Rodomi pranešimai su žymėmis Kiemas. Rodyti visus pranešimus
Rodomi pranešimai su žymėmis Kiemas. Rodyti visus pranešimus

2023-11-30

Kokį sniego valytuvą pirkti

Nesu ekspertas, bet greitai susidariau įspūdį kas blogai ir gerai.
Pirmiausia, jūs jau pavėlavote. Ką vasarą pirkau už 400€ dabar kainuoja 500-600€.
Taip, pirkau pigiausią valytuvą, bet pasirodė visai neblogas.
Patarimai:

Nepirkti elektrinio, kastuvu greičiau ir sveikiau
Nepirkti akumuliatorinio - išvis žaisliukas

Benzininį sau siūlyčiau pirkti mažiausią. 50-60cm pločio yra pats tas, kad laisvai sukiotis, o jei 2m pločio kelią reikia nuvalyt tai kaip tik 4 pravažiavimais. Už 70cm pločio užmokėsit 2-3 kart daugiau bet jis ir sunkesnis.
Padangos nebūtinos didelės ir plačios, gali būt mažesni ratai, bet su aštresniu protektoriumi, kad geriau kibtų.

Pigūs valytuvai beveik visi yra labai panašūs ar net vienodi.
Visi jie turi 4 cilindrų benzininį, būtiną 2-stage sniego išmetimą,  savaeigiai, 6.5 aj pakanka mažam.

Sniego išmestuvas pas pigiausius dažnai:
plastmasinis - gal OK
žemas, kaip čia - nelabai gerai, geriau aukštesnis
sukiojamas rankena - gerai, patogu, greita. Visokie kiti variantai neatrodo patogiai

Bėgiu perjungimas apvalia rankenėle - norm, retai tenka juos junginėt, dažniausia ant MAX varyt.
4+1 bėgių mažoka. Geriau 5 į priekį, bus greičiau. Nes man greičio trūksta, variklį varau padidintomis apsukomis (galima pareguliuoti). 1 bėgio atgal pakanka - jei valytuvas nedidelis tai greičiau į ranka atgal patraukti, ne varikliu.

Sankabos ir valytuvo įjungimo rankenėlės, tos vertikalios yra patogios. Kiti variantai labai abejotini.

Valytuvo sraigtas turėtų būt ne vientiso metalo, o išlankstytas - toks tvirtesnis. Kaip čia ar labiau.
Sraigto velenas turi būt tvirtinamas ne tiesiog varžtu, o SPECIALIAIS fiksatoriais, kurie lengvai lūžta sraigtui už kažko rimčiau užkliuvus. Fiksatorių beje reikia turėt atsarginių (tam valytuvui).

Valytuvui paleisti reikės alyvos 0.6L ir dar tiek pat pirmam pakeitimui po kelių val. darbo. Vėliau alyvą keisti kas sezoną ar 25 val. Benzinas įprastas, su alyva nemaišomas.
Atsargoje verta turėt ir sraigto diržą. Sako jis dažniau trūksta. Kai prireiks, tai teks ieškoti ir pirkti už 30€ firminėse pard., kai įprasta jo kaina iki 10€.

Valytuvui manau nereikia elektrinio užvedimo - tai papildomas svoris. Variklis įprastas benzinonis, tad turi lengvai užsivesti iki -20C, laikantis instrukcijos.
Nereikia ir šildomų rankenų - geriau nusipirkti geras pirštines.
Iš komplektuojamų prožektorių prie rankenų jokios naudos. Geriau pačiam įmontuoti į priekinį kaušą.
Va, pasidariau iš 12v LED juostos ir 4S drono akumuliatoriaus - veikia beveik 2 val.

Namo kiemui valyt tokio nereikia, verčiau kastuvu pasidarbuot.
Apie valytuvą susimąsčiau kai vietinis traktoristas už atvažiavimą ir 15 min darbą kainą pakėlė nuo 20 iki 50€. Su šiuo valytuvu, 20cm sniego, 200m x 2m gatvę nuvalau per valandą.
Bet jis didesnes, suledijusias pusnis naikina sunkiai, tad apsileisti neverta, kelkraščius valyti irgi.


Pakeičiau tepalą po pirmų 3 val darbo, kas privaloma. Juodas.
Beje, tepalo išleidimo varžtas nepatogus, be prailginimo - jis būna brangesniuose modeliuose.
Paskui tepalą keisti lyg po 50 val ar kas sezoną.



