Rodomi pranešimai su žymėmis Stogas. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Stogas. Rodyti visus pranešimus

2026-05-21

Balkono - terasos rekonstrukcija

Pavasaris - terasų statymo metas?  
Varom!  

Na tai atsitiko prieš 2 metus. Prireikė atnaujinti visiškai supuvusią terasą-balkoną ant metalinio stogo.


Terasa dengta storos jūrinės faneros lentelėmis. Labai keistas sprendimas bet ... gal 15 metų atlaikė!
Taigi, mūsų tikslas buvo: minimali kaina, maksimalus ilgaamžiškumas.
Pradžioje mėginau meistrų paieškoti, bet Palangoje tokių rodos nėra ir net apylinkių meistrai atsako "Paskambink kitais metais". Aišku.. darom patys!

Pirmiausia išardymas. Terasą su Opel Astra keliais reisais nuvežėm į savartyną.


Liko plikas geležinis stogas. 
Stogas metalu dengtas gal prieš 15, gal prieš 30 metų. 
Tai tikrai ne Ruki, bet gera cinkuota skarda. Ji visai gero stovio. Pagramdėm, pavalėm ir visą nudažėm 2 metalo dažų sluoksniais.


 Terasos ant stogo konstrukcija

Tai sudėtinga.. Stogas su padoriu nuolydžiu lyg 5%, be to terasos aukštį riboja durys, kurios yra gana žemai. Prie durų terasos aukštis gal tik 7cm!
Be to prie stogo tvirtinti nieko negalime - pradursime. Tad terasą tenka konstruoti ant minimalaus aukščio terasų pjedestalų, daryti nuolydžio išlyginimą. Pradedam dėlioti:


Konstruojant terasos pagrindą gana daug žaidimo su gulsčiuku ir visokiais pakištukais.


Terasos pagrindo lentas uždengėm Lipni juosta lagėms. Gal ilgiau laikys?

"Plonoje" terasos pusėje lagėms vietos visai nėra. 2cm. Ten sudėjau metalinius profilius: daug daug žaidimo..



Terasos medis - termomediena

Ieškojom nebūtinai gražiausio, bet ilgaamžiškiausio sprendimo. Rodos, tai termomediena.
laimei ji jau nebrangi, nėra naujiena, nusipirkom sandėlyje prie Klaipėdos.

Vienintelis įrankis kurį teko nusipirkti - tai paslėptų varžtų sukimo įrankis. Juo patogu greitai ir tiksliai  susukti varžtus į lentų šonus - varžtai beveik nematomi.



 Gražumėlis. Balkonas-terasa lygus kaip stiklas. Tai termomedienos privalumas.

 


Turėklai - atskira istorija. Bet sunku nebuvo. Jų storus stulpus prisukom prie terasos pagrindo.
Darėm iš pušies, nudažėm.  Stiliaus ieškojom vietinio. Toks vaizdas gana įprasta kaimyniniams/pajūrio namams. Paprasta ir greita.


Termomediena šviesėja. Tad nudažėm kažkokia alyva medžiui.


 Gražumėlis. Na ne šedevras gal bet atrodo naujai, jaučiasi maloniai, džiugina jau 2 metus.

 

2021-01-08

Naujos čerpės ėmė byrėt

2016
Stogą uždengėm grafito spalvos lygiomis (molio) čerpėmis.
Lygios čerpės visad brangesnės. Gal todėl kad sunku jas lygias padaryt, gal todėl kad ant bangos.. Bet lenkai (per LT pardavėjus) pasiūlė gerą kainą, susigundžiau.

2018
Kai kurios čerpės pradėjo luptis. Stebiu procesą.
Nepergyvenu - juk gamintojas rimtas, pardavėjas taip pat.
Juk turiu BLOGĄ šį. Jei kas, pagadinsiu reputaciją - turiu kuo spustelti ;)

2019
Susisiekiau su pardavėju. Patvirtino, kad brokas buvo partijoje. Pakeis kai pastatys naują įrangą ir bus čerpės naujos - perkančių eilė didelė.

