Rodomi pranešimai su žymėmis Vonia. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Vonia. Rodyti visus pranešimus

2022-11-18

Plytelių dažymas

Ne tik namą statau bet ir butelį remontuoju neskubiai.
Buto vieta jo prasta, investuoti daug neverta - darau tik kosmetinį remontą.
Štai vonią atnaujinau, naudoju, dažas nebyra. Nors pro jį šiek tiek prasimuša patamsėjimai kurie buvo vonioje.

Plytelių taip pat nekeičiau - tik nudažiau. Gavosi neblogai.



Buvusios plytelės baisokos:

Prieš darant šią operaciją išbandžiau įvairius dažus, kurie geriausiai laiko.
Sadolin Varum: atsparūs vonios dažai. Jie tinka galutiniam sluoksniui, bet prie plytelių kimba blogai (3/5)
Tikkurila Otex: specialus gruntas plytelių dažymui. Kimba puikiai (5/5). Jis beveik baltas, matinis, tai jį ir kaip dažą galima naudoti.
Alkidinė emalė, skiedžiama vaitspiritu: gana tvirta (4/5)
Vandens pagrindo dažai: prastai... (2/5)

Taip atrodo įvairūs dažai, gerai paskutus nagu

Plytelių dažymo privalumas:  pigu, greita, paprasta.
Trūkumas: atrodo pigiau, patvarumo mažiau. Beje, kuo daugiau dažų sluoksnių, tuo tvirtesnė danga, nors geriausia naudoti specialius (Otex ar emalę).

2022-07-26

1.4 m2 vonios kambarys

Prisižiūrėjom visokių japoniškų tiny house ir pagalvojom jog kaimo namelyje 1x1,4m kambariuke gali tilpti ne tik unitazas bet ir dušas. Tilpo! Gavosi visai normaliai.

Pradinė situacija. Nuotekų vamzdį teko pastumti vos į šoną, buvo vargelio.

Viskas maždaug taip dėliojosi. Visi vamzdukai jungiami jau po vasariniu namu - kurmio darbas...

100x80cm dušo padėklas tilpo idealiai. Instrukcijoje rašoma kad ją reikia guldyti ant smėlio, bet neatrodė tai patikima ir ilgaamžiška - smėlis išsivaikšto ir padėklas pradės linguoti.. Geriau paremti gerai atitaikytomis atramėlėmis. Gavosi labai stabiliai.

Sienos MEDINĖS. Duše?  Blogai... Bet dušas retai naudojamas tad pamanėm jog nieko blogo.
Medį 3 kart riebiai lakavau jachtų laku kuris yra „tamprus“, judant medžiui tikėtina neskilinės.

Visas medinis pagrindas gerai išteptas mėlyna hidroizoliacija, kraštai ir medžiaga specialia užlipdyta. Tai BŪTINA mediniuose namuose, kad niekas nesisunktų .

Taip, beje būna kai daroma be hidroizoliacijos. Per 10 metų supuvo ne tik sienos bet ir grindys.. Dar truputi ir stovėjusi vonia būt įlūžus. Čia kitame mediniame namuke matytas vaizdas...


Toliau.. padarytas apšvietimas su jungikliu už durų. Lempa Lidl'inė, parašyta vonios lempa :)
+IP pozetė momentiniam šildytuvui.

Unitazas - pigiausias.  Visi vamzdžiai vamzdeliai užsukamais. Tokie tinka atvirose konstrukcijose.
Plytelės iš statybų atliekų. Gal geriau būt linoleumą ten dėti...

Momentinis šildytuvas su dušu (apie 40€) neatrodo labai patikimai, toks visas plastmasinis, bet veikia. Silpnam, labai silpnam dušeliui 3KW pašildymo pakanka.

Tuom pačiu padarytas ir kranelis laistymui.
Visa vandens sistema daryta numanant jog žiemą ji nenaudojama, atjungiama, vanduo išpilamas.

Viskas truko 3 savaitgalius, nors atrodė, kad 1 pakaks.
Buvo klaidų konstruojant vamzdžius po namu ir teko dušo pagrindą perdėti naujai nes 1 nepritvirtintas šonas klibėjo. Ten kur kliba, ten sandarumas dingsta, vanduo prasiskverbia.

2022-04-28

Remontas: ketaus vonios atnaujinimas

Ne tik namą statau bet ir remontuojuosi, kitur.
Prireikė vonią atnaujinti.
Senoji, ketaus, gana aptriušo, paskilinėjo emalė.
Keisti?  Naujos lengvos neatrodo solidžiau, be to darbo kur kas daugiau.

Pabandžiau atsinaujinti naudodamas Penosil 2 komponentų emalę.
Pavyko PUIKIAI.  Nauja emalė uždengia ir nemažus įtrūkimus, ištrupėjimus.
Emalė bekvapė, atrodo tvirtai. Krintančių replių gal ir neatlaikys, bet ir įprasta emalė matyt sutrūktų.



Viskas pagal instrukciją. Net darant 1 kartą klaidų nepadariau.
Nors ... dulkių galėjau labiau saugotis, jos gadina paviršių dirbant. Ir apie tai instrukcijoje GRIEŽTAI parašyta.