2023-11-26

DIY lauko šviestuvai

Jau prireikė lauko šviestuvų.
Patiko maždaug tokie. Bet norėjos aukštesniu ir kad šviestų į žemę, neakintų.

Aukštesnių kainos prasideda nuo 50€, gražesni ir 200€ kainuoja. Kai šviestuvų reikia 10 tai ..
Tenka darytis pačiam, kaip visad. Nesinorėjo ir metalinio stulpo nes .. nesinorėjo.

Parduotuvėse galima rasti visokių sieninių lauko šviestuvų. Aš anksčiau po 5€ tokius nupirkau. Jie gana geros kokybės. (alternatyva: kiniški visokie)

3W šviestuviukus pritvirtinau prie 9x5cm obliuotos eglinės lentos. Uždėjau stogelį. Apačioje - dėžutė pajungimui. Na viskas nuotraukose aišku.  Medis dažytas įprastu geležies sulfatu (fotkėse dar nepajuodęs).
Stulpus įstačiau į pamūrytas 10cm vamzdžių nuopjovas. Stovi ne labai tvirtai, bet varna nenulenks, o užkliudžius automobiliu lengva atgal atlenkti.


 

Laidai išvedžioti po žeme, dar prieš trinkeles klojant.
Tuom pačiu pajungtas ir paprastas 10W prožektorius į medžius, kad bendrą erdvę apšviestų.


Beje, prieš 3 metus pakabintos pigios kiniškos lemputės vis dar šviečia! 
Tik kur kas blankiau.. Reikia daugiau įtampos paduoti, matyt.

2021-05-28

Mūsų aliumininis šiltnamis

Kiekviename lietuvio sklype privalo būti šiltnamis .. :)
Kokį rinktis ilgai nesvarstėme - geresnį. Kad aliumininis būtų, ilgaamžis. Geriau lietuviškas.
Tokių pasirinkimas prie 2 metus buvo nedidelis (dabar gal daugiau yra): GAMPRE.
Pasirinkom Sanus L-10.
Tai 2.20x4.30x2.10m šiltnamis su 6mm polikarbonato danga ir 2 automatiniais stoglangiais.
Šiltnamį gavome per kelias savaites. Dabar, atrodo, šiltnamis brangesnis o pristatymas net 2-3 mėnesiai?!

Šiltnamis atėjo gražioje dėžėje.
Pirma susukome rėmą, sužymėjome vietą, įkasėme HAUS pamato blokelius kaip pamatą.


Prisukome rėmą. Patiesėme kurmių tinklelį 2 sluoksniais.

Jau ir vainiką laikas kelti..


Būtina nepamiršti užklijuoti difuzinę juostą ant polikarbonato galų: skylėtą apačioje.
Beje, tai veikia. Po 2 metų šiltnamis atrodo kaip naujas :)


Šiltnamio kampiniai jungimai gana sudėtingi. Vieną niekaip negalėjom sujungti, šeštadienį paskambinom į Gampre, ten maloniai paaiškino ir foto atsiuntė. Įdomu, dabar taip būtų kai šiltnamiams 2 mėnesių eilė? :)


Takelio rėmas sukaltas iš atlikusių gegnių.

 

O takas padarytas iš plastikinių terasos lentų. Šios matyt ilgiau laikys tokioje vietoje?


Eilinis derlius .. Iki Kalėdų pakanka :)
Taip, agurkai su pomidorais - blogai. Bet ir su 1 šiltnamiu yra ką veisti. Antro statyti nesiruošiam.
Gal vertėjo pirkti ilgesnį Sanus L ir skirti jį į 2 dalis ..?

O šalia šiltnamio jau ir pavėsinė statoma.. Nors šiltnamis gana gražus, bet geriau ji paslėpti kiek įmanoma.


Aplink šiltnamį šaligatvio bortelius įmūryjom, padarėm dar lysvę:



Po 3 metų atrodo GERAI.

Maurus nuplovus bus kaip naujas :)
Taip, rasoja. Polikarbonatas bet minimaliai. Jokie augalai neužsiveisia nes išgaruoja greitai.