2020

Na žinot kokie buvo.. Tik rudeniop čerpės atvažiavo. Vietiniai meistriukai pakeitė. 
Senas čerpes nuleido loveliu, išvežė nedaužę. Gal kur panaudos.


Įdomu, jog naujos čerpės buvo 2mm siauresnės (platesnės? nepamenu). Todėl skaičius/išdėstymas skyrėsi, bet meistrams pavyko jas sukišti į tą patį ilgį.
Beje, jie dėjo kitaip, teisingiau nei aš: Sudėjo pirmą ir paskutinę eiles, virve sužymėjo eiles, sumėtė pagal žymes.

Revizavau stogą. Kaip naujas atrodo po 5 metų. Tik šiaurės pusėje, prie medžių šiukšlių daugiau.


Lyg puikiai sudėjo naujas. Ta proga užsidėjau ir sniego užtvaras kurių tikrai trūko. Jos sniegą laikys ir gal dar saulės kolektorius.

Patinka man gyvenimas LT/ES dabartinis. Pamenu sovietinius laikus ir iki 2000m. Tada kiekvienas brokas ar problema spręsdavosi tik grasinimais ir baisiai konfliktais. Dabar viskas - su šypsenom, pajuokavimais, net raštiškos pretenzijos rašyt neteko. Gamintojams svarbi reputacija, o ES vartotojų  teisės saugomos.

2020-11-15

Prilydomas stogas pavėsinei - lietlempe

Sumanėm pavėsinę statyti. Kuo dengti stogą?
Paprasčiausia yra skarda arba banguota danga arba bituminėmis čerpelėmis.
Bet visa tai nepatiko. Norisi, kad kuo labiau su aplinka susilietu.
O bituminė prilydoma danga su pabarstytu skalūnu - gana kuklus ir natūraliai atrodantis dalykas. Taip, nafta bet gal labai nesmirdės ir laikys ilgai ;)


Ruloninė danga lydoma dujiniu degikliu. Turiu patirties jau  - lydžiau tambūro stogą.
Bet dujinis degiklis su balionu yra didokas, sunkoka su juo sukiotis mažoje erdvėje.

Visad svajojau turėti liepsnosvadį...
Na maža kas,  zombie apocalypse. Yra rimtų daiktų, bet truput didoka investicija. Nusipirkau pabandymui klasikinę lietlempę.

Lietlempė kiniška, kainuoja 20€. Ir ukrainietiškos parduodamos.
Šis daiktas maitinamas benzinu, kuris įpilamas į 1L baką, jame šia pompa sukuriamas slėgis.
Benzinas leidžiamas per ploną skylutę atsukus rankenėlę.
Pirma lietlempei reikia apšilti: į vonelę po degikliu prileidžiama šiek tiek benzino ir padegama.
Tai buvo pirma nežiniuko patirtis su lietlempe ir ją pakurti pagal Youtube patarimus nesisekė - vis užsiteršdavo degiklis. Jį pravalydavau adata.
Manau kad: arba užpyliau prastą benzą arba netyčia dyzeliną arba bake buvo purvo (alyvos).
Išpylus ir pripylus naujo kuro (benzo) dirbo puikiai.
ĮSPĖJIMAS: tai ne žaislas. Va sprogo neseniai. Spėju.. vaikas pernelyg pompa užsižaidė.


Iškarti įspėju, kad lietlempė neskirta tokiam darbui - per mažai galios. Ypač kai šalta. Bet įmanoma.
Jei nėra vėjo tai ruloną galima prilydyt >10C temperatūroje, nors užtrunka ilgai..
O kai 20 ar 30C laipsnių tai kur kas greičiau einasi.

Pagrindinė stogo danga buvo fanerinė. Kodėl ne OSB? O todėl :)  Gražiau iš apačios. Fanerą 70-100cm atraižomis parduoda visokios firmutės, patogu pačiam atsivežti. Beje, būtina pirkti lauko fanerą kuri klijuota tamsiais, drėgmei atspariais klijais.
Fanerą uždėję ištepėm keliais sluoksniais bituminės mastikos. Ši, beje lietlempės ugnies nebijojo, neatšoko.
Stogo kraštus užsukom palangių ruošiniais. Paprasta, pigu, pakankama.


