2016-10-30

Teslos „saulės stogas“

I. Mask'as pristatė produktą:  čerpes su saulės elementais:Jau rašiau, kad vandeniniai saulės šildytuvai nėra perspektyvūs, o štai saulės baterijos pinga. Bet jų instaliavimas nėra pigus ir paprastas. Be to, baterijos ant stogo - negražu ir nepatogu.
Tad fotovoltinės čerpės - dėsninga evoliucija. "O juk tai taip akivaizdu! E.Musk'as naujo neišrado!"
Bet kodėl niekas anksčiau nesukruto? :)  Idėja elementari, bet puiki.
Musk'o kompanija gera ne ypatingais produktais, bet mūsų galvose keliamomis permainomis.
Elektromobilis 1000-čiui žmonių - jokiam gamintojui neįdomu. O milijonui žmonių galima pagaminti tikrai gerą automobilį. Taip pat su čerpėmis ar ir vakar pristatytais naujais, 14 KWh akumuliatoriais, kuriems Tesla duoda 10 metų garantiją. Kai yra gera paklausa, bus ir pasiūla. O kiti irgi sukrus gaminti panašius produktus.

Teslos Solar Roof JAV bus parduodami nuo 2017 vidurio.
Bus siūlomos 4 stilių čerpės. Jos stiklinės, tvirtos.Čia šiaip, kažkoks paveiksliukas apie kitokių  čerpių montavimą. Atrodo brangiai-prabangiai. Bet technologijos pinga. Panašūs produktai Lietuvą pasieks gal už 3-5 metų, o už 5-10 jau taps normaliu dalyku, tikiuos.

AP Photo/Gerry Broome

Beje, JAV veikia programa rent your roof: pardavėjas ant tavo stogo sumontuoja saulės elementus ir pasiima energijos perteklių.

Video pristatymas (nuo 7:20). Atrodo, kad niekas neatkreipė dėmesį į šalia esančius, saulės elementais padengtus namus, kol ranka neparodė :)

4 komentarai:

 1. Dengsiuos rulonine bitumine danga ir lauksiu čerpių ir geros kainos. Gal...:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. kazkaip pasakojo tik apie vizualine puse.. Idomu kaip techniskai isirengineja toks sprendimas, kaip is kiekvienos cerpes energija perduodama toliau, ka daryt, kai reikia nepilnos cerpes ir pan :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip pat, kaip aš šiferį užsidėjau nepjaustęs. +- pasidariau stogą reikiamo ilgio, dėdamas paskutinę šiferio eilę, dar karta prisipjoviau tiksliai sotgo kraštą.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Idomu ar bus lengva identifikuoti ir pakeisti sugedusia cele?
  Gal po 30 metu kai stogui gres kapitalinis tuomet ir pasikeiciau i autoriaus aprasyta stogo danga :)

  AtsakytiPanaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.