Rodomi pranešimai su žymėmis Langai. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Langai. Rodyti visus pranešimus

2022-03-18

Renovacija: stiklo paketų keitimas

Namuose žiemą šaltoka? Namas senas?
Mano turėtas butas remontuotas senokai, prieš 12 metų.
Paprasčiausias būdas atlikti buto ar namo renovaciją tai languose:

Pakeisti 2 stiklų (1 kameros) stiklopaketus į šiltesnius 3 stiklų (2 kamerų)

Tai kai išimami seni stiklai ir įdedami nauji. Toks keitimas ne visad galimas: lango plastmasinis profilis turi būti pakankamo pločio, kad tilptų storesnis paketas.

Stiklopaketai su termorėmeliais

Štai  kaip atrodo stiklo paketas lange su išimta stiklajuoste

Ar įmanoma pakeisti stiklopaketus?

Į seną profilį turi tilpti naujas PLATESNIS stiklopaketas, tad senas profilis turi tam tikti.
Spėju profilio plotis turi būti bent 65mm.
Be to senos lango stiklajuostės keičiamos į naujasnes, siauresnes. Tai ne visad įmanoma jei lango profilis kažkoks senas, jam nebegaminami profiliai/stiklajuostės.

Naujos ir senos stiklajuostės

Prieš klausdami langininkus kainos, pirma pasistenkite sužinoti savo langų profilio tipą (pirkimo dokumentuose) ar bent raskite profilio firmą/gamintoją ir pamatuokite jo plotį.

Ar apsimoka keisti?

Dariau remontą savo bute tad paskaičiavau ir stiklų atnaujinimo prasmingumą. Skaičiai rodė jog atsipirks per 10 metų jei namas/butas šildomas pigiai, medžio granulėmis. Bet tai buvo 2021 rudens skaičiai ir pigus kuras. Dabartinio kuro kainomis atsipirktų kur kas greičiau. Be to - tai papildomas KOMFORTAS.

Užklausiau kelis langininkus, gavau kelis pasiūlymus. Vienas siūlė už 1400€ bet vėliau 'atsiminė' kad tai be PVM arba grynais :)  Ačiū, ne.
Viso buvo 10 stiklų, didelių ir mažų. Paėmiau ir termorėmelius dėl to paties 'komforto' nors papildoma 100€ investicija nelabai apsimokėjo, pagal apskaičiavimus. Viso virš 1600 kainavo.


Pakeisti paprasta

3 sav. po užsakymo atvažiavo keli bachūrai ir per 2 val viską tvarkingai pakeitė.


1 stiklas buvo skilęs beje, 12 metų prabuvo toks.


 
Gražumėlis:
 

 

2017-02-06

Angokraščių šiltinimas (šiltoje sienoje)

Įprastame name langai statomi mūre arba išnešant iš mūro - apšiltinimo sluoksnyje.
Pirmas variantas yra pigus ir blogas, antras - brangus ir teisingas.
O jei namas yra kiek kitoks, iš šiltų sienų (dujų silikatas, šilta keramika, šiaudai ir pan..), tai visa siena yra šilta, o šiltinimo sluoksnio tiesiog nėra. Tad tenka statyti į sieną-mūrą ir tai nėra labai blogai.

Šios patirtys skirtos statantiems iš šiltų blokelių, 
bet gal tiks ir nenorintiems ar negalintiems langų statyti apšiltinimo sluoksnyje.

Kai statydamas sienas konsultavausi su Aeroc inžinieriumi, sakė, kad langus galima tvirtinti tiesiog prie mūro, tinkuoti ir viskas bus gerai. Visgi, kai vėl to paties paklausiau už metų, prisipažino, jog per 8cm lango profilio pločio blokelio tarpą šaltis patenka į namus - prie didelių šalčių angokraščiai gali šalti ir drėgti.

Taip praeina šaltis
Nauja rekomendacija: prie sienos klijuoti 2cm XPS.

Gamintojų (Aeroc) rekomendacija

Aeroc skaičiavimų nežinau, bet spėju tie 2 cm reikalą visiškai sutvarko: prie lango profilio angokraščio temperatūra nenukrenta tiek, kad susidarytų kondensatas.

