Rodomi pranešimai su žymėmis Tambūras. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Tambūras. Rodyti visus pranešimus

2019-09-30

Permatomos lauko durys, tambūrui

Pagaliau tambūrą pilnai įdurinom :)
Jame net 3 durys ir dar 2 durys katei!

Tambūras

Tambūras šaltesniuose kraštuose skirtas šilumai neišleisti, kartais nusitrepsėti ir drabužius pakabinti. Dar tinka daržovių saugojimui jei nėra rūsio ;) Taigi, dalykas neblogas.
Mūsų name tambūras pastatytas kaip priestatas ir lengvai apšiltintas 5cm vata:

Kodėl tiek durų?

Sumąstėm taip: žiemą tambūras atlieka savo funkciją. L7 nevarstomas, vaikštom pro D1 ir D2.
Vasarą D2 uždaros, L7 visad atviros, vaikštom per jas. D1 rakinamos.
Šitą sprendimą naudojam jau gerą pusmetį. Kol kas patinka :)


Kokios durys?

Tik permatomos. Nesuprantu kodėl žmonės vis dar stato visokias šarvuotas, su 3 spynom. Vagims lengviau langą išdaužti. O ir šiaip nesu susidūręs su vagystėm. Dabar ir apsauga, filmavimas paplitę - ramu gyventi ir už paprastų durų pro kurias matosi puikus vaizdas ;)

Savo langus dėjome praktiškus, plastmasinius iš lietuviškai-vokiško GEALAN profilio.
Tai duris taip pat GEALAN, iš senų pažįstamų www.velansta.lt - jie ir patys gamina, o ne perparduoda kaip dauguma.
Langus dėjom rimtesnio profilio S9000, su 3 stiklais. O durims pakako ir paprastesnio S8000 profilio su 2 stiklais - juk žiemą dvigubos durys šilumą saugo. Neperšals ;)

Pirma mąstėm, gal dėti "Armoniką", bet jos smarkiai brangios, apie 1400€ už 180 cm. Tiesiog pati konstrukcija brangi ir neverta armoniką dėti į siaurą angą.

Armonikos durys

Įprastos langinio profilio terasinės durys kainavo kur kas pigiau - 440€

Pirminis pasiūlymas

Durų kaina

Taigi, praeitą rudenį suderinom kad statysim 2 durinio profilio duris ir vienas - langinio/terasinio.
Durys kainuoja apie 550€, su akrininiu padengimu apie 600€. Atvežimas, įstatymas su visom geriausiom medžiagom - dar +100€ durims. Viso 1800€
Gal pas lenkus ir pigiau, bet čia esi garantuotas dėl kokybės ;)

Durų montavimas žiemą

Net 4 vyrai užtruko 2 valandas. Yra ką ten veikti.




Duris montavo kai lengvai šalo, bet tame nieko baisaus - yra technologijos ir žiemos montažui. Naudojamos žieminės putos, o blokeliai pašildomi fenu ir apipurškiami specialiu gruntu balionėlyje - tikrai garo juostas prilipdo puikia.

 

Velanstą galiu rekomenduoti. Nors savo tinklapio www.velansta.lt, šmikiai, vis neatsinaujina.
Atseit ir taip juos žino ;)

Durų montavimas į dujų silikatą patiems

Vidinių durų montavimą atidėjo nes anga dar nebuvo paruošta.
Susimontavom patys. Eiga:
  • Išėmėm varčią iš staktos
  • Sumontavom išlyginom staktą
  • Pragręžėm skyles: po 5 iš kiekvienos pusės ir 2 viršuje
  • Išėmėm staktą, pagilinom ir praplatinom skyles. Privarėm (bet kokių) klijų
  • Įstatėm staktą atgal, išlyginom
  • Susukom ilgiausius/storiausius rastus varžtus
  • Užpurškėm, palaukėm, užpurškėm dar, palaukėm kol sustings, nupjovėm.
  • Prie sienos priklijavom garo juostas
  • Įstatėm varčią
Tryse, neskubėdami, per pusdienį padarėm. Bet nebuvo lengva - durys sunkios.
Be to klaidos kaina nemaža. Staktą reikia įstatyti labai tiksliai, kad nebūtų jokio 'rombiškumo', nei 2mm, nes bus toks plyšys viršuje ar apačioje, durys sunkiai darinėsis.
Žaidėm lazeriukais, gulsčiuskais ir pagaliukais atramai.