Pavėsinės statybas ir apdailą pratęsim kitais metais jau.
Beje, prieš 4 metus užlydytas stogas laiko puikiai. Nors šiaurės pusėje jau samanos pradėjo augti ir šiukšlių prisikaupė..


2019-04-25

Stoge įstatėm ne Velux


Stoglangį įstatė seniai bet tik dabar apdailintas. Štai taip buvo



Prieš 3 metus ir dabar yra toks stoglangių pasirinkimas: Velux, Fakro ir Roto. Rodos visi 'vokiški'. Yra dar Noname, bet tokių nesvarsčiau.
Stoglangį visad labiau apsimoka statyti kuo didesnį, nes nuo dydžio jo ir jo įstatymo kaina beveik nepriklauso. Be to mažesniame stoglangyje gana daug vietos 'suvalgo' storas rėmas.
Galutinis pasirinkimas buvo tarp 2 medinių 114x140cm ertmei, 3 stiklų, aišku.

Roto R69P, Uw=0,82 - kaina su medžiagom 730€. (Dabar kainos +20% ...)
Fakro U6 serija - 20% brangiau kainavo

Velux
išvis nesiūlė šiltų (3 stiklų) stoglangių. Bet dabar jau yra tokie, Velux GGL 3062, Uw=0,83. Kainuoja pigiau ar panašiai kaip Roto.

Velux ir Roto atrodo panašiai

Bet sau pasirinkau Roto ne tik dėl geros kainos. Nemėgstu daryt 'kaip visi', paprastai bandau nemintus keliukus. Bet tai sukėlė problemų kurių reikėjo tikėtis: kalbinti meistrai turėjo praktikos tik su Velux langais. O juk stoglangiai beveik niekuo nesiskiria! Negi meistrams sunku pasidomėti ar instrukciją perskaityti? :)
Na vienas rekomenduotas su dešimtmečių patirtimi sutiko padaryt, bet padarė savaip ir šiaip sau...

Išpjaunama skylė stoge aukojant 1 gegnę. Bet ši sutvirtinama viršuje ir apačioje aišku.
Stoglangį būtina įdėti prieš dedant stogo dangą.

Dideliam stoglangiui statyti reikėtų 2-3 žmonių
Iš vidaus
Meistras stoglangį įstatė 10 cm per aukštai, po stoglangiu liko skylė kurią jis dangstė lanksčiu metaliuku - sijonu. Nors atsargiai abejojau, bet sakė 'visad taip daro'. Po mėnesio tą sijoną vėjai nunešė...

Nelemtas metalinis sijonas apačioje

Aplink stoglangį dedama tarpinė o ant jos - čerpės

Viską darome patys, bet bėgančios skylės stoge nesinorėjo, tad samdėm specialistą. Gavome skylę stoge ;) Nors meistras nelabai nuovokus, bet sąžiningas: po metų paskambinus atvažiavo ir padarė taip kaip reikia: uždengė metalu.

Vaizdelis pataisius

Stoglangio apdaila

Viskas fotkėse matosi.

Ten kur vietos mažai dėjome ypač šiltą pirtinį PUR.

Stoglangio rėmas turi kanalus į kuriuos puikiai įvažiuoja gipsinės plokštės galas

Viskas pagal technologiją ;)
Final vaizdelis



 Apšiltinom puikiai

Stoglangio apšintinimas - labai subtilus reikalas. Kai kuriose vietose tarp vidaus ir lauko tėra 10cm tarpas kurio dalį užima nelabai šilta mediena. Tokias vietas šiltinome ypač šiltu PUR - jis beveik 2 kart šiltesnis už vatą. Rezultatai puikūs: kondensatas negresia niekad.

Lauke -19, viduje 7

Lauke -7, viduje 21

Medinis stoglangis ar plastikinis?


Skonio reikalas.
Įdomu, jog plastikiniai stoglangiai kainuoja vos brangiau ir (nenuostabu) yra vos šiltesni.
Visame name statėm plastikinius Gealan langus ir duris dėl praktiškumo, o stoglangį plastikinį sunku įsivaizduoti. Taip, medinis gražus, bet ar bus toks po 10 metų? 
Po 3 metų lakas vos atsilupo vienoje vietoje. Tai normalu. Meistras sakė Velux reikia kas 2 metus lakuoti vandeniniu laku. Gal ne todėl, kad lupasi, o tiesiog profilaktiškai?