Pirma nušveičiama 'Bulgarke' ir/arba švitriniu






Apklijuojami kraštai



GERAI išvaloma nuo DULKIŲ (patingėjau)
Pirma tepamas 1 sluoksnis - gruntas


Liejamas iš viršaus ir voleliu ištepamas


DULKĖS!  Jos gadina emalę. Bet 1-ame sluoksnyje nebaisu, nušveičiamos švitriniu.
 



GERAI išvaloma nuo DULKIŲ (padariau)
Antras sluoksnis tepamas už paros, atidžiau


Gražumėlis! Vonia kaip nauja



2018-01-23

Katilinės ir dušo trapai

Teko 2 trapus pasidaryti: katilinei ir dušui. Rodos nieko sudėtingo :)

Katilinės trapas

Jis būtinas 'potvyniui' per avariją nuleisti.
"Katilineje" būna ir neavarinio vandens šaltiniai kartais:
  • Perteklinis vanduo iš boilerio (slėgio ventilis). Nors kažin ar taip būna.
  • Drėkintuvas vėdinimo sistemoje - iš jo vanduo tikrai varvės.
  • Kam dar?
Taigi, grindyse reikia padaryti nuolydį ir trapą.
Trapas turi būti sausas t.y. sulaikantis kvapus net būdamas be vandens.
Šlapias trapas netinka ten kur yra šildomos grindys ir retai vanduo nuleidžiamas.

Trapui įrengti būtinas 110mm kanalizacijos išėjimas grindyse su išplatėjimu - tokiai konstrukcijai pritaikyti dauguma trapų. Mes plokščią pamatą liejom apie kanalizaciją daug negalvodami - tiesiog vamzdžius iškišom. O tai buvo blogai... Tiesiog 110mm išėjimas grindų lygyje netinka nei katilinės trapui nei voniai. Teko gudrauti...
Laimei, prie trapo bent betoną susiprotėjom nugramdyti.

Tiesiog kyšo vamzdžio gabalas - nelabai gerai
Tik 4cm duobė. Bet tiek iš bėdos pakako
Bet 110mm skylei skirtų trapų beveik nėra. Yra arba platesni 115mm arba 50mm.

Radau pigų ukrainietišką sausą už 10E:
Sausas Trapas APV32

Išrinktas trapas. Kotas patrumpintas iki minimumo, nes 'duobė' labai negili
Įcementuojama
Sustingus trapo pagrindui įsukama viršutinė dalis ir klijuojamos plytelės

Dušo trapas

Dušo AlcaPlast trapas kur kas brangesnis - lyg 100€ už 90cm. Bet tai rodos nedaug.
Rimti ir 200-300€ kainuoja. Už ką..? :)

Šis dušas antrame aukšte. Mūsų perdanga medinė. Tai labai palengvina visokių inžinerinių konstrukcijų montavimą: tiesiog pragręži skylę ...

Pastatytas ir tiesiog medvardžčiais (vėliau) prisuktas trapas
Nuotraukoje vamzdžiai - sausų šildomų grindų. Tarp jų dedama vata ir atramos medukai.
Ant viršaus su nuolydžiu dedami 2 sluoksniai rudų gipso plokščių.

Gipsas sudėtas, trapas užtvirtintas

Trapo kraštai apklijuojami spec juosta, viskas tepama 2-3 hidroizoliacijos sluoksniais
Klojamos plytelės, tarpai užtepami pilku silikonu. Tikiuos laikys.
Manau gerai kaip pirmam ir paskutiniam kartui ;)

Alcaplast trapas


Bonus: vaizdas iš apačios. Na taip, kita pusė retai atrodo gražiai ;)
Trapo išėjimo vamzdis 40mm, bet visur kloju storesnius, bent 50mm vamzdžius.


2015-04-27

Gyvatuko šildymas nuo šiltų grindų

Protingiausia gyvatuką pajungti prie vonios šildomų grindų.
O jei pamatas plokščias? Tokį išvadą padaryti sunkoka. O aš ir užmiršau.

Tad tenka galvoti apie kitus, prastesnius variantus:
  • Elektrinis.
    Silpniausias gyvatukas mažiausiai 25W naudoja. O kartais - 250W.
    Per metus sunaudoja 100-1000€. Per daug.
  • Praeinančiu šiltu vandeniu.
    Blogai, nes ir vanduo šaldomas (tenka palaukti) ir gyvatukas greitai atšala.
Sugalvojau kitus 2 būdus kai šiluma imama nuo šildomų grindų.
Juos galima naudoti atskirai ir kartu.
  1. Orinis
    Vonios-koridoriaus sienoje, apačioje yra pailga skylė, pro kurią oras patenka į vonią - tai visai tinkamas natūralus vėdinimas. Oras pašildomas šildomomis grindimis ir jis turėtų kilti pro ant sienos sukabintus rankšluosčius. Trauką turėtų padidinti papildoma plona atitvarinė sienelė po ranšluosčiais. Be to, juk bus oro ištraukimas.
  2. Vandeninis
    Ant šildomų grindų dedamas vamzdis, kuris šyla. Vanduo saviteka kyla į gyvantuką ir atšalęs vėl leidžiasi.
    Sistema turėtų veikti? Kas pamena fiziką? :)
    Nedidelis trūkumas: reikalingas (geriau atviras) plėtimosi indas, kurį kartais reikia papildyti vandeniu.
O statybose nieko naujo - stagnacija. Nėra kada užsiimti.
Stogdengiai pasakė kad tik rugsėjį laiko turės, tad neskubam perdangą daryti.