Jau mėnuo, durys laiko gerai. Nors į gana trapų dujų silikatą montuotos. Dar pastiprinsim užtinkavę iš visų pusių.

Katės angas padarėm paprastai, per sieną. Nors pirma fantazavom apie dureles duryse :)


Rezultatas - gražu :)

Bet gražu tik iš išorės. Viduje apdailos dar nėra...

Durinio Gealan profilio (dešinėje) slenkstukas minimalus
Rankena kukli bet pakankama
Gealan S8000 profilis turi 2 tarpines, S9000 - tris
Vidus laukia apdailos.. Matosi laukas
Vaizdas iš tambūro
Terasinis-langinis profilis turi slenkstuką


Apatinis metalinis profilis - tai jau mūsų sugalvota apdaila. Iš palangės skardos pasidarėm, priklijavom putom. Jau pusmetį veikia ir atrodo gerai.Abi išorinės lauko durys žiemą, sniegą ištvėrė puikiai, problemų nebuvo. Nors pagrindinių durų slenkstis labai žemas.

2019-07-08

Fasado apdaila tamsintu maumedžiu

Medinis fasadas - tai prabanga. Mes fasadą tinkavome.
Bet prie namo pastatėme tambūrą. Pagal dizaino principus ir pažįstamų ekspertų rekomendacijas, toks priestatas turi būti visai kitos apdailos ir spalvos. Namo spalvos priestatas atrodytų kaip koks prielipas.
Taigi, priestatą sumanėme medinį, tamsų. Štai rezultatas.

Apdaila maumedžio dailylentėmis

Maumedžio dailylentės

Įprastas (pigus) impregnantas nuvylė: prieš 5 metus statytas namukas atvirose vietose nusilupo. Gal rimtesnis impregnantas ar dažyvės laikys ilgiau, bet vis vien perdažinėt užknisa.


Impregnuotas medis po 5 metų

Nutarėm dėti natūralų nedažytą, niekaip neapsaugotą medį. Lauko poveikiui labiausiai atsparus maumedis. Taigi, pasirinktos maumedžio lauko dailylentės.
Koks profilis? Klasikinis horizontalios plačios ar modernios rombinės? Rombinės!

Fotkė 'iš interneto'

Pasirinkom minimalaus pločio 70x20mm dailylentes. Su jomis daugiau vargo, bet mažam priestatui labiau tinka.
Dailylentės pirktos iš www.alobera.lt . Tai nei arti nei pigiausia, bet daug ko turi. Ir vieninteliai turėjo siauras maumedžio rombo dailylentes vietoje. Kainavo lyg 12€/m2.

Dailylenčių juodinimas

Maumedžio dailylentės natūraliai juoduoja. Bet ne iškart ir netolygiai.
Iškart jas pajuodinti galima nutepus geležies sulfato tirpalu. Kainuoja apie 3€ už 100 g. Tiek pakanka apie 10m2 pajuodinimui.



Prieš tepdamas dailylentes gerai pašlapinau dieną. Tiesiog kažkodėl. Bet gal ir teisingai padaryta, nes sudrėkusios jos keičia formą. Kai kurios (apie 10%) šiek tiek pasisuko - išbrokavau, panaudojau kitiems dalykams.
Kai kurios lentos įgeria ir juoduoja staigiai, kitos lėčiau.


Nuteptos dailylentės atrodė skirtingai, tačiau per savaitę spalva susivienodino.
Beje, tai parodo kodėl maumedį beprasmiška impregnuoti spalvotai - jis beveik neįgeria.

Kur įgeria, juoduoja smarkiai

Geležies sulfatas dažo ne tik medį. Ant trinkelių jis greitai virsta rūdimi ir ruduoja. Tad ant trinkelių nedažykite, net išdžiuvęs ir nuplautas sulfatas patekęs ant trinkelių šias pagadina.

Daryta ankstyvą pavasarį

Sulfatas pagadino trinkeles. Nuplauti nušveisti nepavyko.

Tambūro apkalimas


Mūsų tamburas nešildomas ir šiltintas tik minimaliai - 5cm vatos. Tad visa konstrukcija elementari.