Mūsų šiltinimo sprendimas

Projektuodami namą šiek tiek apsiskaičiavome. Įsivaizdavome, kad  langų angos tai ir bus matoma anga. Su tokiomis angomis apsipratome statydami sienas. O kai rinkomės langus, supratom, jog šviesos anga iš kiekvienos pusės sumažės 10cm. Labai pagailo. O dar rekomenduotą šiltinimą tektų dėti - anga dar sumažėtų!
Pamąsčius, gimė toks šiltinimo variantas: šiltinti putplasčio trikampiais

Šiltinimas putplasčio kampukais
Toks variantas geresnis už gamintojų siūlomą: svarbiausiose vietose putplastis storas (4-5cm), o lango anga nesumažėja. Vizualiai anga net padidėja nupjovus blokelių kampus - tai labai paprasta ;)
Trūkumas: daugiau krapštymosi, o langai iš išorės atrodys kiek neįprastai.

Lango apačia bus įprastesnė, bet po palange putplastį (raudonas) visgi pakišim.
 
Palangės

Putplasčio kampai angokraščiams

Putplastį supjaustėme su savadarbe putplasčio pjaustykle.

Kelių valandų darbas
 Klijavome su purškiamais putplasčio klijais balonėliuose. Paprasta. Geriau dirbti dviese.


Priklijavus, su tarka nušlifavome dujų silikato kraštelius.

Angokraščių tinkavimas


Prie lango rėmo dedamas aliuminis glaistymo profilis, o kampe - cinkuotas tinkavimo profilis.
Ir tinklelis, aišku. Tinkuojama išėmus vartomąją dalį, ty ne žiemą ;)



Nuglaisčius, paruošus dažymui, atrodo gerai.


Apšiltinome negailėdami putplasčio, tad įstačius langą, šis vos vos telpa - po 5mm lieka tarpas. Gal tai nėra blogai? :)



Beje neužglaistėme tarpuką tarp lango profilio ir aliuminio glaistymo profilio. Tikėtina, kad langas judės ir tinkas ten skilinės. Užtepėme silikonu.

Temperatūriniai bandymai parodė puikius rezultatus:
Kai lauke -19C, o  namie 7C, angokraštis neatšąla iki kondensato susidarymo temperatūros (keli C šilumos). O kai name bus normali temperatūra ir bus nutinkuota lauke, angokraščiai tikrai neatšals žemiau 10C.


Lauke dar netinkuota, be palangių, šlapa. Negerai. Bet net tokiomis sąlygomis sienos nešąla.
Tinkuojant lauko angokraščius taip pat reikės paieškot nestandartinių sprendimų. Negalim kitaip! :)

2016-08-19

Geriausi langai - lietuviški!

O lenkiškos braškės 5 kart pigesnės...


Galvojau, kad langai kainuos daug, bet net geri langai kainuoja tik apie 5% namo kainos. Mums - 3000€. Sąlyginai - ne dramblys. Tad labai taupyti neverta, o imti geresnius.
Taip, namas jau su tinkamais langais. O buvo taip ...


Lango šilumos nuostoliai

Vienas svarbiausių langų parametrų - tai jo šiltumas (Uw).
Jis gaunamas kombinuojant 2 parametrus: rėmo šiltumą (Uf) ir stiklo paketo šiltumą (Ug).
Rėmo šiltumas kinta 0.8 (puikus) ... 1.5 (labai prastas)
O stiklo paketo šiltumas nuo 0.4...0.7 (3 stiklų) iki 1.0 .. 1.3 (2 stiklų).
Taigi, jei lange 3 stiklų stiklo paketas, kuo langas didesnis, kuo jame mažiau rėmo, tuo jis šiltesnis.

Tagi, nesuklyskit vertindami langus: į viso lango šiltumą Uw neverta kreipti dėmesio, nes jis labai priklauso nuo lango dydžio. Šis dydis svarbus nebent inžinieriams skaičiuojantiems konkretaus namo šilumos nuostolius.

