Rodomi pranešimai su žymėmis Dizainas. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Dizainas. Rodyti visus pranešimus

2019-06-13

Juodai-mėlynų fasadų mada


Apie spalvas ir stilių ;)
Kai tik gavom laisvės ir pinigų, tradicijų ir supratimo nelabai buvo. Dažnai pakeliavę po pietų kraštus, susižavėję raudonais stogais ir linksmomis spalvotomis sienomis, ėmė ir čia statyti. Atseit "gyvenimas bus spalvingesnis"! Bet vakaruose, net ir spalvoti namukų spalvos atidžiai derinamoms tarpusavyje, prie aplinkos. Linksmai Varlamom apie tai rašė.
Na, spalvomis jau pasisotinom ir ateina skandinaviško stiliaus mada: juodai-pilkai-melsva. Atrodo  ilgam. Visgi tai labiau tinka mūsų charakteriui nei rausvai-oranžinis pietų kraštų stilius.

Pasižvalgykim ;)
Nauji kvartalai apie Vilnių statomi saikingomis spalvomis



Pastebėtas raudonas-žalias išsišokėlis.   Kažkaip negražiai, jaukia visą kvartalo stilių.


Drąsesni bando skandinaviškus melsvus namukus daryti. Estijoje tokių vis daugiau. Bet ar mums tinka, nesu tikras. Bet gražūs, kai jų ne per daug.

 
Bet išsiskirti visgi norisi. Net keli namai greta užsirišo raudoną kaklaraištį ;)


Šis žemiau anksčiau buvo oranžinis, medžio spalvos. Bet perdažė. Rudas stogas liko.


Lenkija didelė. Margumynų pasitaiko, bet rodos dominuoja saikinga tamsiai ruda.
Šiame name ruda ir pilki pagražinimai gal nelabai dera. Iš bėdos.



Neįvykusi prezidentė irgi kukliai pasistatė: https://www.15min.lt/verslas/galerija/ingridos-simonytes-namas-pavilnyje-172508#_

Kaip pasirinkti spalvas?

Nežinau. Nesu dizaineris. Bet pats atradau porą triukų.
Patikusio namuko spalvą galima nustatyti ir iš toli. Taip net geriau.
Kaimynas dažė pilkai. Bet pilka/balta spalva prisitaiko prie aplinkos: vasarą ji žalsva (nes atspindi nuo žolės), o žiemą - melsva.



Pasirinkite bazinę spalvą (paletę). Mūsų atveju buvo rusvos gegnės.
Na negalėjau statyti vien pilkai... nors draugė pageidavo ;)


Tada kitas spalvas rinkitės iš šios paletės arba derinkite prie šios spalvos.
Mes pasirinkome tos pačios paletės, minimalaus intensyvumo spalvą - juk ne veltui sakoma kad nudažius spalva 'paryškėja'. Jei spalva renkama tik lapuke. O šitaip parinkus realioje situacijoje spalva gavosi kaip ir nuotraukoje. Nors ir tokia pasirodė vos per ryški.


Cokolio apdailai reikalavimai mažesni. Pilka paprastai tinka visada.


Nelaimė: čerpių emalė pabyrėjo

Na beveik į temą... Mūsų gražusis stogas antrais metais pradėjo byrėti ir vis byra...


Byrėjimai net panašios formos - akivaizdus emalės dengimo brokas.
Aš labai nesijaudinau dėl to: juk civilizuotai jau gyvename. Juk nereikės su byta išmušinėti.
Tik nesenai prisiruošiau pardavėjui paskambinti. Šis atvažiavo, apžiūrėjo, patvirtino jog tikrai, buvo broko toje čerpių partijoje, pakeis.


Jei norite sekti šio namo statybas toliau, dešinėje įveskite savo el. pašto adresą - gausite automatinę žinutę apie naują įrašą. Bus dar daug ko ;)

2016-09-13

Spalvų ir dizaino idėjos

Jau minėjau, kad mano 1/2 nemėgsta tradicinio rudo atspalvio.
Na ir man jis jau atsibodo sename bute.
Bet kaip kitaip?  Kitokias spalvas parinkti ir suderinti gana sunku. Be brangiaus dizainerio tai nesiryžtume daryti. O ir šiaip nesiryžtume. Tad bus tradicinis rudas, bet kiek įmanomai mažiau intensyvus. Beje, didesniame plote spalva intensyvėja, tad rinkdamiesi spalvą imkite mažiau spalvos. O gyvenant ilgiau, spalvos pabosta. Pastelinės spalvos - praktiškiausia jei neketini remontus kas 5 metus daryt ;)



Pirmas žingsnis link išvaizdos:
Nusipirktas TINKAMOS spalvos 32 klases, 7mm, 192mm pločio laminatas 2-am aukštui



6,49€ /m2 po nuolaidos. Atrodo labai gerai: nei per rausvas nei per baltas. Su lengvu žalio atspalviu ir paryškintais sujungimais. Sutarėm vienbalsiai rinkdamiesi iš 20 kitų rudų :)
Kodėl laminatas? Tai tik 2-aukštui. Ten bus sausos šildomos grindys ir mažiau judėjimo. O 1-ame aukšte bus parketlentės arba vinilinė (PVC) danga. Neapsisprendžiam. Gal pas pasidarė vinilinę? Įspūdžiai?
Norisi praktiško ir nebjauraus dalyko. Parketlentės - gražu, bet su šildymu nelabai draugauja.
O brangus vinilas yra ir gražus ir praktiškas - jokių problemų dešimtmečiams. Tik ne medis tai.

Dizaino idėjos

Gal kam pravers: mūsų dizaino idėjų paieškos - internete parankioti paveiksliukai, kaip turėtų ar neturėtų atrodyt 'svajonių' namai ;)
https://app.box.com/s/9m4i9eyo4x02gvozlit5ho4h31ttsyi9
ir čia https://app.box.com/s/1xlcuoidbtis1zmuasknlqptmjh6d30y
Jei kam artimas toks stilius - parodykit savo radinius ;)

Beje, čia rusų gana mielas namukas - tai graži išimtis tame siaube rytuose ir tame Y-tube kanale ;)






Blog'o skaitytojai klausia, kaip gyvena Kac - namų dvasia? Gyvena gerai :)