2022-05-14

Sudarau biržos elektros sutartį. Blogai?

Nuolat stebiu NORDPOOL biržos kainas, įdomu stebėti kaip jos priklauso nuo 'politikos' o tiksliau Rusijos ir mažiau Vokietijos veiksmų.Kai atsirado prievolė pasirinkti elektros tiekėją tai natūraliai renkuosi lankstų planą, kuris paprastas:
elektros biržos kaina Lietuvoje  + perdavimo ir kt kaina (~8ct).
Palyginus lankstų planą su fiksuotais tarifais taip pat pasirinkimas akivaizdus:

2 tiekėjų planų palyginimas


Lanksčių tarifų palyginimas pas tiekėjus (skaičiuojant 12 mėn vidutines biržos kainas)
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/elektros-tiekeju-kainu-palyginimas-tarp-fiksuotu-planu-brangiausias-islieka-ignitis-662-1679572


Tai jei taip akivaizdu, KODĖL fiksuoti tarifai tokie dideli?
Negi tiekėjai tikisi kad elektra DAR BRANGS?
Kodėl fiksuotus tarifus žmonės renkasi? 
Kažkur mačiau užlaikintą komentarą 'Pasirinkau fiksuotą tarifą ilgiausiam laikotarpiui su didžiausia nuolaida'.

Ar čia aš vienas protingas, kad renkuosi lankstų planą? :)
Na taip, ateinančią žiemą gal ir pavasarį elektros kainos išsilaikys dabartiniame lygyje, bet naujų generavimo šaltinių daugėja, Švedija žiemą paleis atominę naują. Už metų tikrai turi kristi... Juk prieš 2 metus Lietuvoje biržos kaina buvo 5ct. Dabar 15 su pikais iki 25ct. Kai tuo tarpu fiksuoti tarifai dabar nuo 30ct prasideda..


5 komentarai:

 1. Pasirašiau su Enefit planu SuperŽalias. Be abonentinio 27 ir 23.8 dieninis/naktinis. Su 3€ abonentiniu atitinkamai 25.2 ir 22.9.

  Jei valstybė kompensuos viską virš 23ct, tai bent metam išvis nesvarbu ką rinksies kol kas. Ir iš esmės nei tu labai protingas, nei kiti labai durni ir atvirkščiai. Biržos atveju tu prisiimi riziką, kad kainos sukils (kad ir trumpam) į kosmosą. Fiksuotos kainos atveju įmonė prisiima riziką. Abejoju ar ilguoju laikotarpiu bus didelis skirtumas kas ką pasirinko.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kompensacija - ekonominė nesąmonė, kaip šilumos kompensacija turintiems kiaurus namus...
   Superžalias. Vat kokių įdomių sprendimų yra... ne tik Fiksuotas/Biržos.
   O kokiam laikotarpiui?
   Plačiau: Planas Superžalias

   Panaikinti
  2. Šilumos kompensacija turintiems bet kokius namus, tačiau nepasiturintiems - socialiai teisingas sprendimas. Elektros kainos kompensacija visiems - sutinku, nesąmonė. Bet ta kompensacija bus ir turbūt negrąžinsi tos sumos į biudžetą ir pats?

   Kaina fiksuojama 72mėn. Jei stipriai atpigs elektra, visada sutartį galima nutraukti. Energija žalia, kas nebuvo kažką labai keičiantis faktorius, bet vis tiek malonu. Neteigiu, kad čia geriausias pasirinkimas. Bet iš šių dienų pasiūlymų finansiškai man naudingiausias nerizikuojant su birža. Nors iš pradžių irgi galvojau bandyti tą variantą.

   Panaikinti
 2. Aš kaip ir irgi neturiu didelio noro įsipareigoti, tai idėja irgi imti nord poolą ir nesukti galvos, tik tiek kad aš paskutiniame etape tai yra laiko iki metų galo. Papasakok kada prie progos kaip einasi ir kokios sąskaitos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Su birža reiktų detaliau paanalizuot šildymo sezono kainas, nes pikinės kainos, gali būti susijusios su energijos poreikio augimu tamsiuoju periodu

  AtsakytiPanaikinti