Tambūro plokščio stogo parapetas uždengtas metalu.
Dailylentes sukom su 3cm nerūdijančio plieno medvaržčiais. Kažkur skaičiau, kad net geriausi cinkuoti varžtai anksčiau ar vėliau parūdija ir nuvarva.
Kiek juos įsukti? Nuotraukoje ankščiau (iš interneto) varžtai neįsukti į medį iki galo. Gražu, bet dailylenčių juk nepritraukia?
Tarp dailylenčių darėme 2mm tarpą.

Angokraščių apdaila

Duris užsakėm kaip ir namo langus - iš gerai užsirekomendavusių GEALAN profilių pas pažįstamus www.velansta.lt . Durys laikosi puikiai. Bet apdailinti jų angokraščius buvo vargelio :)
Na viskas nuotraukose matosi.
Apdailos apačia - toks komplikuotas reikalas. Dailylenčių iki pat trinkelių nenuleisi - supus. Tai arba palikom tarpą arba uždėjom nuo palangių atlikusią skardą.





Dar buvo klausimas: kaip apdailinti kampus? Tiesiog sujungti lenteles sunku, daug krapštymosi.
uždėti tas pačias 2cm lentas? Masyvu, negražu. Uždengėm vidaus apdailos pajuodintais uosiniais kampais iš Senukų. Tiesiog priklijavom juos lengvai. Tikėtina, kad po 1-2 metų šie nukris. Tada galvosim ką rimtesnio uždėti ;)


Maumedžio dailylentės



Katė anga patenkinta :)  Nors anga dar be durų.

Dar liko stogelį padaryt virš durų. Bus įrašas ir apie jį.
Jei nori sekti įrašus - dešinėje yra naujienų prenumerata ;)

 

Maumedžio fasadas

+ po 2 metų. Atrodo identiškai kaip ir buvo.
Gal tik pačioje apačioje nuvarvėjimai matosi, ten kur matyt lietus atšokdamas nuo grindinio taškėsi.


2016-07-12

Kaip pasidaryti tambūrą ir plokščią stogą

Statydami namą vadovaujamės logika: „investuokime dabar, kol galime, daugiau, kad vėliau mokėt mažiau“. Tad statome kuo šiltesnį namą, o tokiam namui nešildomas tambūras yra (beveik) privalomas.
Visgi... net ir šilumos taupytojai kartais atsisako tambūro o įrengia super-šiltas arba dvigubas duris.
Tad pirma gal apklausa: kaip darote/darėte jūs?


Taigi, uždengę namo stogą ėmėmės ir tambūro. Statant, dizaino klausimais mus konsultuoja giminaitė architektė. Dažnokai jos pasiūlymai būna gana ultimatyvūs: „Paklosit laminatą - į svečius neisiu!" :) Bet į patyrusio žmogaus rekomendacijas atsižvelgti verta, nes gali gautis taip...
Achitektė teisingai pastebėjo, nedidelis tos pačios stilistikos priestatas atrodo blogai, „kaimiškai“:
Rimti architektai taip rodos nedaro, o siūlo tik kitokio stiliaus priestatus:

Taigi, mūsų tambūras-priestatas suprojektuotas kitoks: plokščiu stogu ir apkaltas medžio spalvos lentelėmis (o namą tinkuosime baltai/pilkai). Brėžinyje pavaizduotas ir tambūro stogelis, bet jo atsisakėm paprastindami konstrukciją. Paskui ką nors primontuosim.



Naujasnė versija:

2 durys: vasarinės ir žieminės!
Taip, tambūre yra mažesnės normalios žieminės durys, bet spontaniškai, lango vietoje, atsirado didelės stumdomos durys, kurios vasarą visad bus atviros. Pagalvojom, jog vasarą norėsis tiesiai vaikščioti į sodo namelį priešais.

Tambūro pamatas

Šį pamatą, kaip ir viso namo, darėme plokšią. Tai tiesiog 10cm betono plokštė putplastyje, ant gerai sutrombuoto smėlio/žvyro. Tokį prielipą reikia daryti ir konstruktiškai ir šilumos prasme atskirai nuo pagrindinio namo pamato, nesujungiant.


Tambūro sienos

Nors visas namas statytas iš storų dujų silikato sienų, tambūrą statėm iš įprastų silikatinių blokelių nes norėjosi ir kitas technologijas pabandyti, tambūras bus nešildomas, o be to šilti blokeliai pas mus baigėsi ;)



Stogelis bus šiltintas vata tarp 'gegnių'. SVARBU: ši vata turi vėdintis į išorę, tad reikės padaryti skylutes į lauką, pro 'gegnes' į sienos šiltinimą.

