Rodomi pranešimai su žymėmis Trinkelės. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Trinkelės. Rodyti visus pranešimus

2020-08-18

Betoninės sodo plytelės - savadarbės

Pavasarį ėmėmės sodo tvarkymo darbų..
Takelius trinkeliuoti? NE! pernelyg parkas gaunasi.
Plyteliuoti? Gal, bet irgi pernelyg tvarkinga.

Nutarėm plyteles pasidaryti patys.
Minčių sėmėmės šiuose vaizduose.

Atrodo paprasta: pasidarei formą ir kepk.
BET ..

1: Reikia daug formų 

nes kiekvienai formelei atskirai betono nemaišysi.
Gavosi maždaug taip...  Susukom iš 2,5x5cm lentučių.
Mišiniui sustingus rėmas išardomas ir naudojamas vėl.


2: paviršių dengti akmenukais

Juk lygus betono paviršius slidus, negražus, banalus.
Reikia akmenukų ar skaldos. Išbandžiau 3 būdus

  1. Į betoną įmaišyti skaldos. Paprasčiausia bet brangoka.
  2. Ant betono pabarstyti akmenukų. Bet rezultatas nedžiugino. Atrodė nelabai o akmenukai dalis akmenukų nubyrėjo. Paniškai bijodamas jog šalčiai pradės ardyti tokį paviršių, šį dengiau betono laku. Tikiuos jis užpildė ertmes ir sutvirtino. Rezultate gaunasi taip pat brangoka :



  3. Betonuojama 2 sluoksniais: 4cm įprasto betono su armatūra + 1cm grindų betonavimo mišinys su akmenukais/granito_skalda



3: Paviršių nušveisti

Sustingus betonui viršutinį sluoksnį reikia nušveisti - išryškinti akmenukus.
Yra įvairūs variantai

  1. Nuplauti betoną vandeniu/kempine. Filmukuose tik šis būdas rodomas. Bandžiau plauti bet rezultatas netenkino.
    Spėju tai šiltiems klimatams. Tai nuplautas/atskiestas betonas nėra tvirtas - mūsų ledo neatlaikys.
    Gal... prastai valėsi ir todėl, kad naudojau granito skaldą o ne plautus jūros akmenukus.
  2. Nutariau valyt grubiai, jau sustingusį betoną. Štai tokie šveitikliai išmėginti.
    Plonų vielučių šveitiklis valo tik dar minkštą betoną. Storų vienučių - ir sustingusį, bet sunkiai. O štai betono šveitimo deimantinė galva poliruoja žvėriškai. Bet... visiškai lygiai, nuima faktūrą. Na bet toks poliravimas papasčiausias ir efektyviausias. O faktūra, spėju, atsiras po 5 metų betonui pradėjus irti, neišvengiamai.

Plytelių dėliojimas

Mūsų sodas kiek chaotiškas, kaip ir gamta. Dėl to plyteles darėme visas truputi skirtingas ir dėliojome specialiai "kreivai", pastumdydami. Bet darėme, kad būtų patogu vaikščioti: visų lygis idealiai vienodas o tarpas tarp plytelių - minimalus (1cm).

Plytelės dėliojamos įprastai: nukasus žemės sluoksnį pilamas žvyras ar smėlis. Kol kas laiko gerai o po žiemos parašysiu :)


Kur didelis vandens srautas, plytelių kraštą išbetonavom

 


2020-02-26

Lietaus nuvedimas

Kiemą senokai ištrinkeliavom. Gausiai.
Lietus ir nuo stogo eina, tad kiemas beveik skęsta.


Dėdami trinkeles apie tai negalvojom, o meistrai ir nesiūlė - daug yra krapštymosi.
Visgi normalų lietaus nuvedimą padaryti reikėjo. Padarėm patys.

1. Lietvamzdžio užkasimas

Išlupom trinkeles. Įbetonavom įkasėm lataką su grotelėmis. Po juo - šildantis kabelis.


2. Kito lietvamzdžio nuvedimas į šulinuką

Namo pamatas plokščias. Aplink namą - putplasčio 'sijonas'.
Tai šį teko iškirsti ir ten įmūryti šulinuką.
Į šį ateina pirmas vamzdis o viskas išeina tolyn.. į kanalą už sklypo.


3. Betoninis kanalas

Į šį kanalą su nuolydžiu sueina pagrindinis srautas ant plytelių iškritusio vandens.
Betoninis kanalas taip pat išeina į iškastą kanalą už sklypo.
Kanalą stengėmės daryti tvirtesnį, kad gal ir automobilį išlaikytų. Pamūrijom.


Viskas. Lietus smėlio nebeplauna. Liko užpilti žemėmis ir užsėti :)
Šildomą kabelį dar neišbandžiau. Tokia žiema ..

2019-08-12

Trinkelių klojimas. Padarytos klaidos

Kiemo trinkeliavimas - tai tas darbas kurį būtina padaryti iki žiemos.
Ir tai reiškia jog meistrus turite susirasti jau dabar, nes dabar rasti geri specialistai galės pradėt dirbti tik ~ spalį... Na bent jau mums taip buvo, prieš metus. Paklojo su pirmuoju sniegu.