Kokie turi būti šiuolaikinio namo langai

Visus įstatomus langus, pagal poreikį, galima paskirstyti gal taip:
  1. Reikia pigiausių. Tai bus pigi plastmasė, kokios 5 kameros, Uf>=1,  gal net 2 stiklai.
  2. REIKIA GERŲ, bet taupant. Plastmasiniai, bet rėmo Uf<1,   3 stiklai būtinai.
  3. Reikia būtinai medinių. Mediniai langai, deja ir brangūs ir ne tokie šilti kaip plastmasiniai. Jei reikia būtinai medinių, teks daryti kompromisus...
  4. Biudžetas neriboja. O, tada galima įstatyti įdealius langus. Ar šiltintus medinius ar kokius mandrus šiltintus aliumininius. Ten įvairių variantų yra. Kaina - 2-3 kart didesnė nei gerų plastmasinių.
Taigi, mūsų reikalavimai buvo gana tipiniai statančiam namą sau:
 (2) Reikia gerų, bet ne brangiausių plastmasinių. Atrodo, tokie turi būti statomi į daugumą šiuolaikinių namų. Rodos, tai net privaloma nuo rudens, nes namus privaloma projektuoti A klases.

Pasidariau sąrašą Lietuvoje parduodamų profilių, kurių šiluminis laidumas Uf<1.
ALUPLAST 8000
VEKA ALPHALINE PLUS (90MD+)
REHAU GENEO MD
ADAMS PASSIV LINE PLUS
GEALAN S9000

Kiti profiliai rinkoje, nežiūrint pardavėjų pagyrų, yra arba šaltesni (Uf>=1) arba išvis be rėmo šiltumo duomenų.
Renkantis spalvą iškilo problema. Aš norėjau rudos, draugė norėjo pilkos. Kompromisas gavosi keistas - balta! :) Na, bet sutaupėme bent 500€ - tiek kainuoja langų laminavimas namui.
Balti yra praktiškiausi, bet atrodo gana banaliai. Teks rimtai pagalvoti kaip baltus ramus gražiai įpaišyti į namo išvaizdą.

Kaip reikia daryti langų kainos užklausas

Nesuprantu kai žmonės savo namo 20 langų užklausas išsiuntinėja visiems rastiems langų pardavėjams. A jus sąžinės turit? Dešimtys žmonių turės kažkokį beprasmį darbą daryti - juk 90% tų atsakymų išmesit į šiukliadėžę iškart! Be to, kai kurie teisingi langistai tokias užklausas (prisipažino) patys net nežiūri - kam laiką beprasmiškai gaišti jei ir taip darbo yra? :)

Aš užklausą suformulavai žmogiškiau:
Prašau suskaičiuoti šių 2 tipinių mano namo langų kainą su įstatymu Vilniaus rajone. 3 stiklai. Profilis baltas, galimas toks: .... Jei tiks Jūsų kainos, konkretinsim užsakymą visam namui.

Paieškojus su google, įmonę patikrinus čia http://rekvizitai.vz.lt, išsiunčiau gal 8 užklausas.
Gavau tuziną kainų, išsirinkau kelis profilius ir gamintojus su kuriais verta kalbėti toliau.

Plastikinių langų profilių kainos

Štai, maždaug tokios minimalios šiltų (3 tarpinės, 3 stiklai, baltas, Uf<1) profilių kainos Vilniuje, su paprastu įstatymu į mūrą, be sandarinimo juostų.

ProfilisUf laidumas, W/m2K1m2 kaina
ALUPLAST 8000 0,94?100€
VEKA ALPHALINE PLUS (90MD+) 0,88?110€
REHAU GENEO MD0,91?125€
ADAMS PASSIV LINE PLUS0,90105€
GEALAN S9000 0,92100€

Tai 1m2 kainos mano 2 'tipiniams' langams: 1 visas varstomas, kitas - pusiau.
Realios JŪSŲ langų kainos bus kitokios - tai priklauso nuo langų dydžio, įstatymo būdo, furnitūros etc. Čia - minimalios kainos be pagerinimų.

