Rodomi pranešimai su žymėmis Katilinė. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Katilinė. Rodyti visus pranešimus

2018-08-29

Virtuvė už 200€

Tikroji virtuvė dabar tinkuojama ir bus dar negreitai.
Tad pasidarėme laikiną virtuvę katilinėje kuri vėliau bus naudojama kaip skalbykla.

Ikea SUNNERSTA virtuvė su kriaukle ir čiaupu - 126€
Siaura knygų knygų spintelė ir visokie niekučiai - gal 50€
Ketinti išmesti 10 metų naudoti šaldytuvas, skalbyklė, mikrobangė vis dar veikia - čia pritaikėm :)


Metalinis karkasas tvirtinasi prie sienos ir yra stabilus. Kriauklė irgi pakenčiama, nebarška.
Sienelė prie kriauklės paprastai plytelėmis dengiama. Pažįstamas net kažkokį ilgiausią spec stiklą dėjo už 500€. Čia to nereikia aišku - nudažėm atlikusiais pilkais vandeniniais dažais stogui/metalui.

Laidai katilinėje - paviršinio montažo. Čia tokie tinka.


Ikea kriauklės jungtis turi ir pajungimą skalbyklei. Ir vieta skalbyklei idealiai tinka.
 

Virtuvė pajungta prie stogo vandens šildytuvo.
20-40 laipsnių pakanka indams plauti, tad el. šildytuvo dar nejungėm.

2016-12-19

Katilinės plytelių dėjimas

Katilinėje (3x4 m) buvo juodgrindės (plokščias pamatas).
Sienas tinkavau eksperimentuodamas: cementiniu tinku, su profiliais ir be. Be profilių - geriau nereikia ;) Bet pasikankinus gavosi lygiai.
Nuglaistyta, nudažyta. Taip, ant didelio ploto spalva gaunasi RYŠKESNĖ nei pavyzdžiuose. Vietoje skiedžiau 1:1 su balta, bet ir tai nepakako. Dažas nenukentėjo nuo grindų lyginimo ir plytelių klojimo.
Šiaip spalvų pasirinkimas atspindi mūsų poros skonius: aš ėmiau lengvai gelsvą sieną, ji - perlines plyteles. Gavosi taip...

Juodgrindes išlyginau 5mm liejamomis grindimis. Nuolydį padariau tik apie 50cm aplink trapą.


Netyčia susipirkau neelastingus Ceresit plytelių klijus. Normaliai. Nors kitą kart imsiu rimtesnius.
Plyteles dėlioti padėjo lazeriukas.


Pigias keramines plyteles (6€) pjausčiau tokia kaimyno paskolinta mašina. Pjauna gana lygiai, garsiai, dulkių nėra labai daug kaip gąsdinta.
Palei sieną reikėtų dėti apie 1/3 aukščio plyteles, bet tingėjau tiek pjaustyt. Pjaunant per pusę, 1/2 atrodo pakenčiamai ;)

Dėmesio! Pjaunant plyteles būtinos AUSINĖS. Aš ausis pagadinau. Na... gal dar pavyks sutvarkyt...



Liedamas/lygindamas grindis aplink trapą padariau nedidelį nuolydį. Plyteles pjausčiau nuolydžio kryptimi. Nežinau ar taip daroma, bet taip liepė intuicija ;)  Gavosi gerai. Apie trapus dar rašysiu vėliau.






Po viena plytele radau tuščią vietą - barškėjo „sausai“. Nežinau kaip tai atsitiko... ;)
Teko pragręžti ir suleisti klijų. Užsipildė dauguma tuščio ploto. Sutvarkyta.


Su siūlių glaistu man elgtis niekad nesisekė. Štai ir čia kažkaip prisitepliojau. Valėsi purvinai. Galop reikalą išsprendžiau potvynio metodu ;) Taip rodos nedaroma, daug vandens susilpnina siūles. Bet kas joms gali grėsti?
Beje, glaisto spalvą nesirinkite parduotuvėje!  Atrodė kaip pilka, gavosi pilka+bordo. Katilinė šiek tiek spalvota ;)



Štai ir viskas. Pirmas blynas toks. Įgūdžius tobulinsiu 2a duše ;)