Kadangi tambūras turi kitą pamatą, tambūro sienas nereikia jungti prie namo. Tad mūrijant paliktas tarpelis kuris užpurkštas. Tikėtina, kad tambūras šiek tiek judės ir tarpelį kartais teks lopyt. Visgi, tai mažesnis blogis už byrančias sienas. Va vieną laikančią koloną teko sustiprinti metalo kampais.

Plokščias stogas

Dengimas atrodo taip:


Konstrukcija pasirinkta tokia: 'baseinas' su ertme šone, vandens ištekėjimui.
Pirma stogą padariau iš atlikusių lentelių, bet pasirodė jos nelygios, tad dar uždengiau plėve ir OSB.
Vandens nutekėjimui padariau metalinį liežuvėlį. Čia formuosi bitumu dengtas kanalas kuris eis į lataką. Stogo nuolydis - apie 5%.


Būtinus trikampius lengvai išpjoviau iš atlikusių dujų silikato blokų. Labai patogi medžiaga šiam reikalui: ir šilta ir nebijo degiklio - galima prilydyt. Įprastai kampuose putplastis dedamas.


Viskas dengiama prilydoma bitumine danga. Parduotuvėje paėmiau 2 rulonus: kažkokia pigi rusiška apatiniam sluoksniui ir rimta Mida V S4b su skalda viršuje. Sunaudojau visą, realiai gavosi kiek per daug: gal 3 sluoksniai, o kraštuose - 4-5. Bet noriu būti ramus ilgai.

Plokščią stogą dariau pats, pirmą kartą be jokio patarėjo, tad teko literatūrą pastudijuoti:
http://www.renobit.lt/dokumentai/instrukcijos/renobit_irengimo_instrukcija_ver1.pdf
http://www.vedrana.lt/images/default/source/attachments/prilydomos-dangos-ruloninies-stogo-dangos-montavimo-instrukcija.pdf
Gera instrukcija rusiškai - PDF
https://www.google.com/search?q=%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%9D%D0%98%D0%9A%D0%9E%D0%9B%D0%AC

Bitumo prilydymas

Na tai linksmiausia dalis ....  Net nesu matęs kaip tai daroma, bet yra youtube ;)

Dengimui reikėjo:
  • Dujų baliono.  Balioną už -niolika € užpildo pildymo stotys. Sunaudojau gal 1/4.
  • Reduktoriaus. Būtinas daiktas, kuris didžiulį baliono spaudimą sumažina iki reikalingos 1 atm.
  • Degiklis
  • Pjaustymo peilis, gramdiklis, lenktas armatūros gabalas (žr video)
  • Mūrininko pirštinės ir drabužiai išmetimui
  • Liaudis teisingai patarė turėt ir vandens su rimtu šlapiu skuduru.
    Tai praverčia prispaudžiant kaprizingus gabalus (kampuose)
  • Lentelė su aštriais vinukais gale. Ji padeda paimti suminkštėjusi bitumą ir uždėti jį galuose.


Dujų įrangą paskolino pažįstamas, parodė. Sakė su tuom 5m2 stogeliu užtruksiu dieną. Nepatikėjau ir užtrukau 2 dienas :)  Tai dėl to, kad DAUG kampukų - jie užtrunka ilgai, ten reikia daugiau sluoksnių dėti.
Lydant dangą rekomenduojama iškaitinti tiek, kad uždėta ji kraštuose 'išspaustų' kelis mm bitumo - tai ženklas kad bitumas gerai prisilydė. Bet taip įkaitinti nėra lengva, ypač kampuose. Tad teko ir kaitinti jau uždėtą dangą, kad labiau paminkštėtų ir mušti ją šlapia mazgote. Neidealiai, bet manau gavosi.
Lenta su vinukais:


Beje, prieš lydydamas dangą OSB ir blokelius užtepiau bitumine mastika (tiesiog šiaip). Išdžiuvusi mastika ugnies nebijo.
Kur nepavyko gerai prilydyt, kraštus užvarvinau išlydytu bitumu. Šį gavau skardinėje pašildęs dangos atraižas.


Viskas. Tambūrą šiais metais dėmesio pakaks.
Jį šiltinsim, langinsim, skardinsim ir dailinsim kitais metais.

Tuo metu sode avietės siaučia. O gervuogės dar tik dauginasi.