023-03-21

Pakelta lysvė - 3 versijos

Darže dabar madingos pakeltos lysvės: gražu, patogu, naujoviška.
Kainuoja nuo 25€ už 70x200cm, bet gamyklinės, parduotuvinės net 50-100€

Na pinigai nebaisūs, bet vis norisi pačiam padaryt, gal pigiau, gal geriau.

1 versija

Tiesiog sudėjome nuo statybų likusias 5x7cm lentas, 2 eilėmis.
Po lysvėmis būtina dėti GERĄ tinklelį nuo kurmių.


Štai kaip jos atrodo po 7 metų (nuotraukoje toliau) - supuvo visiškai, jau ir vikšrų suskylėtos.


2 versija

Statybose atliko 20x200mm lentos. Jas uždengėme 20x200mm cinkuotomis palangėmis.
Po metų atrodo gerai (foto aukščiau).
Metalai gardui kainuoja ~25€, pušinės lentos apie 6€
Taip pat padarėme ir gėlyną prie pavėsinės, iš likusių maumedžio lentų:


3 versija

Apetitas auga.. Šiais metais pasidarėme rimčiausią konstrukciją.
Vietinėje lentpjūvėje nupirkome standartines 25x150mm lentas, jas pailginome pridurdami po pusę tokios lentos iki 150+75=225mm. Uždengėme specialiai lankstyta skarda. 


 Skarda su lankstymu kainavo 15€ lysvei, medis apie 8€ lysvei.

 
Tokia lysvė pragyvens 10 metų tikrai.
Bordo spalva... taip, nelabai. Vėliau viršų „nudažiau“ balionėliu antracitu (toliau nuotraukoje). O medis pats papilkės.


Po 2 mėnesiu:


2021-05-28

Mūsų aliumininis šiltnamis

Kiekviename lietuvio sklype privalo būti šiltnamis .. :)
Kokį rinktis ilgai nesvarstėme - geresnį. Kad aliumininis būtų, ilgaamžis. Geriau lietuviškas.
Tokių pasirinkimas prie 2 metus buvo nedidelis (dabar gal daugiau yra): GAMPRE.
Pasirinkom Sanus L-10.
Tai 2.20x4.30x2.10m šiltnamis su 6mm polikarbonato danga ir 2 automatiniais stoglangiais.
Šiltnamį gavome per kelias savaites. Dabar, atrodo, šiltnamis brangesnis o pristatymas net 2-3 mėnesiai?!

Šiltnamis atėjo gražioje dėžėje.
Pirma susukome rėmą, sužymėjome vietą, įkasėme HAUS pamato blokelius kaip pamatą.


Prisukome rėmą. Patiesėme kurmių tinklelį 2 sluoksniais.

Jau ir vainiką laikas kelti..


Būtina nepamiršti užklijuoti difuzinę juostą ant polikarbonato galų: skylėtą apačioje.
Beje, tai veikia. Po 2 metų šiltnamis atrodo kaip naujas :)


Šiltnamio kampiniai jungimai gana sudėtingi. Vieną niekaip negalėjom sujungti, šeštadienį paskambinom į Gampre, ten maloniai paaiškino ir foto atsiuntė. Įdomu, dabar taip būtų kai šiltnamiams 2 mėnesių eilė? :)


Takelio rėmas sukaltas iš atlikusių gegnių.

 

O takas padarytas iš plastikinių terasos lentų. Šios matyt ilgiau laikys tokioje vietoje?


Eilinis derlius .. Iki Kalėdų pakanka :)
Taip, agurkai su pomidorais - blogai. Bet ir su 1 šiltnamiu yra ką veisti. Antro statyti nesiruošiam.
Gal vertėjo pirkti ilgesnį Sanus L ir skirti jį į 2 dalis ..?

O šalia šiltnamio jau ir pavėsinė statoma.. Nors šiltnamis gana gražus, bet geriau ji paslėpti kiek įmanoma.


Aplink šiltnamį šaligatvio bortelius įmūryjom, padarėm dar lysvę:



Po 3 metų atrodo GERAI.

Maurus nuplovus bus kaip naujas :)
Taip, rasoja. Polikarbonatas bet minimaliai. Jokie augalai neužsiveisia nes išgaruoja greitai.

2020-08-03

Baseinas daržo laistymui

Prireikė talpos daržo laistymui! Juk augalai nemėgsta šalto vandens.
Mūsų stogo šildytuvas vandeniui veikia gerai bet gerai šildo tik vidaus vandenį - daržo laistymui reikia didesnio kiekio ir srauto.
Rinkausi rinkausi 200L bačką už 10-50€ bet išsirinkau 5 tonų baseiną :)
Taip, 366x76cm Intex baseinas talpina beveik 5 tonas vandens!
Jis rudenį per išpardavimus kainavo 40€. Dabar apie 70€. + uždangalas 10€
Nusipirkti baseiną paskatino pradiciškai vasarą išsausėjanti mūsų vieša kūdra.


Baseinui reikia gerai išlyginti ir sutrypti žemę. Ir patiesti arba specialų pagrindą arba seną tentą arba iš bėdos (kaip mes) geotekstilę. Šios reikėjo gal kelis sluoksnius dėti nes neramu dėl kurmių..

Laistymas pajungtas, vanduo teka saviteka nes baseinas yra aukščiau.
O rimtesniam laistymui įmetamas drenažinis siurblys.

Baseine yra pajungimas, bet prastas. Nelaiko, varva. Reikės priklijuoti kokią rimtą jungtį.


Daržas "visko po truputi". Matosi laistymo maišytuvas


Šis baseinas  pirktas pakvailiojimui pabandymui. Džiugina!
Kasdien pasineriam: stimuliuoja, atgaivina.
Kitą karta pirksiu didesnį 5m. Tokiame galima plaukti ratu.