Stoglangiui 3 metai, apdailai - metai

Statyti pačiam ar samdyti?


Už 'šiaip sau' įstatymą sumokėjau lyg 120€ ir dar 30€ už medžiagas kurias vėjas nunešė.
Dabar gal jau išdrįsčiau pats statyti. Gal geriau padaryčiau ;)

Viso stoglangis kainavo apie 900€. Na dar 300-500€ kainuotų jo apdaila jei darytumėt ne patys.
Bet tai tikrai verta - antrą aukštą labai maloniai apšviečia.

2016-05-25

Stogo šiltinimas paprasčiau

Baisiausia statybų diena buvo spalį, kai šlapdriboje gegnes statėm. Košmarz.
Bet orai pasitaisė ir viskas pasisekė gerai.
O dabar, geru oru, malonumas vatą kimšti neskubant :)

Stogas paprastai šiltinimas:
Vata - klasika
Putplasčiu - na jis blogai su medinėmis gegnėmis dera
Užpuškiant ekovata ar kokiomis putomis - tai lyg neblogas sprendimas kurie nebijo kainos ir/ar abejotino medžiagų ekologiškumo.O pats užpurškimas ne visad kokybiškas būna.

50 m3 vatos

Užsisakėm Knauf  TP 116 ( λ 0,037) - 610mm, 15cm ir 10cm aukščio. Iškart galima pasakyt, kad įspūdžiai labai malonūs. Gana standi, mažai dulka. Malonaus kvapo :) Dėjau dažniausiai be respiratoriaus.
O kaimynas kaip tik dėjo (atrodo) Paroc vatą. Sako bjauresnio darbo gyvenime nedirbęs .. - vata visur lenda, sunku kvėpuoti. Bet nedrįsiu tvirtinti, kad vata bloga. Gal jis jautrus ;)

Profilius irgi paėmiau Knauf nes nugirdau kažkur „
darbininkai liepė išmesti nupirktus pigius linkstančius profilius ir paimti gerus“.Vilniuje vatos ir profilių gerą kainą pasiūlė  Bauen.lt, Lemora ir Vedrana.lt.


Stogo konstrukcija paprastam kimšimui


Ieškojau, nelabai radau kokius tarpus tarp gegnių daryti, kad vata laikytųsi. Sutarėm 590mm tarpus.
Praktiškai, gavosi kiek per standžiai. Bet vata laikėsi be jokių virvučių net ten kur gegnės į šoną 1cm pavažiavo - lengva dirbti. Bet teisingiau daryt 600mm tarpą 610mm vatai.


Esu tinginys, tad visad ieškau  paprastų sprendimų, kuo paprastesnės konstrukcijos. Dažnai ji būna ne tokia 'kaip visi daro' ...
Tad kitas klausimas buvo: kokio aukščio gegnės, kad būtų paprasčiau šiltinti?
Darėm ne taip kaip visi, ėmėme 300mm (o ne 200mm).
Tai buvo nelabai geras sprendimas. Tokios 30x6x600 cm gegnės sveria per daug ... :)
Tad kitą kartą irgi imčiau ne standartines, bet 25x5x600 cm gegnes. Į tokias dėčiau 15+10cm vatos. O paskui dar 10cm. Gaunasi 35cm - tai beveik A klasė. Jei noris A+, tai dar 10cm vatos galima pridėti. Tik kaip tą 10cm pridėt nežinau. Gal dvigubais 5x5 tąšeliais. O gal ir 10+5cm pakaktų.

15+15cm šiltinimas tarp gegnių

Taip, pirmus 30cm vatos sukimšti buvo labai lengva - 2 dienos darbo vienam.
Mūsų 2-as aukštas yra tik iki 3,6m aukščio, tad aukštis darbo nekomplikavo.


Visgi galima daryti dar paprasčiau ir teisingiau: dėti vatą iš viršaus, prieš uždengiant stogą. Bet stogą dengėm lietingą rudenį, skubėjom.