Gamintojų gudrybės nurodant profilio šiltumą Uf

Lango šiluminis laidumas nurodomas 2 parametrais: lango rėmelio laidumas Uf ir stiklo paketo laidumas Ug. Kuo mažiau, tuo geriau.
Pasiekti Uf<1 - tai gana sunkus uždavinys. Tokiam šiltam rėmui būtinos 3 guminės tarpinės (varstomoje dalyje), bet to nepakanka. Vieni gamintojai išima metalinį profilio sustiprinimą, ar pakeičia jį kompozitu. Taip pat ertmės šiltinamos putplasčiu. Bet yra niuansėlis: tokie patobulinimai ne visad galimi. Pvz dideliuose languose metalinis rėmas privalo būti visada. Tad didelių langų rėmų Uf bus ne nurodytas 0.9, o tik 1. O jūs už tokį paprastą langą užmokėjote kaip už šiltą... ;) Aišku, 10% mažesnis šiltumas nėra daug, bet jūs apgavo ...
Panaši situacija su šiltinimu putplasčiu: jis paprastai dedamas į modelius su pavadinimu Plius ar panašiai. Bet kas garantuos, jog gavote versiją Plius, o ne paprastą?
Štai REHAU GENEO MD rėmų variantai: Uf galimas nuo 0,85 iki 1.1.


Minėtas 2 problemas turi profiliai, kurių Uf lentelėje nurodytas su '?' - ten nurodyta minimali rėmo Uf reikšmė. Bet realiai gali gautis kitaip.
Nemėgstu tokių neaiškų dalykų, tad iš pasirinkimo Aluplast, Veka ir Rehau profilius išmečiau. Užsienyje lyg siūlomi šiltinti Kömmerling 88 plus profiliai, bet ten tokia pati maišatis su Uf.
Visgi norėčiau pagirti tikrus vokiečius Rehau: šie langai jau 11 metų stovi mano bute; atrodo bei veikia kaip nauji ;) Bet jie, dėsningai, brangiausi.

Gealan S9000 lietuviški langai  - geriausi

Pasirinkime liko lenkiškas ADAMS PASSIV LINE PLUS ir Lietuvoje gaminamas GEALAN S9000. Gealan yra vokiškas produktas, o lenkai Adams rinkoje - dar sąlyginai naujokai.
Nugalėjo ir racionalumas ir patriotiškumas - GEALAN.
Jei Adams visas gamybos ciklas yra Lenkijoje, čia jie vežami jau surinkti, tai Vokietijoje kurtas Gealan profilis ir patys langai gaminami Lietuvoje! Taip galvojau pirkdamas langus.
Apsigavau. Įstačius langus ant profilio pamačiau "Made in Germany". O galvojau, kad profiliai gaminti Lietuvos gamykloje. Siaubas, apgavo :)
Užklausus, gamintojas pažadėjo, jog S9000 profilis rudenį jau bus gaminamas ir Lietuvoje. Mat šio ir pasyviems namams tinkančio profilio paklausa net Lietuvoje auga. O iki šiol gamykla prie Trakų gamino paprastesnius profilius.



Plačiau apie Gealan S9000
http://s9000.gealan.de/site/index.php?lang=lt
Prospektas LT: http://s9000.gealan.de/download/pdf/S_9000_FUTURA-lt.pdf
Detaliai DE: http://www.windowmakers.be/UserFiles/uploads/S9000_productleidraad.pdf

Stiklo paketas

Užsakiau standartinį stiklo paketą 4-18-4-18-4, su selektyviniais stiklais ir argonu. Rėmelis - aliumininis.
Tai optimalus kainos/šilumos santykis. 
Šilti, ne aliumininiai rėmeliai stiklo paketuose - kainuoja daug, efekto mažai - kažkur mačiau rimtus tyrimus (lyg šis). Be to, Gealan pasirinkau ir todėl, kad paketas smarkiau apgaubiamas plastmase (įgilintas 26mm, žr aukščiau) ir taip eliminuojamas šilumos nuotėkis per rėmelį.

Kriptonas ir 4 stiklai dar geriau, bet kažin ar atsiperka. Beje, kriptonas tinka tik iki 12mm tarpams tarps stiklų (4 stiklai pakete).
Aiškinausi, kiek šilumai turi įtakos atstumas tarp stiklų. Iš vienos pusės: didesnis atstumas geriau, bet didinant atstumą oras pradeda cirkuliuoti ratais. Optimalus atstumas yra apie 18mm. (ISO ir NFRC - tai skirtini matavimo būdai)
Vienas 6mm stiklas privalomas vitrininiuose stikluose, bet privačiuose namuose to retai kas laikosi.
Tamsinti, saulės kontrolės stiklai mūsų klimate kažin ar tinkami. Pernelyg jie tamsina. Pamenu vienas naujakurys skundėsi "Nesitikėjau, kad taip užtamsins...".

