2021-11-02

Siurprizas: bus greitkelis per sklypą

Sklypą statyboms rinkomės beveik metus, ilgai ieškojom geriausios vietos. Radom, laimingi.
Bet kitus sklypus kuriuos svarstėm taip pat neužmirštam. Juk ten ilgai vaikštinėjom, svarstėm, jaukinomės. Ir dar ilgiau knisome visokius dokumentus.
Keli gražūs sklypai atkrito dėl potencialių pavojų: planuojamų autostradų, elektros linijų ar problemų su statybos leidimais.

Į tuos svarstytus sklypus mėgstame kartais grįžti, pasižiūrėti kaip sekas. Sekasi ne visiems gerai - pastebėtos problemos kai kur pasitvirtino.

Štai gražios vietos į Minsko pusę, Ivoniškėse, 20 min nuo Vilniaus centro ir nebrangiai...

Bet net 10 metų senumo bendrame rajono plane buvo numatytas Vilniaus rytinis aplinkelis per laukus kur žvalgėmės. Vėliau ten šiuos namukus pastatė. Pardavėjų (agentūra kažkokia) paklausiau, o kaip aplinkelis?  Atsakė blankiai, atseit jis netiksliai, bus toliau.
Buvo užsukę pasižvalgyt, mačiau moteris kažką kieme tvarkėsi, bet neklausiau jos ar žino. Kam gadinti nuotaiką... O gal ir žino??  Yra žmonės kuriems triukšmas nerūpi - visą laiką praleidžia namie.
Šiandien žiūriu, aplinkelis jau gana tiksliai pažymėtas - eina vos ne per namo kiemą.

Už kelių šimtų metrų statomas naujas kvartalas. Jame sklypai taip keistai išdėlioti. Kodėl? Todėl kad per vidurį kvartalo greitkelis eis!


Sau statosi?  Ar skuba užbaigti ir parduoti?
Įstatymas lyg numato, kad negalima pardavinėti nuslepiant NT trūkumus. Įdomu kaip bus šiais atvejais..

Taip taip, aplinkelis dar tik už 10 metų bus. Gal ir vėliau. Bet tikrai bus nes sunkvežimių srautas per Grigaičius ir dabar yra per didelis.

Atsargiai - gamtinis karkasas

Vakar aplankėm ir kitą sklypą. Jam grasino ne greitkelis o bendrąjame plane pažymėta DIDŽIULĖ elektros linija Vilnius-Baltarusija. Ją numatė dar kai kalbos apie naują Ignalinos atominę buvo gyvos. Dabar akivaizdu tokios linijos nebus, bet pasikalbėję su maloniais naujakuriais tuose vietose sužinojome, kad ten kitos grėsmės:  sklypai stovi "gamtiniame karkase".

Gamtiniame karkase, kiek pamenu, negalima turėti namų valdos sklypų (tik "ūkininkų sodybas"), negali namų statyti tankiai.  Jei pavyko pasistatyti ir suderinai - tai gerai. Bet tai nėra lengva.
Kiek supratome iš šnekų, vienas kaimynas negali dalinti sklypo į ūkininkų sodybas o kitas negali statyti namo savo 50a sklype nes neišlaikomas reikalaujamas teritorijos (žemas) tankumas.

Beje, mes pasistatėm namą šalia gamtinio karkaso sklypo. Ir buvo gana ramūs kad ten nebus jokių statybų. Bet 50a sklypą karkase nusipirko viens įžūlokas žmogus ir pradėjo kvartalo statybas - 5 pamatus išliejo. Iškart surašiau skundą į Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekciją.
Už mėnesio gavau atsakymą: apžiūrėjom, surašėm reikalavimus statybą nutraukti, panaikinti. 

Kur aiškintis sklypų problemas?

www.regia.lt - sklypų ribos, gamtinis karkasas ir tt.
www.geoportal.lt - labai daug visko. Nors sklypų ribų dar neradau
https://teritorijuplanavimas.vrsa.lt - Vilniaus bendrieji planai
GOOGLE

Beje, geoportal turi labai daug info, galima tyrinėti valandomis.
Pvz Vilniaus (gaila tik miesto) triukšminis užterštumas

5 komentarai:

 1. Daugelis (ar bent didelė dalis) perka iš emocijos. Tai nieko keisto, kad imami pigūs sklypai prie greitkelių, geležinkelių, planuojamų aplinkkelių ir t.t. ir ten daromi mąsyvai. Svarbu kelios gražios pušelės auga, saulė teisingoj pusėj leidžiasi ir žmonės susilydo įsivaizduodami savo namą ten.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nemanau. Apsižioplinti gali visiški pragmatikai (kuo pigiau) ir rojaus ieškantys. Mes sklypą pirkom labai emocingai, kaip rašiau "jaukinomės", lankydamiesi tikrinom ar tinka. Radom su nuolydžiu į rytus ir miškeliu šiaurėje. BET nepamiršom studijuoti dokumentų ;)

   Panaikinti
  2. "Perka iš emocijos" ir turiu omeny, kad negalvodami apie jokius dokumentus, o tik patiko/nepatiko. Daug kam atrodo, kad svarbiausia notaras sužiūrės viską ir bus gerai. Bet notarui nerūpi niekas apart pačio sandorio legalumą. Teko konsultuoti ne vieną žmogų, kuris rinkosi sklypą ir tikrai daug kam buvo siurprizas kokių dokumentų gali reikalauti iš pardavėjo, žemėtvarkos ir t.t. Jei nebūtų taip, tai nebūtų ir tiek sklypų labai blogose vietose ;)

   Panaikinti
 2. O kur radote tą planą su rytinių aplinkelių, tos jūsų nuotraukos iš bendrojo plano ar geoportal ir regia puslapių? Bučiau dėkingas, jeigu papasakotumėte plačiau kur ji radote, nes irgi aktualus klausimas. Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai straipsnio gale yra nuorodos.
   Aplinkelis pažymėtas Vilniaus bendruosiuose planuose (jiems gal 15 metų) ir tiksliau jau - Regia tinklapyje. Gal ir Geoportal yra, turėtų būt.

   Panaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.