Beje, štai čia kaip tik rašo kad su Paroc lengva dirbti
http://stataunamavi.blogspot.lt/2014/07/stogo-siltinimas.html
BET tokių balsių skylių šiltinime nepalikčiau - vatą dėti reikia labai kruopščiai BE SKYLUČIŲ, suspaudžiant 1-2%, o darbininkus reikia labai prižiūrėti. 30cm skylėtos vatos taip tas pats kaip 20cm neskylėtos ;)

Garo izoliacija

Sukimšus vatą tarp gegnių dedama garo izoliacija. Bet taip daryti nėra privaloma. Tai netgi nėra geriausia, nes pagal STR'ą, garo izoliacija turi būti šiltinimo sluoksnyje iki 1/3 gilume.
O geriausia plėve dėti tiesiog po gipsu. Bet taip paprastai nedaroma, nes gipsas gręžiojamas komunikacijoms. Mūsų atveju gipsas bus be lempučių, tad galėsim plėvę dėti tarp vatos ir gipso.

Papildomo šiltinimo sluoksnio (10cm) konstrukcija

Taigi, šiltinimas tarp gegnių - tai paprasčiausia dalis. Sudėtingiau dėti papildomą sluoksnį (-nius), prie kurio tvirtinasi gipsas.

Štai kaip atrodo mūsų sprendimas, kurį mačiau ir lenkiškų Nida medžiagų buklete:


Klasikinis sprendimas sprendimas D612 parodytas vadove „Knauf. Mansardos irengimas. D61 sistema.“.


Bet toks tvirtinimas apkabomis netiko, nes nesupratau kaip su jomis dirbti, kaip lyginti.
O klasikiniai tvirtinimo kronšteinai pasirodė dar labiau komplikuoti.



Knauf siūlo ir nebrangią „Inkarinë pakaba 170“ - paėmiau 400. Paprasta jas dėti, lygiuoti. Keista, kad su tokiomis niekas nedirba. Pardavėjas turėjo specialiai užsakinėt, nes sandėlyje nelaiko (kaip ir 15cm vatos...). Pamėginau pakabos tvirtumą - atlaiko 5 kart daugiau svorio nei jai teks.
O ir pagal Knauf normas, ji 2 gipso sluoksnius atlaiko dedant kas 90x100cm. O pas mus apie 60x60cm.
Pakabą tvirtinau apie 10-11cm nuo gegnės. Uždėjęs profilius įkišau dar 10cm vatos (viso 15+15+10cm)



CD 60x27 profilius galuose dar juosta apsukau - kad tvirčiau laikytus.

 

O štai stygos tarp gegnių - hemorojus ;) Taip, gražu ir tvirta, bet darbo padoriai prideda apie jas profilius ir plėvę ir gipsą dėlioti. Tad name jų geriau išvengti. Čia jos dėtos dėl tvirtumo.


Su stoginiu vandens šildytuvu irgi yra žaidimo. Fotkėje nuorintojas ir temperatūros davikliai.


8x13m namukui sukišti 50m3 vatos ir sudėti profilius vienam galima per 1 pilną savaitę.
Vata, profiliai, tvirtinimai ir plėvė kainavo 1800€.
Po darbų - atsipūsti ;)


Toliau bus garo izoliacija ir gipsavimas. Dėsim 2 sluoksnius pigesnio, bet priešgaisrinio gipso - toks turėtų atlaikyt stogo judėjimą. Vienas sluoksnis, manau, trūkinėja. Arba 1 sluoksnis Knauf Blue?



Kiek ir kuo šiltinote JŪS?

Apibendrinant, mansardos šiltinimą supaprastina:
  • Gegnės 25x5cm - juk didėja reikalavimai namų šiltumui
  • Šiltinimas vatą dedant iš viršaus
  • Inkarinė pakaba 170 su 10cm vatos
  • Mansarda be lempučių ir kitų skylių arba 10+5 cm papildomas šiltinimas su skylėmis
  • Mansarda be stygų
  • Storesnė 10..15cm vata
  • Žemesnė mansarda. 5-6 m aukščio patalpos daug problemų sukelia.