Rodomi pranešimai su žymėmis Pavėsinė. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Pavėsinė. Rodyti visus pranešimus

2023-07-27

Jauki pavėsinė

Pakabinom lemputes.. 2 metus statyta pavėsinė baigta.

O štai kaip buvo..  stirnos.
Tai vaizdas iš namo.  Prie namo pasidarėm terasą, šildytis saulėje. Bet vasarą ten per karšta.
Pavėsinę darėme atsuktą priešinga kryptimi - į šiaurę. Nors vakaro saulė į ją papuola.

Kažkada ten stirnos vaikščiojo

Pavėsinės pamatas paprastas: apie 60cm gylio betoniniai blokai kampuose ir 2 centre.


 Pavėsinės dydį sąlygojo lentų ilgis: gavosi 3x6m. 1/3 jos (3x2m) skirta židiniui ir daržo įrankinei.

Stogas: lauko fanera dengta prilydoma bitumine danga. Aprašyta čia.
Kol kas puikiai laiko antrus metus.

Židinys kepimui  ir šilumai nelabai pavyko. Dariau jį 2 sluoksnių: vidinis iš šamotinių plytų, o išorinis iš paprastų. Kaminas irgi 2 sluoksnių. Per tą oro tarpą norėjau imti pašildytą orą ir pūsti į pavėsinę, po suolu. Bet paaiškėjo, kad net ir kelias val deginimo, krosnies tarpinis sluoksnis nelabai įkaista ir to šilto oro nėra. Kai ką jungiau metaliniais stypais.. krosnis kaisdama juda, yra trūkio linijų. Dar tvarkysiu gal.

Bet naudojimui visiškai tinka, džiugina.

 Kaimynas  gurmanas pasidarė atskirą kepimo kampą, o židinys ten .. elektrinis.

Ant pavėsinės užkroviau 4 saulės kolektorius. 1.2 KW galia kol kas efektyviai naudojama tik kai šildoma (pavasarį ir rudenį). Bet jau nupirkti akumuliatoriai...

Foto aukščiau matosi ir vandens nuvedimas nuo stogo - jis naudojamas šiltnamyje čia pat.

Norėjos tradiciškos tamsios medžios spalvos ir.. šviesių lubų. Gavosi gerai.
Balta: tai vos vos balintas bespalvis vandeninis medžio lakas.
Juoda: geležies sulfatas.

Stalas - taip pat savadarbis. Žiemą išstovėjo, kaip naujas atrodo.



Daržo saldėliuko durys - stumdomos. Patinka, pasiteisino. Šiaip iki žiemos jos atviros.

Aplink pavėsinę padarytas ir gardas vijokliniams. Kaip ir pakelta lysvė - su skarda.

Pagaliau.
Pavėsinė pasukta į šiaurę - saugo nuo saulės ir džiugina vakaro šviesa... ir židinio šiluma.

 Apšvietimas ... nupiginta Ikea lempa su 3W lempute! Tiek pakanka jaukiam apšvietimui.
3W girlianda dar tiek pat šviesos duoda. Nors tiek skaitymui nepakanka. Teks dar kokią 5W lemputę padaryt.

Kas blogai?
Judantis židinys ir nepadarytas nuolydis - ant grindų vanduo užsistovi.
Beje, po pavėsine pripylėme smėlio, žemių rodos nepalikom, geotekstile uždengėm, bet ten vis vien pelėnai apsigyveno. Jie šiaip kenkėjai, knisa velėną aplink pavėsinę, lenda į šiltnamį.

2020-11-15

Prilydomas stogas pavėsinei - lietlempe

Sumanėm pavėsinę statyti. Kuo dengti stogą?
Paprasčiausia yra skarda arba banguota danga arba bituminėmis čerpelėmis.
Bet visa tai nepatiko. Norisi, kad kuo labiau su aplinka susilietu.
O bituminė prilydoma danga su pabarstytu skalūnu - gana kuklus ir natūraliai atrodantis dalykas. Taip, nafta bet gal labai nesmirdės ir laikys ilgai ;)


Ruloninė danga lydoma dujiniu degikliu. Turiu patirties jau  - lydžiau tambūro stogą.
Bet dujinis degiklis su balionu yra didokas, sunkoka su juo sukiotis mažoje erdvėje.

Visad svajojau turėti liepsnosvadį...
Na maža kas,  zombie apocalypse. Yra rimtų daiktų, bet truput didoka investicija. Nusipirkau pabandymui klasikinę lietlempę.

Lietlempė kiniška, kainuoja 20€. Ir ukrainietiškos parduodamos.
Šis daiktas maitinamas benzinu, kuris įpilamas į 1L baką, jame šia pompa sukuriamas slėgis.
Benzinas leidžiamas per ploną skylutę atsukus rankenėlę.
Pirma lietlempei reikia apšilti: į vonelę po degikliu prileidžiama šiek tiek benzino ir padegama.
Tai buvo pirma nežiniuko patirtis su lietlempe ir ją pakurti pagal Youtube patarimus nesisekė - vis užsiteršdavo degiklis. Jį pravalydavau adata.
Manau kad: arba užpyliau prastą benzą arba netyčia dyzeliną arba bake buvo purvo (alyvos).
Išpylus ir pripylus naujo kuro (benzo) dirbo puikiai.
ĮSPĖJIMAS: tai ne žaislas. Va sprogo neseniai. Spėju.. vaikas pernelyg pompa užsižaidė.


Iškarti įspėju, kad lietlempė neskirta tokiam darbui - per mažai galios. Ypač kai šalta. Bet įmanoma.
Jei nėra vėjo tai ruloną galima prilydyt >10C temperatūroje, nors užtrunka ilgai..
O kai 20 ar 30C laipsnių tai kur kas greičiau einasi.

Pagrindinė stogo danga buvo fanerinė. Kodėl ne OSB? O todėl :)  Gražiau iš apačios. Fanerą 70-100cm atraižomis parduoda visokios firmutės, patogu pačiam atsivežti. Beje, būtina pirkti lauko fanerą kuri klijuota tamsiais, drėgmei atspariais klijais.
Fanerą uždėję ištepėm keliais sluoksniais bituminės mastikos. Ši, beje lietlempės ugnies nebijojo, neatšoko.
Stogo kraštus užsukom palangių ruošiniais. Paprasta, pigu, pakankama.


Pavėsinės statybas ir apdailą pratęsim kitais metais jau.
Beje, prieš 4 metus užlydytas stogas laiko puikiai. Nors šiaurės pusėje jau samanos pradėjo augti ir šiukšlių prisikaupė..