Papildomi priedai

Laminavimas - apie +20%. Dažymas - apie +30%.
Saugi, sunkiau išlaužiama furnitūra "grybukais" ir iš išorės neatidaromos rankenos kainuoja nedaug.



Šiuolaikinis lango montavimas mūre su garo, difuzinėm ar/ir besiplečiančiom juostom. Tai brangiau, bet būtina. O dar geresnis bet brangesnis yra montavimas apšiltinimo sluoksnyje 'su išnešimu'. Plačiau:
http://www.poliservis.lt/info/papildomi-skyriai/i3-langu-montavimo-sistema
http://remontogidas.lt/images/Konstrukcijos/Profesionalus%20langu%20montavimas.%20www.remontogidas.lt.pdf
http://www.reimpex.lt/site/files/Reimpex_failai/Montavimo_medziagos/Langu_montavimo_siltinimo_ir_sandarinimo_technologijos_v_2012_11.pdf


Langų gamintojo pasirinkimas: Gamlana

Išsirinkus tinkamą profilį, laikas rinktis kas gamins langus.
Man geriausius pasiūlymus davė www.gamlana.lt ir www.velansta.lt.
Abi, seniai dirbančios, ir su dideliais objektais, nebijančios inovacijų: gamina ir naujo S9000 profilio langus.
Kaip gi taip? Firmučių tinklapiai blankūs, pardavimo ofisų praktiškai nėra, reklamos nėra, o jos dirba ir dar kaina mažą siūlo?!  Ogi taip - tai įmonės kurioms reklamos nereikia :)
Atkreipkite  dėmesį, abi firmos siūlo TIK Gealan profilio langus. Tai todėl, kad firmos pačios langus gamina. Dauguma kitų - tiesiog patys negaminantys prekeiviai. Tai nėra labai blogai bet jei dirbi su 15 profilių, galvoje - košė ... Kažin ar tokie pardavėjai gerai žino visus niuansus.
Pasirinkau Gamlana, nes Velansta ofisas už oro uosto, o Gamlana - arčiau. Be to Gealan patvirtino, jog Gamlana - pažįstamas, rimtas gamintojas. Štai mažos šalies, "švogerių krašto" privalumai - visi pažįstami, gali garantuoti ;)
Beje, visi kiti, reklamose ir parodose mirguliuojantys, tipo nuolaidas siūlantys gamintojai atsiuntė apie 20% brangesnius pasiūlymus; neretai piršdami savo neaišku kur ir kieno gamintus profilius ir langus. Fu. Rimti gamintojai duoda tiesiog sąžiningą kainą, be jokių nuolaidų.

Langų įstatymas

Užsakius, teko palaukti beveik mėnesį, nes vasarą pats darbų įkarštis.
Sutartą dieną atvažiavo 3 specialistai. Negaliu vadinti jų darbininkais nes greit supratau jog savo darbą gerai išmano, visi trys!
Per 5 valandas įstatė 7 langus (įskaitant terasos duris).


Pirma langai "paruošiami" šiems užklijuojant garo ir difuzines juostas.
Tada lygiai statomi ant plokštelių.



Langai prie dujų silikato sienos tvirtinami tokiais 152 ar 182 mm varžtais (yra parduotuvėse). Bet net tokie laiko silpnai. Na ne tragedija, juk putos langą laiko gerai.
Jei norima rimto tvirtumo dujų silikate, reikia tvirtinti su kaiščiais (vargas nemažas) arba Gamlanos pasiūlytu metodu: vėliau varžtus išsukti ir vėl įsukti su klijais.
Išbadžiau su klijais. Toks metodas tikrai tvirtas. Gal vėliau taip padariusiu varstomose langų dalyse.