2020-08-18

Betoninės sodo plytelės - savadarbės

Pavasarį ėmėmės sodo tvarkymo darbų..
Takelius trinkeliuoti? NE! pernelyg parkas gaunasi.
Plyteliuoti? Gal, bet irgi pernelyg tvarkinga.

Nutarėm plyteles pasidaryti patys.
Minčių sėmėmės šiuose vaizduose.

Atrodo paprasta: pasidarei formą ir kepk.
BET ..

1: Reikia daug formų 

nes kiekvienai formelei atskirai betono nemaišysi.
Gavosi maždaug taip...  Susukom iš 2,5x5cm lentučių.
Mišiniui sustingus rėmas išardomas ir naudojamas vėl.


2: paviršių dengti akmenukais

Juk lygus betono paviršius slidus, negražus, banalus.
Reikia akmenukų ar skaldos. Išbandžiau 3 būdus

  1. Į betoną įmaišyti skaldos. Paprasčiausia bet brangoka.
  2. Ant betono pabarstyti akmenukų. Bet rezultatas nedžiugino. Atrodė nelabai o akmenukai dalis akmenukų nubyrėjo. Paniškai bijodamas jog šalčiai pradės ardyti tokį paviršių, šį dengiau betono laku. Tikiuos jis užpildė ertmes ir sutvirtino. Rezultate gaunasi taip pat brangoka :



  3. Betonuojama 2 sluoksniais: 4cm įprasto betono su armatūra + 1cm grindų betonavimo mišinys su akmenukais/granito_skalda



3: Paviršių nušveisti

Sustingus betonui viršutinį sluoksnį reikia nušveisti - išryškinti akmenukus.
Yra įvairūs variantai

  1. Nuplauti betoną vandeniu/kempine. Filmukuose tik šis būdas rodomas. Bandžiau plauti bet rezultatas netenkino.
    Spėju tai šiltiems klimatams. Tai nuplautas/atskiestas betonas nėra tvirtas - mūsų ledo neatlaikys.
    Gal... prastai valėsi ir todėl, kad naudojau granito skaldą o ne plautus jūros akmenukus.
  2. Nutariau valyt grubiai, jau sustingusį betoną. Štai tokie šveitikliai išmėginti.
    Plonų vielučių šveitiklis valo tik dar minkštą betoną. Storų vienučių - ir sustingusį, bet sunkiai. O štai betono šveitimo deimantinė galva poliruoja žvėriškai. Bet... visiškai lygiai, nuima faktūrą. Na bet toks poliravimas papasčiausias ir efektyviausias. O faktūra, spėju, atsiras po 5 metų betonui pradėjus irti, neišvengiamai.

Plytelių dėliojimas

Mūsų sodas kiek chaotiškas, kaip ir gamta. Dėl to plyteles darėme visas truputi skirtingas ir dėliojome specialiai "kreivai", pastumdydami. Bet darėme, kad būtų patogu vaikščioti: visų lygis idealiai vienodas o tarpas tarp plytelių - minimalus (1cm).

Plytelės dėliojamos įprastai: nukasus žemės sluoksnį pilamas žvyras ar smėlis. Kol kas laiko gerai o po žiemos parašysiu :)


Kur didelis vandens srautas, plytelių kraštą išbetonavom

 


2019-08-12

Trinkelių klojimas. Padarytos klaidos

Kiemo trinkeliavimas - tai tas darbas kurį būtina padaryti iki žiemos.
Ir tai reiškia jog meistrus turite susirasti jau dabar, nes dabar rasti geri specialistai galės pradėt dirbti tik ~ spalį... Na bent jau mums taip buvo, prieš metus. Paklojo su pirmuoju sniegu.

Atrodė taip. Jei vasarą vaizdelis pakenčiamas, tai rudenį ir pavasarį galima ir užklimpti.



Tik įvažiavimas pakenčiamos būklės - iš maltų statybos atliekų, pigiai

Trinkelių klojimo eiga

 Mūsų paskaičiuotas plotas buvo beveik 170m2.
Daug. Bet kažkaip netaupėm. Gal užkniso purvas ir tai pasirodė paprasčiausias būdas jį sutvarkyt ;)
Beje, iškirtimas viršuje 5,7 x 5,5 m - tai stotelė 2 mašinoms. realybėje pasirodė kiek per plati. Būtų pakakę 5x5m.


