2023-09-20

Boilerio anodą reikia keisti dažniau

Ar pas ką gedo boileris?
Mūsų boileris pradėjo ūžti šildamas, blogai šildyt, varvėt ir galų gale visai nusibaigė. Procesas buvo greitas - savaitė. O dirbo irgi tik 2 metus. Keista... anksčiau visi turėti boileriai gal net dešimtmečiais veikdavo.
Internetuose rašoma jog boilerio Anodą reikia keisti kas 1-2 metus, kitaip boileris visai suges. Ot naujiena..
Magnio anodas pasirodo apsaugo boilerio šildytuvą ir kitus elementus nuo korozijos. Tai dylantis strypas kurio nykimo greitis priklauso nuo vandens kietumo ir šildymo intensyvumo.

Įprastas vaizdelis. Čia anodas išgelbėjo šildytuvą

Boileris TESY - populiari firma pas mus. Paskambinau  garantiniam taisymui. Pasakė dalys bus tik už 1-2 mėn. Mėnesį be vandens??? Paprašiau bent mazgų kodus atsiųsti. Pažadėjo - neatsiuntė. Tokia kontora...

Viską ko reikia vietoje nusipirkau Vajulite. Pvz Anodai.
Bet pirma teko paardyti, išvalyti boilerį: iškrapščiau kelis kg kalkių.Kadangi anodas (storas strypas) visiškai sugraužtas, tai nuo korozijos nukentėjo viskas. Teko keisti tarpinę, termostatą (plonas strypas) ir šildytuvą (gyvatė). Viso virš 30€ kainavo. O galėjau tik už anodą 10€ sumokėt, jei anksčiau būčiau sunerimęs.


Anodą beje geriau iškart dėti didesnį, bet būtina, kad atitiktu jo sriegis (M5,M6,M8) ir sriegio ilgio pakaktų.

Surinktas, teliko termostatą įkišti ir pajungti.


Beje, pajungiant vandens šildytuvą, jį reikia daryt atjungiamą, su išardomom jungtimis o  prie šaltos jungties būtina dėti ventilį su kraneliu (juodas) - juo galima išleisti vandenį.
Vandens šildytuvas taip pat geras vandens rezervas dingus vandeniui. BET vandenį iš boilerio galima išleisti tik per tą kranelį - šiaip vanduo iš jo nebėga nes šiltas vanduo imamas iš vandens šildytuvo viršaus.

3 komentarai:

  1. Nerudijanti perkant tokiu bedu isvengiama. Kam jus ta magnio kisat kai yra titaniniai kurie ilgiau tarnauja.

    AtsakytiPanaikinti
  2. kodel ne drazice?drazice situ bedu neturi su keramikiniu sildymo elelementu :)

    AtsakytiPanaikinti

Komentarai senuose blogo įrašuose moderuojami. Luktelkite kelias dienas kol Jūsų žinutė pasirodys.