Balto profilio languose paliekami apie 1.5-2 cm tarpai šonuose, o tamsesniuose - 2-3 cm tarpais, nes laminuoti langai saulėje labiau įšyla, labiau 'vaikšto'.
Tarpai užpurškiami mažai besiplečiančiomis putomis. Purkšti reikia 'per kelis kartus', po truputi.
Prieš užklijuojant juostas reikia palaukti kol putos sustings. Galima ir kitą dieną.
Priekaištėlis Gamlanai - gal per greit užklijavo, putoms gerai nesustingus, bet purškė per kelis kartus. Tai vienintelis priekaištas įstatytojams.



Pažiūrėjus, darbelis rodos nesudėtingas, galima ir pačiam padaryt.
Bet jei yra vitrinos, tai būtinas stiklo paketo griebtuvas ir 3 žmonės.



Terasos durys

Dėl jų daug galvos nekvaršinau, užsakiau "tiesiog optimalias, kokias visi daro". Gavau šiek tiek siurprizą, nes nesitikėjau tokio aukšto slenksčio. Na ką padarysi. Juk žemų slenksčių durys ir brangesnės ir šilumai laidesnės. Išsikišimą gal reikės tiesiog nupjauti.
Gealan aišku siūlo ir normalias duris, su 2cm slenksčiu. Dabar žinosiu :)



Kac verdiktas: puiku!




Čia nemokamai pareklamavau Lietuvoje gamintą produkciją nes na užkniso mirtinai tas lietuviškų produktų niekinimas ir lenkiškų aukštinimas. Kaip lenkiškas gali būti geresnis ir pigesnis jei darbo jėga ten brangesnė, o dar atvežti reikia? Stebuklų nebūna. O tautiečiai visiškai nei galvos nei savigarbos neturi :(

Iki ;)

2016-08-15

Polistirolo pjaustyklė iš seno „vėjelio“

Kiekvienas statytojo blog'as turi turėt 2 privalomus įrašus:
  1. Valio, aš pradedu statybas! (vėliau entuziazmas slūgsta ;)
  2. Kaip aš pasidariau putplasčio pjaustyklę

Statydamas namą pats matai 'kritines' reikšmingas vietas, kurias samdyti statybininkai dažnai praleidžia, nepadaro. Viena tokių - ta stoglangio ir langų angokraščiai. Ten daug šilumos prarandama. Ypač prastai pastatytuose namuose ten net šerkšnas žiemą būna.
Taigi, pasimokius iš savų ir svetimų klaidų nutariau langus apšiltinti putplasčio kampukais.
Juos išpjauti galima tik su karšta viela.
Apie langų, jų angokraščius ir šiltinimą bus atskira tema -  daug ten niuansų ... Neprisiruošiu.



Gerą pjaustylę galima nuomotis brangiai, ar pasidaryti.
Kiti blogeriai savo variantus jau rodė: IRnamas, Ritarda, rimtesnės.
Čia mano versija ;)

Pjaustyklė daroma iš 3 dalių: vielos, transformatoriaus ir rėmo.

Viela

Viela paimta iš seno plerpiančio vėjelio-šildytuvo.
Šildytuvo viela kaitinama 220v, jos ten yra apie 3-5 m, tad vieno šildytuvo pakaks 10 mažoms ir 3 didelėms pjaustyklės ;) Bet viela nėra labai tvirta, dirbant, lankstant gali trūkti, tik atsarginių gabaliukų prireiks.


Transformatorius

Tai brangiausia dalis.  Arba naudokit kas po ranka papuolė.
Geriausia turėti 12-50v reguliuojamos įtampos maitinimo šaltinį. Tokios įtampos pakaks įkaitinti 40-150cm vielai. Srovė apskaičiuojama paprastai: P/U = 2000W/220V = 10A. Nemažai...
Kartais naudojami seni kompiuterių maitinimo blokai, bet man toks sprendimas nepatiko - tie blokai impulsiniai, turi savo valdymą. Ką žinai kaip sureaguos....? Be to 12V yra mažoka. Su tiek galima pjaustyti tik iki 30cm putplastį.
Aš panaudojau seną gera transformatorių, kuris kažkada buvo naudojamas halogeninėms lemputėms.
12V pakako, nes daugiau 30cm angokraščiams nereikėjo.