Atrodė taip. Jei vasarą vaizdelis pakenčiamas, tai rudenį ir pavasarį galima ir užklimpti.



Tik įvažiavimas pakenčiamos būklės - iš maltų statybos atliekų, pigiai

Trinkelių klojimo eiga

 Mūsų paskaičiuotas plotas buvo beveik 170m2.
Daug. Bet kažkaip netaupėm. Gal užkniso purvas ir tai pasirodė paprasčiausias būdas jį sutvarkyt ;)
Beje, iškirtimas viršuje 5,7 x 5,5 m - tai stotelė 2 mašinoms. realybėje pasirodė kiek per plati. Būtų pakakę 5x5m.


Vasarą sutartas meistras pradėjo dirbti lapkritį. Sutarėm jog dės pigiausias nespalvintas trinkeles. Taip, jau daug kam tokios pabodo, bet na klasika ir be to lyg naujesnės - suapvalintos.


Taigi, užvežė apytikrį trinkelių, bortų ir smėlio kiekį.
Susižymėjo perimetrą, Išstumdė smėlį ir sutrombavo.


Betonuojama dalis bortelių.


Trinkelių klojimas ant betoninio pagrindo

Toliau turėtu piltis skalda, bet jos nebegavo - Vilniuje aplinkelių tiesimo bumas, didieji viską išgraibo.
Yra kita technologija - plyteles kloti ant betoninio pagrindo. Tiesiog maišomas smėlis ir cementas, be vandens. Sunaudota apie paletė cemento.
Šis būdas žiemos išbandymą išlaikė, jokių svyravimų neatsirado.



Kompanija beje įdomi: pagrindinis meistras ir 2 'pastumk-patrauk' pagalbininkai. Šie beje, dirbo normaliai. O meistras toks sumanaus veido, gerąja prasme. Nustebau, kad dirba tiesiog klojiku. Paaiškino, kad jam tiesiog patinka šis darbas. Anksčiau dirbo prarabu statybose.
Matyt rado ramesnį darbą, bes streso.



Prie klojimą reikia nepamirši sukloti apšvietimo ir vartų laidus - paskutinis šansas ;)


Įvažiavime su asfaltu jungiasi spec borteliais.


Priešpaskutinis etapas: praeiti vibroplokšte, su guminiu padu.


Paskutinis darbelis tarpų užpylimas


Po metų, vakar.

Gražiai suklojo

Trinkelių klojimo kaina

Mokėjom lyg 20€ už kvadratą, už viską, be jokių bortų ilgio skaičiavimo.
Dabar jau 25-30€ kainuoja?
170m2 plotą užtruko 2 savaites, trise.

Tai vienas iš retų darbų kuriuos darėm ne patys.
Ir čia nieko sudėtingo, bet pagalvojus apie būtiną 400kg vibroplokštę... pasidavėm - darbą atidavėm specialistams.
Dėl darbo kokybės jokių priekaištų, bet nepersistengė ..

Padarytos klaidos

1)
Bene visi žmonės eina lengviausiu keliu, tad ir meistras padarė tik tiek kiek pasakiau, ne daugiau.
Pvz nuotraukoje aukščiau ties medžiu darė statų kampą, kuris trukdytų mašinai sukinėtis.
Pamačiau ir paprašiau nukirsti teisingai.
2)
Kita problema: lygius reikėjo formuoti geriau, padiskutavus.
Taip, yra nuolydis nuo namo, bet minimaliausias.
Be to ties įėjimu plytelės tiesiog siekia duris. Netyčia gavosi neįgaliesiems tinkantis įvažiavimas ;)
Bet žiemą sniegas ir ledas ten kelia problemų.
3)
Nedarytas joks lietaus vandens nuvedimas. Tokiam plote per liūtį atsiranda tiesiog upė, prisideda ir vanduo nuo stogo. Ši masė išplauna gruntą (foto žemiau). Išplautų ir pagrindą, jei po kiekvienos liūties jį neužpilčiau smėliu ;) 
Meistras pasakė: pažiūrėsim, tvarkysim vėliau. Gal ir logiška, bet manau patingėjo.
Problemas beje sutvarkėm patys, vėliau aprašysiu.



Problema atsirado ir (nuotraukoje žemiau) ten kur žalias automobilis ir vežimėlis: liūtis nuo aukštesnės vietos žemes neša ant trinkelių. Kartais. Problema dar neišspręsta. Gal tiesiog padarysim griovelius.
Bet galima buvo išspręsti aukštesniais borteliais tose vietose, trinkeliuojant.

4)
Vos nepadariau klaidos uždelsęs meistrų paiešką. Vos spėjo iki sniego. Vasarą reikia tartis.

Ar ne per daug ištrinkeliuota? Na daugoka... 5 automobiliai laisvai telpa.
Bet sklype vietos yra.
Trinkelės - banalu. Buvo mintis bandyt kokį žolės korį dėti. Bet ji turi dėtis ant tokio paties gero pagrindo, tad kaina nebūtų mažesnė.

Gražumėlis