Vasarą sutartas meistras pradėjo dirbti lapkritį. Sutarėm jog dės pigiausias nespalvintas trinkeles. Taip, jau daug kam tokios pabodo, bet na klasika ir be to lyg naujesnės - suapvalintos.


Taigi, užvežė apytikrį trinkelių, bortų ir smėlio kiekį.
Susižymėjo perimetrą, Išstumdė smėlį ir sutrombavo.


Betonuojama dalis bortelių.


Trinkelių klojimas ant betoninio pagrindo

Toliau turėtu piltis skalda, bet jos nebegavo - Vilniuje aplinkelių tiesimo bumas, didieji viską išgraibo.
Yra kita technologija - plyteles kloti ant betoninio pagrindo. Tiesiog maišomas smėlis ir cementas, be vandens. Sunaudota apie paletė cemento.
Šis būdas žiemos išbandymą išlaikė, jokių svyravimų neatsirado.



Kompanija beje įdomi: pagrindinis meistras ir 2 'pastumk-patrauk' pagalbininkai. Šie beje, dirbo normaliai. O meistras toks sumanaus veido, gerąja prasme. Nustebau, kad dirba tiesiog klojiku. Paaiškino, kad jam tiesiog patinka šis darbas. Anksčiau dirbo prarabu statybose.
Matyt rado ramesnį darbą, bes streso.



Prie klojimą reikia nepamirši sukloti apšvietimo ir vartų laidus - paskutinis šansas ;)


Įvažiavime su asfaltu jungiasi spec borteliais.


Priešpaskutinis etapas: praeiti vibroplokšte, su guminiu padu.


Paskutinis darbelis tarpų užpylimas


Po metų, vakar.

Gražiai suklojo

Trinkelių klojimo kaina

Mokėjom lyg 20€ už kvadratą, už viską, be jokių bortų ilgio skaičiavimo.
Dabar jau 25-30€ kainuoja?
170m2 plotą užtruko 2 savaites, trise.

Tai vienas iš retų darbų kuriuos darėm ne patys.
Ir čia nieko sudėtingo, bet pagalvojus apie būtiną 400kg vibroplokštę... pasidavėm - darbą atidavėm specialistams.
Dėl darbo kokybės jokių priekaištų, bet nepersistengė ..

Padarytos klaidos

1)
Bene visi žmonės eina lengviausiu keliu, tad ir meistras padarė tik tiek kiek pasakiau, ne daugiau.
Pvz nuotraukoje aukščiau ties medžiu darė statų kampą, kuris trukdytų mašinai sukinėtis.
Pamačiau ir paprašiau nukirsti teisingai.
2)
Kita problema: lygius reikėjo formuoti geriau, padiskutavus.
Taip, yra nuolydis nuo namo, bet minimaliausias.
Be to ties įėjimu plytelės tiesiog siekia duris. Netyčia gavosi neįgaliesiems tinkantis įvažiavimas ;)
Bet žiemą sniegas ir ledas ten kelia problemų.
3)
Nedarytas joks lietaus vandens nuvedimas. Tokiam plote per liūtį atsiranda tiesiog upė, prisideda ir vanduo nuo stogo. Ši masė išplauna gruntą (foto žemiau). Išplautų ir pagrindą, jei po kiekvienos liūties jį neužpilčiau smėliu ;) 
Meistras pasakė: pažiūrėsim, tvarkysim vėliau. Gal ir logiška, bet manau patingėjo.
Problemas beje sutvarkėm patys, vėliau aprašysiu.



Problema atsirado ir (nuotraukoje žemiau) ten kur žalias automobilis ir vežimėlis: liūtis nuo aukštesnės vietos žemes neša ant trinkelių. Kartais. Problema dar neišspręsta. Gal tiesiog padarysim griovelius.
Bet galima buvo išspręsti aukštesniais borteliais tose vietose, trinkeliuojant.

4)
Vos nepadariau klaidos uždelsęs meistrų paiešką. Vos spėjo iki sniego. Vasarą reikia tartis.

Ar ne per daug ištrinkeliuota? Na daugoka... 5 automobiliai laisvai telpa.
Bet sklype vietos yra.
Trinkelės - banalu. Buvo mintis bandyt kokį žolės korį dėti. Bet ji turi dėtis ant tokio paties gero pagrindo, tad kaina nebūtų mažesnė.

Gražumėlis