Rėmas

Čia jau erdvė fantazija. Per valandą iš medukų susikaliau fiksuotą rėmą, kuris tinka tik 1 kampo pjūviams.
Fotkėse parodyta 5x10cm kampo pjovimo konfiguracija.
Po putplasčiu padėjus 2cm lentelę gaunu 3x6cm pjovėją, o apatinį meduką persukus dešiniau, gavau 5x20cm pjovėją. Su 'šaibomis' galima subtiliai pareguliuoti vielos aukštį.
Viela įtempiama tiesiog virvute, nors geriau ten spyruoklę įdėti.





Štai, angokraščiai apšiltinti. Apie tai vėliau.


Lifehack olimpine tema ;)
Antras krepšinio lanko gyvenimas


2014-11-04

20 m sąramos

Kiekvieną blog'o įrašą norisi pradėti įspėjimu:
nedarykite taip, tai blog'as kaip nepatyrę  mėgėjai namą stato! :)
Taip, realiai šių darbų nedarę.
Vienas kitas padėjėjas kartais turi panašios patirties, bet juk niekas nesam statybininkai.
O norisi padaryti GERAI. Ypač kai daromas toks rimtas dalykas kaip vitrininių langų sąramos.
Jei tai skaito koks profas ar neprofas su patirtimi, laukiu dalykiškų komentarų.




Beje, dujų silikato pokus visai verta susimesti prie sienų. Taip jie naudojami kaip pastoliai.
Arba toliau nuo sienų, kad netrukdytų kitiems pastoliams.

Taigi, šiandien sąramas betonavome.

Dujų silikato gamintojai parduoda ir sąraminius blokus - tai liktiniai klojinai. U blokus reikia priklijuoti, paremti ir prikrėsti betono :) Paprasta.
Aišku, būtinas ir armatūros karkasas. Šalia jo rekomenduojama įdėti ir 5cm šilumos izoliaciją. Mes dėjom putplastį, priklijavom putomis.
Tie šilčiausi 50cm Aeroc blokai tikrai gana trapūs, tad bijojau, jog su U blokais bus išvis neįmanoma dirbti. Bet jie stipresni. Statant, pjaustant nesulūžo nei vienas U blokas. Net atpjovus 2-3 cm pločio blokelį tarpui užkimšti.
Išmatavimai: http://www.aeroc.lt/user_upload/uplokk.gif

Konstrukcija

Pas mus saulės pusėje yra 3 langai greta, po 2,5-3m.

Tiksliai nepamenu  visų niuansų, bet AEROC inžinierius sakė kad OK, taip galima daryt.
Tik atsidrausdami, vitrininių langų sąramą darėme vientisą, 11m. Armatūros taip pat nepagailėjome: apačioje 3 strypai po 16mm.
Laikančiuosius karkasus gan pigiai, tiksliai ir greitai sulankstė /google: "armatūros lankstiniai"/


Betonavimas

Užtruko, kol nusprendėme kokiu santykiu maišyti cementą ir turėtą grubų smėlį.
Pagal normas 250-500 kg/kubą. Vieni sako tai 1:5 tūrio.
Visgi nutariau nerizikuoti, cemento negailėti ir maišyti 1 kibiriukas cemento su 3-4 kibiriukais pusžvyrio. Į maišyklę pirma metamas pusžvyris ir cementas; šiems išsimaišius pilamas vanduo.
Svarbu: vandens nepadauginti, nes jis silpnina betoną. Jo turi būti tiek, kad betonu būtų tik tik įmanoma sukimšti visas angas. Gerai sukimšti, sutrombuoti taip pat būtina.
Beje, dujų silikatas įgeria vandenį, tad  prieš betonavimo darbus verta jį palaistyti vandeniu - kad labai greitai nenusausintų betono.


Kažkur mačiau grafikus, kad 20C temperatūroje betonas 50% stiprumo įgauna per kelias dienas, kitus 40% - per 30 dienų, o paskutinį 1% - per 100 metų ;)
Taigi, už kelių dienų galėsiu sumūryt dar 1 eilę ir padaryt betoninį žiedą. To pakaks šiais metais.

Skaičiai: 3 žmonės per 10 valandų sudėjo putplastį, surišo sudėjo armatūrą, subetonavo.
Sunaudota 170 kg cemento 20m sąramoms.